נורבגיה http://norway.co.il תוצרת הטבע Tue, 21 Nov 2017 20:02:40 +0000 he-IL hourly 1 4 הטיפים הכי חשובים לצפייה בזוהר הצפוני http://norway.co.il/4-%d7%94%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a6%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%96%d7%95%d7%94%d7%a8-%d7%94%d7%a6%d7%a4%d7%95%d7%a0%d7%99/ Tue, 21 Nov 2017 19:51:55 +0000 http://norway.co.il/?p=4502 הזוהר הצפוני נחשב ובצדק לאחת מתופעות הטבע המרהיבות בעולם. מלבד העובדה שצריך להגיע כדי לראות אותו אל צפון העולם (למשל אל נורבגיה) בדיוק בעונה הנכונה יש עוד כמה דברים שאתם צריכים לדעת עליו. לנוחותכם ריכזנו את כל הטיפים במקום אחד כדי שאתם תיהנו מהזוהר הצפוני באופן מוווושלם. מוכנים לצאת למסע? טיפ ראשון – בצלים ונעליים […]

הפוסט 4 הטיפים הכי חשובים לצפייה בזוהר הצפוני הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
הזוהר הצפוני נחשב ובצדק לאחת מתופעות הטבע המרהיבות בעולם. מלבד העובדה שצריך להגיע כדי לראות אותו אל צפון העולם (למשל אל נורבגיה) בדיוק בעונה הנכונה יש עוד כמה דברים שאתם צריכים לדעת עליו. לנוחותכם ריכזנו את כל הטיפים במקום אחד כדי שאתם תיהנו מהזוהר הצפוני באופן מוווושלם. מוכנים לצאת למסע?

הזוהר הצפוני

הזוהר הצפוני

טיפ ראשון – בצלים ונעליים

אמנם נורבגיה נמצאת על זרם הגולף שהוא זרם ימי חם שמתחיל במקסיקו, אבל אל תחסכו בכל הנוגע לנעליים וביגוד מתאים, למשל ביגוד טרמי כולל גרביים וביגוד תחתון (מומלץ מצמר מרינו), חליפת סערה, מגפיים מגומי עמידים למים עם שכבת בידוד ומעיל. לפעמים זה כל ההבדל בין אושר לבין סבל ובינינו – זרם הגולף או לא, אתם עדיין נמצאים בקו הרוחב 70.

שיטת הבצל הידועה מתאימה גם פה ואנחנו ממליצים לא להתפשר על פחות מ-4 שכבות: שכבת בסיס (ביגוד תחתון טרמי כבר אמרנו?), שכבת ביניים מפליז או מצמר, חליפת סערה עמידה למים ולרטיבות ומעליה מעיל עמיד אף הוא. אמנם כל עצירה לשירותים תצריך מכם המון שיקול דעת ומחשבה מראש, אבל לא יהיה לכם קר וזה בנורבגיה הדבר הכי חשוב.

טיפ שני – נצלו את הזמן בחוכמה

הודות לעובדה שהחודשים אוקטובר, פברואר ומרץ נחשבים לחודשים הטובים ביותר לצפות בזוהר הצפוני אתם תיתקלו בהם בבעיה אחת: מיעוט שעות אור. אמנם לרוב בלילות הזוהר הצפוני זוהר במלוא הדרו אבל עדיין יש גם מה לעשות במהלך שעות היום (במיוחד בערים טרומסו, אלטה ונרוויק). תוסיפו לכך את העובדה שבנורבגיה מזג האויר משתנה במהירות (או כמו שאומרים בנורבגית: "אם אתם לא אוהבים את מזג האויר תחזרו בעוד רבע שעה"…) וקיבלתם מתכון מנצח לבזבוז זמן.

גם לילות ירח מלא רומנטיים יכולים להפוך בשניות ללילות אפלים במיוחד הודות לעננים וגשם. אז מה עושים? מקווים לטוב, כלומר שהזוהר הצפוני יתגלה מבעד לעננים ומתכוננים גם ללילה אפלולי במיוחד, למשל, לילה שחור משחור שכזה שאלו מביניכם ששוכרים רכב בערים הללו צריכים להיזהר מתופעת ה"שלג השחור", קרח שמתקשה על הכביש עד כדי שקשה לראותו ויוצר סכנת החלקה אמיתית.

שלג שחור - ומעל הזוהר הצפוני

שלג שחור

טיפ שלישי – משמעת מים

לא, אנחנו לא בצבא אבל אם תצאו ביאכטה או ספינה לצורך צפייה בזוהר הצפוני, קחו בחשבון ששוררת בכלי השייט הללו משמעת מים. מים מתוקים הם מוצר מתכלה ולא בכל הרציפים יש איפה למלא מים טריים. למעשה, המים ביכטות משמשים למקלחות, שטיפת כלים ושתייה והמשמעות היא כפולה: תשכחו ממקלחת כל יום וסביר להניח שבים, כמו בים, גם הכלים שלכם יישטפו במי ים.

ואגב יאכטות, מומלץ להצטייד בכדורים נגד בחילה כי מחלת ים יכולה להשבית אתכם. רק קחו בחשבון שלכדורים האלה יש אפקט מרדים והזוהר הצפוני יכול להיות חמקמק מתמיד: מצד אחד – מחלת הים יכולה למנוע מכם מלראות את הסיבה שלשמה באתם ומצד שני – הכדורים נגד בחילה יכולים לגרום לכם לפספס אותו אם תרדמו.

