מזרח נורבגיה

מזרח נורבגיה – קסם המזרח

אדריכלים שאפתנים ושפים צעירים ומבטיחים לוקחים את אוסלו לגבהים חדשים, ואם עדיין לא סוחררתם מספיק מנורבגיה – נסו לטייל בגלדהפיגן Galdhøpiggen, הפסגה הגבוהה ביותר באיזור מזרח נורבגיה (ובנורבגיה בכלל) בגובה של 2469 מטר מעל פני הים.

מזרח נורבגיה - בית האופרה של אוסלו

כמו מרבית חלקיה של המדינה, מזרח נורבגיה הוא אזור של ניגודים. מצד אחד יש לכם את אוסלו, הבירה בעלת הצמיחה המהירה ביותר באירופה, הידועה בתרבות התוססת שלה, המבנים החדשים בה רבים ויש בה מסעדות עם מזונות מרגשים וסצנת אמנות חיה ובועטת.

צפון נורבגיה ומערב נורבגיה, עם זאת, נשלטים על ידי הרים וקרחונים. במזרח תמצאו מקבץ של עיירות קטנות ציוריות ליד הגבול השבדי.

יותר ממחצית מאוכלוסיית נורבגיה חיה באזור מזרח נורבגיה, אוסלו היא העיר המרכזית של נורבגיה בכל הקשור לנסיעות בינלאומיות ומקומיות. יש כאן רשת של כבישים, מסילות רכבת וטיסות פנים ארציות שנוסעות מאוסלו לעשרות יעדים ברחבי המדינה ולהפך.

פעילויות מעניינות באיזור מזרח נורבגיה

במזרח נורבגיה ערי החוף מושיטות יד לשלום ובהן חופי ים אידיאליים או תזזיתיות עירונית. לעומתם ההרים והעמקים מספקים אתרי סקי ברמה עולמית, טיולים וטרקים ורכיבה על אופניים. הכל תלוי בהעדפות שלכם.

מזרח נורבגיה כוללת בתוכה את אוסלו, בירת נורבגיה, העיר הקוסמופוליטית ביותר. כאן תוכלו ליהנות מהחיים במלונות יוקרה מפוארים כגון מלון קונטיננטל (שנבחר למלון הטוב ביותר בשנת 2016) במסעדות בעלות כוכבי מישלן, לנמנם (או להתעורר) לצלילי הופעת אופרה או בלט, לראות את ציור "הצעקה" של אדוורד מונק או להתפעל מספינות הויקינגים השמורות ביותר בעולם. ברור לכם שאלה רק כמה אפשרויות מתוך האינספור שיש לעיר להציע, כן?

אוסלו היא גם עיר שגדלה ומשתנה בקצב מהיר. פרויקטי פיתוח שאפתנים ומאסיביים ארכיטקטונית הופכים את העיר למטרופולין מודרני מאוד.

אתם לא צריכים להתרחק מאוסלו כדי למצוא סקי מעולה מכל הסוגים בחורף, ואם אתם מעדיפים לבקר במזרח נורבגיה דווקא בקיץ, מה דעתכם לנסות את אחד מהפסטיבלים הרבים של הבירה המכסים שלל תחומים החל מרוקנ'רול ועד פסטיבלי סרטים בינלאומיים?

מרכז האוכל שבאוסלו, Mathallen, מציע מצרכים ומנות מכל רחבי נורבגיה ומעבר לה, לא כדאי לכם לפספס את אחד הפסטיבלים היחידים שמוקדשים לסוגים שונים של אוכל ושתייה ואת המסעדות המצוינות הרבות בעיר שהפכו להיות נקודת שיא של כל אנין טעם שמחשיב את עצמו.

ואם כבר אנחנו מדברים על שיאים חדשים, ההר הגבוה ביותר של נורבגיה הוא גלדהפיגן בגובה של 2469 מטר מעל פני ים. הוא נמצא בחלק המערבי של מזרח נורבגיה והוא נגיש לכל מי שמתנייד ברגל. רק לשם הבטיחות זכרו להצטרף לטיול מודרך בדרככם לשם.

נקודות עניין במזרח נורבגיה