המוזיאון ההיסטורי

המוזיאון ההיסטורי אוסלו

המוזיאון ההיסטורי אוסלו

המוזיאון ההיסטורי באוסלו מתעד את ההיסטוריה של נורבגיה כולה. החל מההתיישבויות הראשונות ועד ימינו אלה כולל את תקופת האבן, תקופת הוויקינגים, ימי הביניים ובקיצור, כל מה שרציתם לדעת על ההיסטוריה של נורבגיה ולא העזתם לשאול.

המוזיאון הוא חלק מהמוזיאון להיסטוריה של התרבות ונמצא באותו הבניין שנבנה ב-1902. מוזיאון זה כולל אוספים של ממצאים פרה-היסטוריים וממצאים מימי הביניים שנחשבים לגדולים בנורבגיה. המוזיאון ההיסטורי משתרע על 4 קומות שכוללות 6 תערוכות קבועות  ו-3 תערוכות מתחלפות.

התערוכות הקבועות במוזיאון

  • תערוכת המומיות המצריות – זהו האוסף הגדול והעתיק ביותר של מומיות מצריות בנורבגיה.
  • תערוכת העתיקות הנורבגיות – תערוכה זו מציגה חפצים עתיקים ממזרח נורבגיה מלפני יותר מ-10,000 שנה, למשל קסדה ויקיניגית שנחשבה ליחידה מסוגה בעולם.
  • תערוכת גלריית ימי הביניים – בתערוכה זו מוצגים חפצים מימי הביניים כולל אוצרות זהב וכסף, שערים של כנסיות עץ מרחבי נורבגיה, ספסלים, כסאות וחפצי עץ מהמאות ה-12 וה-13.
  • תערוכת ארון המטבעות – אוסף של מטבעות ומדליות נורבגים.
  • תערוכות אתנוגרפיות – הצצה לחייהם של השבטים הילידים באזורים הארקטים והסוב-ארקטיים, בצפון ובדרום אמריקה וכן במזרח אסיה.
  • תערוכת התמוטטות – תערוכה שמציגה את החיים האנושיים לאור פגעי הטבע הבלתי צפויים.

מלונות מומלצים ליד המוזיאון

מיקום ושעות פתיחת המוזיאון ההיסטורי

בקיץ (אפריל עד סוף ספטמבר) המוזיאום ההיסטורי פתוח בימים שלישי עד ראשון בשעות 10:00-17:00. בחורף (תחילת אוקטובר עד סוף מאי) – בימים שלישי עד ראשון בשעות 11:00-16:00. המוזיאון סגור בימי שני והכניסה אליו כרוכה בתשלום, אך לילדים עד גיל 18, לסטודנטים ולאנשי צוות של אוניברסיטת אוסלו וכן לפליטים הכניסה למוזיאון היא חינמית. כמו כן, ניתן להיכנס למוזיאון במחיר מוזל במידה ומבקרים גם במוזיאון הספינה הויקינגית תוך 48 שעות.

במקום נערכים סיורים מודרכים במהלך הקיץ בשעות פתיחת המוזיאון אך יש להזמינם מראש. כמו כן, במוזיאון יש חנות בה ניתן לרכוש מזכרות ומתנות שונות מאוסלו ומנורבגיה.

המוזיאון נמצא ברחוב Frederiks Gate, 2, אוסלו

אתר אינטרנט

מלונות מומלצים בקרבת המוזיאון