Booking.com

טיפ רביעי – היכונו לאתגרים

אמנם צפייה בזוהר הצפוני אינה נחשבת לפעילות אתגרית, אבל אם תעשו שימוש ביאכטה לצורך כך אתם תתמודדו מול אתגרים כמו גלים גבוהים, הבדלים מהותיים בין הגאות לשפל, סערות, גשם ושאר ירקות. זוכרים את הטיפ הראשון? בהפלגה הקור דרמטי במיוחד כי הרוח מורידה את הטמפרטורה ב-5-15 מעלות בממוצע. אמנם עם הזמן תתרגלו אבל לפחות בהתחלה אל תקחו סיכון.

מסתבר שהמשפט No pain no gain נכון ושלא סתם השחקן המרכזי בנורבגיה הוא הטבע. ואגב, אם ראיתם מריחה חלבית בשמיים אל תתאכזבו כי אתם בדרך לראות את הדבר האמיתי . אנחנו יכולים להבטיח לכם שלאט לאט הפסים החלביים שראיתם בהתחלה יתחזקו והקסם יתחיל. האסקימוסים יגידו לכם שאלו מתים שעולים לשמיים אבל אנחנו חושבים שזה הטבע שמדבר.

ברוכים הבאים למופע הכי יפה שתראו בחיים – הזוהר הצפוני.

הפוסט 4 הטיפים הכי חשובים לצפייה בזוהר הצפוני הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
מוזיאון מונק – Munch Museet http://norway.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%96%d7%99%d7%90%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%a7-munch-museet/ Tue, 14 Nov 2017 08:32:40 +0000 http://norway.co.il/?p=4481 מכירים את הציור הצעקה? נכון, זהו אחד הציורים הידועים ביותר בעולם האמנות. על הציור חתום אדוארד מונק, אחד מגדולי האמנים של העידן המודרני וזה שנחשב לצייר הלאומי של נורווגיה ולמקור לאומי לגאווה. מונק ידוע כאמן שתפש את החוויה האנושית המודרנית המורכבת בצורה עמוקה ביותר ובאופן מקורי, בעיקר בגלל המוטיבים הפסיכולוגיים שהופיעו בציוריו. למונק היה סגנון אישי, אקספרסיוניסטי […]

הפוסט מוזיאון מונק – Munch Museet הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
אדוארד מונק - ציור הצעקה בתוך מוזיאון מונק

אדוארד מונק – ציור הצעקה בתוך מוזיאון מונק

מכירים את הציור הצעקה? נכון, זהו אחד הציורים הידועים ביותר בעולם האמנות. על הציור חתום אדוארד מונק, אחד מגדולי האמנים של העידן המודרני וזה שנחשב לצייר הלאומי של נורווגיה ולמקור לאומי לגאווה. מונק ידוע כאמן שתפש את החוויה האנושית המודרנית המורכבת בצורה עמוקה ביותר ובאופן מקורי, בעיקר בגלל המוטיבים הפסיכולוגיים שהופיעו בציוריו. למונק היה סגנון אישי, אקספרסיוניסטי וניסיוני והוא השפיע על אמנים אירופאים רבים בעיקר בסגנון האקספרסיוניסטי.

מוזיאון מונק נבנה לזכרו של אדוארד מונק בשנת 1963 שנת ה-100 להולדתו ובו מוצגים כ-24,000 פריטים שהוריש האמן לעיר אוסלו כולל ציורים, פסלים, רישומים, ליטוגרפיות, חיתוכי עץ, צילומים ועוד. עם זאת, עקב מצבו הנוכחי של המקום מוצגות בו רק כ-150 מעבודותיו, כולל גרסאות של התמונה המפורסמת "הצעקה" ורבות אחרות כמו "ואמפיר", "מדונה" וה"ילד החולה".

מזל שמדובר בגרסאות כי בשנת 2004 נגנבה מהמקום התמונה הידועה "הצעקה" ונמצאה רק כעבור שנתיים, כמובן במצב גרוע להפליא ובלתי הפיך. הגניבה הביאה לכך ששטח התצוגה במוזיאון צומצם ב-40% לטובת סידורי אבטחה קפדניים כך שהוא עכשיו אינטימי ושקט עוד יותר מאשר בעבר. למעשה, רוב הסיכויים שתיהנו משקט מפתיע כל השנה כי במוזיאון מבקרים רק 150,000 איש בשנה, רובם ככולם תיירים.

מוזיאון מונק – לא רק אמנות

בתוך מוזיאון מונק יש ספריית מחקר שפתוחה כל יום עד 15:00 ובתקופת הקיץ (1.6-9.8) עד 14:00. הספרייה סגורה בחודש יולי. במקום בית קפה שמגיש ארוחות קלות, משקאות ומאפים והוא פתוח בימים שני-שישי בשעות 09:30-14:30 ובסופי שבוע (שבת וראשון) מ-10:00. במוזיאון נערכות תכניות מיוחדות לבתי ספר וכן אירועים אמנותיים שונים, למשל קונצרטים תודות לחללים השונים במתחם.

 • אולם הפסטיבלים – אולם תאטרון/קולנוע שבו תערוכה קבועה מיצירותיו של מונק והמתאים לאירוח 350 איש.
 • הסטודיו – אולם מצויד במקרן וברמקולים בגודל 135 מ"ר שיכול להכיל עד 100 איש.
 • האודיטוריום – אולם תאטרון שכולל מסך קולנוע, נגני וידאו ו-2 מקרנים ושיכול להכיל 35 איש.
 • בית הקפה – מתאים לאירוח אירועים פרטיים עד 100 איש כולל במרפסת השמש שפתוחה בקיץ.

