דרקאר – מוזיאון הספינה הויקינגית

מוזיאון הספינה הויקינגית שבאוסלו (Vikingskipshuset) מציג את סיפורן של הספינות מאותה תקופה ודרכם גם את התרבות וההיסטוריה הויקינגית. הספינות הויקיניגיות היו יוצאות דופן יחסית לספינות אחרות שהיו קיימות דאז הודות לסיבה אחת, הן היו צרות וארוכות ועשויות מעץ אלון עמיד וחזק. בראש הספינות גולף ראש של דרקון ומכאן שמן – דרקאר. ספינות אלו הפכו עם השנים לאייקון היסטורי ותרבותי ומהוות עד היום בסיס לגאווה של תושבי נורבגיה.

ספינה ויקינגית עתיקה - מוזיאון הספינה הויקינגית באוסלו

ספינה ויקינגית עתיקה – מוזיאון הספינה הויקינגית באוסלו

מוזיאון הספינות הוויקינגיות הוא חלק ממוזיאון ההיסטוריה של אוסלו. מוזיאון דרקאר נמצא בחצי האי Bygdøy ובו מוצגות לראווה 3 ספינות ויקינגיות שנחשבות לשמורות ביותר בעולם. הספינה המפורסמת ביותר במוזיאון היא ספינה ויקינגית עתיקה טרופה בשם Oseberg. הספינה הוצאה בשלמותה ממקום טביעתה באתר שנחשב לגדול מסוגו בעולם.

הספינה הועברה למבנה שהוקם במיוחד עבורה ב-1926 והושלם ב-1957 ואז גם הועברו אליו הספינות הנוספות. כיום המוזיאון משתרע על פני שתי קומות ובשנים הקרובות הוא צפוי להתרחב ולכלול אגפים נוספים. כיום הוא כולל גם ממצאים ויקינגים נוספים בתערוכות מתחלפות שונות. ממצאים אלו נמצאו בחפירות של קברים ויקינגיים ובספינות ויקינגיות והם כוללים מזחלות, עגלות, כלים, בדים, כלי בית ועוד. בנוסף, המוזיאון מציג על תקרתו וקירותיו סרט אודות הויקינגים במהלך היום.

עקב היות המוזיאון חלק מהמוזיאון ההיסטורי, כניסה אליו מאפשרת גם כניסה למוזיאון ההיסטורי בתוך 48 שעות. בכל מקרה הכניסה לילדים עד גיל 18, לאנשי צוות ולסטודנטים באוניברסיטת אוסלו, לפליטים ולמחפשי מקלט מדיני היא חינם. כמו כן ניתן להיכנס למוזיאון באמצעות הכרטיס אוסלו פס.

מלונות בקרבת המוזיאון

המיקום ושעות הפתיחה של מוזיאון הספינה הויקינגית


המוזיאון פתוח כל יום בשעות 10:00-16:00 אך בחודשי הקיץ (מאי-אוקטובר) שעות הכניסה משתנות למ-09:00 ועד 18:00 כל יום. במוזיאון ניתן לקבל הדרכה קולית חינם באנגלית ובספרדית באמצעות התחברות לאינטרנט האלחוטי במקום ואפשר לסייר במוזיאון באופן מודרך בהזמנה מראש.

במקום חנות מוזיאון שבה ניתן לרכוש חפצים שקשורים לתקופה הויקינגית: תכשיטים, דמויות מעץ, משחקים, ספינות וכן ספרים בנושא לילדים ולמבוגרים. בתקופת הקיץ פועל במקום גם בית קפה עם מקומות ישיבה באויר הפתוח. וכן, כמו בנורבגיה, גם המוזיאון הזה נגיש לנכים.