המוזיאון הנורבגי העממי באוסלו – Norsk Folkemuseum

המוזיאון הנורבגי העממי באוסלו - Norsk Folkemuseum

המוזיאון הנורבגי העממי באוסלו – Norsk Folkemuseum

מוזיאון זה הוא אחד המוזיאונים הפתוחים העתיקים והגדולים בעולם. המוזיאון נוסד ב-1882 במיקום ששימש כמעון הקיץ של המלך אוסקר ה-2. המוזיאון התחיל מ-5 מבנים שנתרמו ע"י המלך והתפתח עם השנים. כיום המוזיאון כולל 160 בתים מסורתיים מהמאה ה-16 ואילך וכן כנסייה מסורתית משנת 1200. בתים אלו מייצגים אזורים שונים בנורבגיה ורובם סגורים לקהל בחורף.

במוזיאון השוכן בעיר אוסלו יש תערוכות מתחלפות שונות שפתוחות כל השנה ובהן תצוגה של חפצים מסורתיים כמו תלבושות, חפצי אומנות נורבגית, כלי נשק, צעצועים ותרופות וכן מוצגים שונים בתחום התרבות הסאמית. בנוסף, במוזיאון תצוגה של 8 בתי מגורים שמייצגות את החיים בנורבגיה משנת 1879 ועד 2002.

בקיץ יש במוזיאון פעילויות שונות כמו נסיעה בעגלה רתומה לסוס, אפייה, האכלת חיות, סיורים מודרכים כלליים או מותאמים אישית, התנסות באומנויות מסורתיות ועוד. המוזיאון מארח אירועים תרבותיים שונים לאורך השנה כמו מופעים של ריקודי עם נורבגיים בקיץ, בכריסמס ובאירועים מיוחדים.

המוזיאון מחולק לשלושה חלקים המתרכזים בנושאים: חיים חקלאיים, ערים עתיקות וטרנדלוג.

  • באגף החיים החקלאיים יש חוות ובניינים משטחים חקלאיים שונים כולל אתר סאמי מסורתי, חווה קיצית ליצור גבינה, בית לאסיפות קהילתיות, בית ספר, טחנת מים ועוד.
  • באגף הערים העתיקות יש בניינים מאוסלו ומסביבתה וכן מערים נוספות בנורבגיה.
  • באגף טרונדלוג מודגמים החיים בחווה חקלאית בטרנדלוג בשנת ה-50 של המאה ה-20.

מלונות מומלצים בקרבת המוזיאון

שעות פעילות המוזיאון הנורבגי העממי

המוזיאון פתוח בחודשי החורף (ינואר-מאי) בימי חול 11:00-15:00 ובסופי שבוע עד 16:00. בחודשי הקיץ (מאי-ספטמבר) המוזיאון פתוח כל יום בשעות 10:00-118:00

כתובת, אתר ודרכי הגעה

אתר המוזיאון

Museumsveien 10, Bygdøy, 0287 אוסלו.

בתי הקפה שבמוזיאון

קפה ארקדיה

הקפה פתוח כל השנה ומגיש ארוחות צהריים כולל ארוחות חמות, מאפים וחטיפים. המקום פתוח כל השנה מ-10:30-17:00 (ממאי עד ספטמבר עד 18:00), אך קבוצות יכולות להתארח במקום בשעות הערב בתיאום מראש.

Café at the Square

המקום פתוח בקיץ בלבד ומגיש ארוחות קלות, מאפים וחטיפים. המקום פתוח מאמצע אפריל עד אמצע ספטמבר בשעות 10:30—16:00 (מיוני עד אוגוסט עד 17:00 ומאוגוסט עד ספטמבר עד 16:00)