קניות במוזיאון

במקום גם יש חנות מוזיאון ובה נמכרים ספרים, קטלוגים ורפרודוקציות (עותקים) אבל גם מוצרים בייצור מיוחד כמו ספלי אספרסו, צבעי פנדה וחומרי ציור וכן פריטים רבים שקשורים לאמן החל מחפתים, דרך חתיכות סבון מעוצבות וכלה בשעונים מעוררים. לחברי מועדון המוזיאון ניתנת הנחה של 15% על המוצרים בחנות.

להפעיל את כל החושים

במהלך שעות הפתיחה של המקום מוקרנים בו סרטים אודות חייו ויצירתו של אדוארד מונק. כמו כן, ניתן לשכור בתשלום נוסף אוזניות לסיור אודיו באנגלית, נורבגית וגרמנית לתערוכות מסוימות שמוצגות במקום. במוזיאון נערכים סיורים מודרכים בחינם באנגלית ובנורבגית ומחירם כלול במחיר הכניסה למקום. הסיורים באנגלית נערכים בכל יום ראשון בשעה 13:00 בתקופה שבין 7.5-10.9.

הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום, אך יש הנחות לקבוצות מעל 10 אנשים, לקשישים ולסטודנטים. ילדים עד גיל 18, חברי מועדון המוזיאון ומחזיקי אוסלו פס נכנסים בחינם. המוזיאון פתוח כל יום מ-10:00-16:00 כל השנה, ובתקופת הקיץ (6.5-8.10) הוא פתוח כל יום עד 17:00. ואגב, הוא נגיש לחלוטין לנכים.

צעקת המוזיאון

אמנם ב-2008 החלו התכניות להעברת המקום למבנה חדש ומודרני באזור בית האופרה, אך התוכניות נגנזו לאחר שינויים פוליטיים בעירייה. הכישלון המהדהד שעלה מיליוני קרונות נורבגיות גרם לכך שהרעיון נדחה בכמה שנים טובות. העובדה שלמונק אין מוזיאון ראוי לשמו גרמה אז לנורבגים לצאת ממש מכליהם. בשנת 2012 אפילו הייתה הפגנה של אלפי אנשים מול בית העירייה כדי למחות על העניין. ההפגנה התחילה כמו תמיד בימינו במייל, בעיתונים ובפייסבוק ולוותה בכרזות ובלפידים והסתיימה בצעקה המונית שעושה כבוד ל"צעקה" המפורסמת. במונחים נורבגים זו הייתה הצלחה מסחררת ונכון לעכשיו המוזיאון החדש נפתח ב-2019, כך שיש למה לחכות…

 

הפוסט מוזיאון מונק – Munch Museet הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
החנות הנורבגית באוסלו http://norway.co.il/%d7%94%d7%97%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95/ Tue, 07 Nov 2017 19:07:45 +0000 http://norway.co.il/?p=4469 החנות הנורבגית (Norway Shop) הוקמה באוסלו ב-1997 כחנות כלבו כדי שהתיירים בנורבגיה ייהנו בנוסף לכל מה שיש לעיר להציע גם משופינג. במהלך השנים החנות הפכה לרשת בת 4 חנויות שנחשבת היום לרשת הגדולה באוסלו בתחום המזכרות וככזו שאף ביקור במדינה לא שלם בלעדיה. בחנות הנורבגית נמכרת מזכרות, מוצרי ביגוד, אמנות, מתנות ומזכרות שכולם תוצרת נורבגיה. הרשת מאפשרת […]

הפוסט החנות הנורבגית באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
החנות הנורבגית (Norway Shop) הוקמה באוסלו ב-1997 כחנות כלבו כדי שהתיירים בנורבגיה ייהנו בנוסף לכל מה שיש לעיר להציע גם משופינג. במהלך השנים החנות הפכה לרשת בת 4 חנויות שנחשבת היום לרשת הגדולה באוסלו בתחום המזכרות וככזו שאף ביקור במדינה לא שלם בלעדיה. בחנות הנורבגית נמכרת מזכרות, מוצרי ביגוד, אמנות, מתנות ומזכרות שכולם תוצרת נורבגיה.

מזכרות בתוך החנות הנורבגית באוסלו

הרשת מאפשרת לגלות מחדש את הטוב של נורבגיה, להכיר את היופי של המסורת הנורבגית וליהנות ממוצרים נורבגיים מודרניים ובמילים אחרות – להכיר את נורבגיה לעומק. וגם זה לא הכל כי הרשת מתהדרת באירוח יוצא דופן, שירות ברמה גבוהה, אוירה נינוחה וכמובן במוצרים איכותיים שנבחרו בקפידה.

בחנויות הרשת מכבדים כמעט את כל כרטיסי האשראי. הלקוחות נהנים פה מאינטרנט אלחוטי וכל המוצרים במקום פטורים ממס. מחזיקי אוסלו פס נהנים כפליים: הם זוכים גם להנחה של 10% על מוצרי Arctic Circle.

שעות פתיחה ויצירת קשר

כל חנויות רשת "Norway Shop" פתוחות כל השנה בימים שני-שבת מ-10:00-18:00 ובימי ראשון מ-12:00-18:00. אם לא הספקתם, לרשותכם אתר אינטרנט שפועל 24/7: http://www.norwayshop.com. שופינג זה כיף, אבל להרגיש נורבגיה באמצע המזרח התיכון זה מוי כיף.

