מערב נורבגיה – חבל הפיורדים

הפיורדים של מערב נורבגיה – אתם צריכים להיות פה כדי להאמין

מערב נורבגיה הוא אזור של פיורדים צרים בינות הרים גבוהים, של מפלים שיורדים לאורך מדרונות ההרים וקרחונים שאינם נמסים לעולם. ארכיטקטורה מרהיבה ואוכל מצוין שמיוצר ממוצרים מקומיים משפרים את החוויה המיוחדת של טיול במערב נורבגיה.

מערב נורבגיה - פיורד

מערב נורבגיה – פיורד

הנופים המהממים של הפיורדים בנורבגיה נוצרו בסדרה של תקופות קרח שונות ולא השתנו הרבה מאז. פה מולכים אריות הים והעיטמים ובתוך המים הלווייתנים והדגים.

במערב נורבגיה תמצאו הכל. משוניות מבודדות ועד ערים גדולות. במרחק נסיעה קצרה תוכלו לעבור מחיים אורבניים לטבע שקט או פראי.

בצדדים, במרכז ובקצוות החיצוניים של כל פיורד יש קהילות קטנות וכפרים שלכל אחד מומחיות משלו אשר משקפת את המסורת המקומית ומבוססת על המזון הייחודי שגדל שם.
רבים מהעמקים הפוריים באזור הם אידאלים לגידול פירות ולכן תפוחים, אגסים, דובדבנים ותותים הם יבולים נפוצים ופופולריים. מנות מקומיות מבוססות על בשר ציד, דגים או צאן שתורבתו באזור או שמצויים בו באופן טבעי.

פעילויות מעניינות במערב נורבגיה ובפיורדים

נופים ייחודיים משמעם אפשרויות ייחודיות לפעילות במערב נורבגיה. טיול מהכפרים הקטנים ומהעיירות שבאזורים הפנימיים של הפיורדים לחוף המערבי עובר דרך איים ושוניות רבים שבהם שגשגו בעבר יישובים ובקתות דייגים. אפשר להתחיל בבירת חבל הפיורדים, ברגן ולנסוע לתוך ההרים צפונה לאורך החוף כל הדרך לחלק הארקטי. ברכבת או באניית קיטור – זה תלוי רק בכם.

אפשר גם להישאר במקום וליהנות מהפיורדים במערב נורבגיה שמשמשים מגרש משחקים טבעי לכל פעילויות המים. למשל: דייג, שייט בקיאקים, מחנאות וצלילה. אתם תמצאו מגוון של פינות ונקיקים עם מים רדודים שפשוט מזמינים להרפתקה. באזורים אלו החורף הוא מתון והנמלים בדרך כלל נקיים מקרח אפילו בשיא החורף. כאשר נכנסים לתוך היבשת או מטפסים על ההרים השלג נמצא בשפע ומציע מגוון אפשרויות לפעילות בשלג. עם או בלי ציוד סקי.

באזור זה כל אחד יכול למצוא את מבוקשו: נופש בבית מלון נורבגי אותנטי, טיול באופניים או ברגל, נסיעה בכבישים מודרניים, בנתיבי דואר קדומים או בדרכים ששימשו פועלים. בכל דרך שתבחרו לחוות את האזור תנו למסע עצמו להיות היעד שלכם.

כמה מהפנינים הבולטות של הארכיטקטורה הנורבגית נמצאות במערב המדינה. רוב נתיבי התיירות הלאומיים זוכי הפרסים נמצאים כאן, כמו הדרך האטלנטית ו-Geiranger שהוא נתיב תיירות לאומי בעקבות הטרולים. כאן, הטבע המופלא גם ככה מועשר ע"י ארכיטקטורה מרשימה, פתרונות הנדסיים יצירתיים ועיצוב גאוני.

אחד מציוני הדרך החדשים היא הכנסייה הקהילתית הידועה Knarvik מצפון לברגן. הכנסייה אמנם דרמטית ומרהיבה אך עדיין היא משרה אווירה רגועה. כדאי להזכיר גם את את בית העץ הגבוה בעולם שמתנשא לגובה 51 מטר. לבסוף, כדאי לציין את הפסטיבלים הרבים שבמערב נורבגיה. הפסטיבל הבינלאומי בברגן (מוזיקה, מחול ותאטרון קלאסיים), פסטיבל האוכל Gladmat ב-Stavanger ופסטיבל הסרטים הבינלאומי ב-Haugesund הן שלוש דוגמאות.


Booking.com

נקודות עניין במערב נורבגיה