חנויות הרשת

Norway Shop Center

כתובת : Fridtjof Nansens plass 9 0160 Oslo

טלפון : 47 92 69 52 26

Norway Shop Express

מיקום: Fridtjof Nansens Plass 2 0160 Oslo

טלפון: 47 22 33 41 97

Norway Shop Assorti

מיקום: Roald Amundsens gate 6 0160 Oslo

טלפון: 47 90 81 85 59

Norway Shop Karl Johan

מיקום:  Karl Johans gate 8

טלפון : 22 42 87 00

בניגוד לשאר חנויות הרשת, חנות זו פתוחה בימים שני-שבת מ-10:00-19:00 ובימי ראשון מ-12:00-18:00.

הפוסט החנות הנורבגית באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
[קצר] מה שהכי מעניין באוסלו 2018 http://norway.co.il/%d7%a7%d7%a6%d7%a8-%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%9e%d7%a2%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95-2018/ Thu, 02 Nov 2017 16:21:52 +0000 http://norway.co.il/?p=4460 הלונלי פלאנט צופה שב-2018 הטיולים האורבניים יככבו על מפת הטיולים. אז לאן כדאי לטוס? העיר הראשונה ברשימה של הלונלי פלאנט היא – כמה מפתיע – אוסלו. למה? סיבה ראשונה היא שבשנת 2018 הבאה עלינו לטובה יחגוג הזוג המלכותי הנורבגי את חתונת הזהב. כן, גם אצל מלך ומלכת נורבגיה הזמן עובר מהר כשנהנים. אז אם אתם רוצים לצפות איך […]

הפוסט [קצר] מה שהכי מעניין באוסלו 2018 הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
בית האופרה של אוסלו

בית האופרה של אוסלו

הלונלי פלאנט צופה שב-2018 הטיולים האורבניים יככבו על מפת הטיולים. אז לאן כדאי לטוס? העיר הראשונה ברשימה של הלונלי פלאנט היא – כמה מפתיע – אוסלו.

למה?

סיבה ראשונה היא שבשנת 2018 הבאה עלינו לטובה יחגוג הזוג המלכותי הנורבגי את חתונת הזהב. כן, גם אצל מלך ומלכת נורבגיה הזמן עובר מהר כשנהנים. אז אם אתם רוצים לצפות איך נראה באמת "והם חיו מאז בעושר ואושר", נורבגיה היא המקום בשבילכם.

סיבה נוספת היא העובדה שב-2018 בית האופרה של אוסלו מציין 10 שנים לפתיחתו.  המאורע יצוין בשורה של אירועי תרבות וזו סיבה טובה להתרשם מהאדריכלות הייחודית שלו. אם אתם חובבי אדריכלות, אל תוותרו על ההזדמנות לבקר בבניינים החדשים והמעניינים שנבנו בעיר לאחרונה, למשל מוזיאון Astrup Fearnley ומוזיאונים רבים אחרים.

דואגים שלא תמצאו מלון? הנה רשימת המלונות שיש באוסלו – לחצו פה ושריינו חדר לחופשה 🙂

מחפשים סיבות נוספות לטוס לאוסלו? הנה כולן…

הפוסט [קצר] מה שהכי מעניין באוסלו 2018 הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
בית הכריסמס – Tregaardens Julehus http://norway.co.il/%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%9b%d7%a8%d7%99%d7%a1%d7%9e%d7%a1-tregaardens-julehus/ Wed, 01 Nov 2017 19:06:34 +0000 http://norway.co.il/?p=4452 גם אם אתם באוסלו בקיץ, בטח תשמחו לדעת שאתם עדיין יכולים ליהנות מאוירה חורפית סקנדינבית אמיתית. במחוז פולו שבנורבגיה פתוח רוב השנה בית הכריסמס שמתהדר באוירת חג המולד גם בשיא החום (בקנה מידה נורבגי כמובן). בית הכריסמס ( Tregaardens Julehus) היא החנות היחידה בסקנדינביה שאינה פתוחה רק לקראת החג כך שתוכלו להנות כל השנה ממוצרים ייחודיים […]

הפוסט בית הכריסמס – Tregaardens Julehus הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
גם אם אתם באוסלו בקיץ, בטח תשמחו לדעת שאתם עדיין יכולים ליהנות מאוירה חורפית סקנדינבית אמיתית. במחוז פולו שבנורבגיה פתוח רוב השנה בית הכריסמס שמתהדר באוירת חג המולד גם בשיא החום (בקנה מידה נורבגי כמובן).

ממתק בתוך בית הכריסמס באוסלו

ממתק בתוך בית הכריסמס באוסלו

בית הכריסמס ( Tregaardens Julehus) היא החנות היחידה בסקנדינביה שאינה פתוחה רק לקראת החג כך שתוכלו להנות כל השנה ממוצרים ייחודיים לחג המולד, למשל נרות, מפיות, מפות, צעצועים, קישוטים וכל מה שתוכלו להעלות בדעתכם. ואל דאגה – לא נפקד מקומם של בובות הטרולים המקומיות הפעם בסגנון חגיגי במיוחד. במקום בית דואר שמטביע חותמות ייחודיות (בסגנון הכריסמס כמובן) ומתהדר ב-250,000 מכתבים שנכתבו לסנטה קלאוס.

המוצרים במקום נחשבים לאיכותיים וליקרים אך מחזיקי אוסלו פס נהנים מ-10% הנחה. מזל שהכניסה בחינם… אתם כנראה לא תהיו שם לבד, כי המקום פופולרי בקרב אוהבי הכריסמס מכל העולם וייתכן שיהיה כאן צפוף למדי.

אגב, לבניין היסטוריה מעניינת בפני עצמו: הוא הוקם במאה ה-19 ושימש ככנסיה עד מלחמת העולם השנייה, עמד בשיממונו 40 שנה, שופץ במשך שנתיים ורק החל משנת 1988 הוא משמש כחנות כריסמס.

איך מגיעים אל בית הכריסמס באוסלו?


באוטובוס: לוקחים את קו מספר 500 עד תחנת Drøbak (כ-30 ק"מ דרומית לאוסלו). האוטובוס יוצא לדרכו פעמיים בשעה מתחנת האוטובוס המרכזית של אוסלו ועוצר ליד בית הכריסמס. אבל אם אתגם רוצים להגיע לכאן בדרך לא שגרתית אז קחו מעבורת מרציף Aker Brygge באוסלו ל- Drøbak. שימו לב שהמעבורת פועלת בקיץ בלבד.

שעות פתיחה

 • 3-31.10 – בימים שני עד שישי בשעות 10:00-17:00 ובשבתות מ-10:00-15:00. כמו כן, החל מ-1.6 החנות פתוחה בימי ראשון מ-12:00-16:00.
 • 11-30.11 – בימים שני עד שישי בשעות 10:00-17:00, בשבתות מ-10:00-16:00 ובימי ראשון מ-12:00-16:00.
 • 12-23.12 – בימים שני עד שישי בשעות 10:00-20:00, בשבתות מ-10:00-16:00 ובימי ראשון מ-12:00-16:00.
 • בערב חג המולד החנות פתוחה מ-09:00-12:00.
 • בחג המולד החנות פתוחה מ-10:00-15:00.

כתובת: Torget 1440 Drøbak אוסלו

מלונות מומלצים בעיירה

אתר האינטרנט של חנות הכריסמס

אם אתם כבר באזור…

אל תפסידו ביקור בעיירה Drøbak עצמה שהוקמה במאה ה-18 ובנויה מבתי עץ קטנים ומרחובות ציוריים. ליד בית הכריסמס נמצא האקווריום העירוני ואזור פופולרי לשחייה. אנחנו ממליצים לתת קפיצה (או בנורבגית שיט של 5 דקות במעבורת שפועלת בקביעות) למבצר Oscarsborg ששוכן על אי מחוץ לעיירה. הביקור באי עצמו אינו כרוך בתשלום אך שימו לב למעשיכם כי זהו אתר מוגן.

מבצר Oscarsborg הוקם ב-1853, אך קיבל את שמו רק ב-1855 לאחר שבמקום ביקר המלך הנורבגי אוסקר הראשון. ב-9.4.1940 תותחי המבצר זה טיבעו משחתת גרמנית ועד 2002 היה במקום בסיס צבאי, כולל סוללה של טילי טורפדו שהיוו את קו ההגנה האחרון בהגנה על העיר אוסלו.

הפוסט בית הכריסמס – Tregaardens Julehus הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו http://norway.co.il/%d7%a1%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%9c%d7%98%d7%95%d7%a8-%d7%94%d7%a1%d7%a7%d7%99-holmenkollen-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95-2/ Mon, 30 Oct 2017 19:38:11 +0000 http://norway.co.il/?p=4443 האם תהיתם אי פעם איך גולש סקי מרגיש כשהוא קופץ מהמקפצה של מוזיאון הסקי Holmenkollen? באמצעות טכנולוגיה חדישה יוצאת מגדר הדמיון, סימולטור הסקי Holmenkollen יביא אתכם הכי קרוב שאפשר לחוויה מציאותית של הדבר האמיתי הזה שנקרא – גלישת סקי וקפיצות סקי. סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו שבנורבגיה פתוח כל השנה והוא נמצא כעשרים מטרים בלבד מהכניסה למוזיאון […]

הפוסט סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו

סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו

האם תהיתם אי פעם איך גולש סקי מרגיש כשהוא קופץ מהמקפצה של מוזיאון הסקי Holmenkollen? באמצעות טכנולוגיה חדישה יוצאת מגדר הדמיון, סימולטור הסקי Holmenkollen יביא אתכם הכי קרוב שאפשר לחוויה מציאותית של הדבר האמיתי הזה שנקרא – גלישת סקי וקפיצות סקי.

סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו שבנורבגיה פתוח כל השנה והוא נמצא כעשרים מטרים בלבד מהכניסה למוזיאון הסקי. שימו לב כי ילדים מתחת לגיל שש אינם מורשים לעלות לסימולטור.

סימולטור הסקי הוא חלק מהחוויה של Holmenkollen – אחת מזירות הספורט המפורסם ביותר בעולם. אז אם תהיתם איך זה מרגיש לקפוץ מהמקפצה החדשה של Holmenkollen, זו הדרך וזה המקום. פנו כמה שעות בביקור שלכם באוסלו וגלו איך זה. עם או בלי מגלשיים!

מה קורה בסימולטור?

ברגע שאתם נכנסים אל סימולטור הסקי, תקבלו את "הנסיעה של החיים שלכם" במקפצת הסקי Holmenkollen, כולל רוח פנים שנושבת כאשר הסקי מתחיל. עד 12 אנשים יכולים לשבת בו זמנית, וכל הנסיעה נמשכת כ-5 דקות.

החלק השני של הנסיעה היא גלישה מאוד מאתגרת במסלול הסקי בקולורדו, ארה"ב. אתם בעצם תחוו את החוויה של זוכה גביע העולם מנקודת המבט שלו על מסלול הסקי. החזיקו חזק כי אתם הולכים לטוס במהירות של 130 קמ"ש כל הדרך עד לקו הסיום!

מפה, מחירי כניסה ומידע נוסף


מחירי הכניסה נקובים בקרונה נורבגית.

למבוגר – 95
לילד מתחת לגיל 15 – 55
משפחה של 2 מבוגרים + 2 ילדים – 250

למחזיקי כרטיס אוסלו פס בלבד:

למבוגר – 75
לילד מתחת לגיל 15 – 45

מחירים לקבוצות של 10 אנשים או יותר:

90 למבוגר
לילד 50.

לאירועים מיוחדים מחוץ לשעות הפתיחה יש מחירים שונים.

הפוסט סימולטור הסקי Holmenkollen באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
Under – המסעדה התת ימית הראשונה באירופה http://norway.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%a1%d7%a2%d7%93%d7%94-%d7%94%d7%aa%d7%aa-%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a8%d7%90%d7%a9%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94/ Wed, 25 Oct 2017 19:34:49 +0000 http://norway.co.il/?p=4440 אם אתם אוהבים את העיצוב ואת האוכל הנורבגי בטח תשמחו לדעת שאוטוטו תוכלו גם לשלב ביניהם. בתחילת שנת 2019 צפויה להיפתח בנורבגיה מסעדת קונספט יחודית בשם "Under" שתתהדר בתואר המסעדה התת-ימית הראשונה באירופה. אם אתם עדיין לא שולטים בנורבגית כדאי שתדעו שלשם זה משמעות כפולה: גם תחתית וגם פלא. המסעדה תוקם בנקודה הדרומית ביותר בנורבגיה […]

הפוסט Under – המסעדה התת ימית הראשונה באירופה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>

אם אתם אוהבים את העיצוב ואת האוכל הנורבגי בטח תשמחו לדעת שאוטוטו תוכלו גם לשלב ביניהם. בתחילת שנת 2019 צפויה להיפתח בנורבגיה מסעדת קונספט יחודית בשם "Under" שתתהדר בתואר המסעדה התת-ימית הראשונה באירופה. אם אתם עדיין לא שולטים בנורבגית כדאי שתדעו שלשם זה משמעות כפולה: גם תחתית וגם פלא.

המסעדה תוקם בנקודה הדרומית ביותר בנורבגיה ליד הכפר באלי (Båly) במחוז לינדסנס במבנה ענק דמוי פריסקופ. לצורת המבנה יש משמעות כפולה: הוא מסמל את החיבור בין העולם היבשתי לעולם הימי ומספק תחושה של צלילה. המסעדה תמוקם בתחתי צינור הענק הזה בעומק של 5 מטר ותכלול חלון פנורמי ענק ברוחב 11X4 מטר. המסעדה צפויה להכיל 100 מקומות ישיבה והיא תשתרע על 3 קומות שיחברו בין היבשה לטבע.

 • בקומה הראשונה יהיה אולם כניסה ושירותים.
 • בקומה השנייה יהיה בר שמפניה שיסמל את המעבר בין העולם היבשתי והעולם הימי.
 • ובקומה השלישית ימוקמו השולחנות שייפנו אל החלון שישקיף על המצולות.

ליהנות בלי דאגות

והערה לפחדנים שבינינו: אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם כי קירות המסעדה מתוכננים לעמוד בתנאי ים קיצוניים, כך שאין סכנה לחדירת מים למבנה או לקריסתו. לדברי האדריכל הראשי העיצוב שם יתבסס על שימוש בחומרים טבעיים, למשל עץ אלון ותאורה איכותית.

חובבי הטבע בינינו יכולים להירגע אף הם: המסעדה תוכננה תוך רגישות לסביבה הימית תוך התחשבות ביצורים הימיים השונים. למעשה, הבחירה בבטון גס כחומר הגמר החיצוני ובצורה הזורמת והפשוטה של הפריסקופ אינה מקרית – המבנה אמור להתמזג עם הסביבה ויעודד את הצדפות המקומיות להיצמד אליו.

מסעדה שהיא חוויה

המסעדה תהיה יותר מאוכל ועיצוב והיא תשמש גם כמרכז מחקר ימי. למעשה, לבאים למקום צפויה חוויה שמספקת ידע ושמפעילה את כל החושים, כך שהיא לא רק תשלב גסטרונומיה ואדריכלות אלא הרבה יותר מכך. אגב, משרד האדריכלים שתיכנן את המסעדה תיכנן גם את בית האופרה הנורבגי, כך שיש למה לצפות.

מלונות מומלצים במחוז לינדסנס

הפוסט Under – המסעדה התת ימית הראשונה באירופה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
המעבורת לחצי האי ביגדוי – Bygdøyfergene http://norway.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%aa-%d7%9c%d7%97%d7%a6%d7%99-%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%91%d7%99%d7%92%d7%93%d7%95%d7%99-bygdoyfergene/ Wed, 25 Oct 2017 15:44:40 +0000 http://norway.co.il/?p=4434 על חצי האי ביגדוי שבאוסלו כתבנו הרבה. יש המון מה לעשות שם ואם אתם נמצאים באוסלו בגלל קונקשן או ליום יומיים הרי שאסור לכם לוותר על ביקור בביגדוי. למעשה, מתוך כ-20 המוזיאונים שיש באוסלו, 5 הפופולריים ביותר נמצאים בביגדוי צמודים זה לזה ויש בו גם טיילת נפלאה. אל חצי האי ניתן להגיע במספר דרכים. ברגל, באמצעות אופניים או תחבורה ציבורית […]

הפוסט המעבורת לחצי האי ביגדוי – Bygdøyfergene הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
על חצי האי ביגדוי שבאוסלו כתבנו הרבה. יש המון מה לעשות שם ואם אתם נמצאים באוסלו בגלל קונקשן או ליום יומיים הרי שאסור לכם לוותר על ביקור בביגדוי. למעשה, מתוך כ-20 המוזיאונים שיש באוסלו, 5 הפופולריים ביותר נמצאים בביגדוי צמודים זה לזה ויש בו גם טיילת נפלאה.

אל חצי האי ניתן להגיע במספר דרכים. ברגל, באמצעות אופניים או תחבורה ציבורית (קו מספר 30). אך הדרך הפופולרית ביותר להגיע לשם היא באמצעות מעבורת מהסיבה היחידה – הדרך מרהיבה, ניתן לרדת בתחנות מסויימות ולבדר במוזיאונים שונים על הדרך ובכלל, ביקור באוסלו בלי קצת רסיסי גלים על המעיל הוא לא ממש ביקור…

רציף המעבורות לחצי האי ביגדוי – ההתרגשות בשיאה

רציף המעבורות לחצי האי ביגדוי

יש שני קוי מעבורות לאי ביגדוי.

קו מעבורת 91

האפשרות הראשונה שנחשבת לפופולרית יותר היא מעבורת קו 91. הקו יוצא לדרכו מהרציף ליד בית העירייה של אוסלו (רציף מספר 3 שנקרא  Rådhusbrygge). קו זה יוצא כל 20 דקות מהבוקר ועד הערב מתחילת אפריל ועד תחילת אוקטובר. לקו זה שתי תחנות.

שייט משולב

האפשרות השנייה היא שיט משולב שכולל עצירה בבית האופרה ובמוזיאונים השונים, אך שימו לב: שירות זה פועל רק בין מאי לספטמבר בשעות 09:45-14:15.

חשוב לדעת!

 • במעבורת ניתן לרכוש כרטיס אוסלו פס שמקנה נסיעה במעבורת וכניסה למוזיאונים השונים בחינם.
 • לא תמיד ניתן להעלות למעבורות אופניים, כסאות גלגלים ועגלות תינוקות, לכן אנחנו ממליצים לברר זאת מראש במייל –sales@boatsightseeing.com.

מלונות מעולים בביגדוי יש כאן

ולסיום יש לנו 4 המלצות

המלצה 1 – רכשו את הכרטיס למעבורת ברציף עצמו כי שם המחיר יהיה זול יותר.

המלצה 2 – הצטיידו בתעודות שמוכיחות את גילכם כי ילדים וקשישים נהנים מ-50% הנחה.

המלצה 3 – נצלו את ההזדמנות לרכוש במעבורת את  כרטיס אוסלו פס וזאת משתי סיבות: אתם תהנו משייט במעבורת בכיוון אחד חינם וכן מכניסה חינם למוזיאונים השונים.

המלצה 4 – הצטיידו במצלמה איכותית עם זום גדול (פנסוניק Lumix FZ1000 ממש מומלצת) כי על מסלול השייט יש המון אפשרויות צילום. של קו החוף ושל אתרים מיוחדים.

הפוסט המעבורת לחצי האי ביגדוי – Bygdøyfergene הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
[קצר] צפייה בזוהר הצפוני בטרומסו http://norway.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%9c%d7%a6%d7%94-%d7%97%d7%9e%d7%94-%d7%a6%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%96%d7%95%d7%94%d7%a8-%d7%94%d7%a6%d7%a4%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%91%d7%98%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%a1%d7%95/ Thu, 19 Oct 2017 18:41:05 +0000 http://norway.co.il/?p=4419 זה הזמן של השנה ובחלקים מסוימים של העולם, הזוהר הצפוני מאיר את פני האדמה כשחלקיקים מן השמש נכנסים לאוויר כדור הארץ ופוגעים בו. המופע השמימי הזה הוא חמקמק. הוא תלוי בתנאי מזג האוויר והשמש, אבל אם תעשו מספיק בדיקות קודם, תהיו ברי מזל ותתפסו אותו. הנוף ההררי והפיורדים העצומים שסובבים את טרומסו (Tromsø) יוצרים פשוט רקע מרהיב לתופעה המופלאה שנקראת הזוהר […]

הפוסט [קצר] צפייה בזוהר הצפוני בטרומסו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
הזוהר הצפוני - טרומסה נורבגיה

הזוהר הצפוני – טרומסה נורבגיה

זה הזמן של השנה ובחלקים מסוימים של העולם, הזוהר הצפוני מאיר את פני האדמה כשחלקיקים מן השמש נכנסים לאוויר כדור הארץ ופוגעים בו. המופע השמימי הזה הוא חמקמק. הוא תלוי בתנאי מזג האוויר והשמש, אבל אם תעשו מספיק בדיקות קודם, תהיו ברי מזל ותתפסו אותו.

הנוף ההררי והפיורדים העצומים שסובבים את טרומסו (Tromsø) יוצרים פשוט רקע מרהיב לתופעה המופלאה שנקראת הזוהר הצפוני (אורות הצפון).בעיר טרומסו יש פלנטריום, פסטיבל אורות הצפון השנתי מתקיים פה במהלך החורף ואירועים מוזיקליים מתרחשים לעתים קרובות תחת שמים ירוקים לוהטים.

עכשיו החורף מתקרב וזו עונה נפלאה במיוחד לטייל בצפון נורבגיה. אז הזמינו טיסה וקחו בחשבון שאתם ברי מזל כי את הפלא הזה אפשר לראות כאן רק בין אוקטובר לאמצע מרץ.

אם אתם מגיעים לטרומסו בקרוב, קחו המלצה חמה. Bed & waffles הוא בית הארחה ממש משובח והוא נמצא בלב ליבה של טרומסו.

הפוסט [קצר] צפייה בזוהר הצפוני בטרומסו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
אז למה לי נורבגיה עכשיו? http://norway.co.il/%d7%90%d7%96-%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7%9c%d7%99-%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99%d7%94-%d7%a2%d7%9b%d7%a9%d7%99%d7%95/ Tue, 10 Oct 2017 05:38:01 +0000 http://norway.co.il/?p=4412 כי נורבגיה היא ממש לא מה שחשבתם עד היום… גיל נורבגיה מתאימה לבני כל הגילים ולא רק לבני גיל הזהב כמו שכולם חושבים. בקבוצות הטיולים המאורגנים השונים לנורבגיה תמצאו מטיילים מגיל 10 עד 82 וכולם כולל כולם נהנים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שנורבגיה מתאימה לכולם וכל אחד מוצא בה את מבוקשו. למשל חובבי אקסטרים, אנשי תרבות ורוח, […]

הפוסט אז למה לי נורבגיה עכשיו? הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
כי נורבגיה היא ממש לא מה שחשבתם עד היום…

ברגן, נורבגיה

ברגן, נורבגיה

גיל

נורבגיה מתאימה לבני כל הגילים ולא רק לבני גיל הזהב כמו שכולם חושבים. בקבוצות הטיולים המאורגנים השונים לנורבגיה תמצאו מטיילים מגיל 10 עד 82 וכולם כולל כולם נהנים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שנורבגיה מתאימה לכולם וכל אחד מוצא בה את מבוקשו. למשל חובבי אקסטרים, אנשי תרבות ורוח, אוהבי אופרות למיניהם, חובבי צילום, אמנות, טיולים רגליים, סיפורי עם, היסטוריה ועוד. אפילו אם אתם מהנדסים, תמצאו שנורבגיה לא משעממת. כמות המנהרות שבאורך עשרות קילומטרים הכיכרות, הסכרים, הגשרים עלולה להוציא משפיות כל אדם בר דעת. למות משעמום? לא פה.

מחיר

נורבגיה לא יקרה והמחירים בה זולים אפילו יחסית לישראל. במיוחד בתחום התיירות. למשל: מלון+ארוחת בוקר עולה כאן 500-600 ש"ח לאדם ללילה וכניסה למוזיאון עולה כ-50 ש"ח לאדם. אמנם תחבורה ציבורית היא יקרה יחסית (כ-25 שח לנסיעה בתוך העיר), אבל בשביל מה המציאו את כרטיס אוסלו פס שרכישתו מקנה נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית, כניסות לאתרים, סיורים ואטרקציות נוספות?

אנטיפתיות

בניגוד לדעה הרווחת הנורבגים אינם אנטיפתים אלא להיפך: אדיבים, דוברי אנגלית טובה ומאירי פנים. ולא, אני לא מדברת על ציבור נותני השירותים שתפקידם מחייב להתנחמד אלא על הציבור הרחב שתפגשו ברחוב, בטיול, במוזיאון ועוד. בכפרים קטנים עוד עלולים להזמין אתכם לארוחה ביתית חמה. ראו הוזהרתם…

אוכל

בניגוד למדינות צפון אירופאיות אחרות האוכל בנורבגיה טעים להפליא. אם אתם חובבי דגים תרגישו בגן עדן כי מוגש כאן סלמון בערך כל היום. ארוחות הבוקר במלונות נורבגיה לא מביישים את מלונות אילת והאוכל פה כיד המלך.

אתרי תיירות יחודיים

ביקור באחד הפיורדים בנורבגיה, דרך הטרולים או איי סבאלברד ישאירו אתכם פעורי פה. אנחנו לא חושבים שתמצאו דברים כאלה באף מקום אחר בעולם.

רכבות

דרך מעולה לטייל בנורבגיה זה מסע ברכבת. רשת הרכבות הנורבגית פה עושה עבודה נפלאה והמדינה מרושתת בפסי רכבת ובתחנות בכל חור. לעיתים נסיעה ברכבת יכולה לקחת חצי יום אבל אל דאגה, הביאו איתכם אייפד כי האינטרנט האלחוטי כאן הוא חינם ברכבות.

טיסות

בקיץ יש אל נורבגיה טיסות ישירות שמופעלות ע"י חברות ישראליות ובשאר השנה יש טיסות אל אוסלו או כריסטיאנסד עם אל על כך שפשוט מאוד להגיע לנורבגיה מישראל בקלות כל השנה.

הפוסט אז למה לי נורבגיה עכשיו? הופיע ראשון בנורבגיה

]]>