נורבגיה http://norway.co.il תוצרת הטבע Wed, 28 Jun 2017 04:49:39 +0000 he-IL hourly 1 פיורדים בנורבגיה http://norway.co.il/%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99%d7%94/ Tue, 27 Jun 2017 18:42:24 +0000 http://norway.co.il/?p=3707 פיורד זה פלא טבעי במלוא מובן המילה. מדובר בעמק שנוצר על ידי קרחונים יבשתיים ולעתים רעשי אדמה. אפשר למצוא פיורדים בעיקר במקומות שבהם היו קרחונים בעבר. כדאי לדעת שישנם פיורדים רבים אשר משמשים כנמלי דיג. הסיבה לכך היא סף הכניסה הנמוך מהים אל הפיורד. במאמר הזה אנו מתכוונים להרחיב אודות הפיורדים באופן כללי וגם נספר […]

הפוסט פיורדים בנורבגיה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
אחד מאותם פיורדים בנורבגיה

אחד מאותם פיורדים בנורבגיה

פיורד זה פלא טבעי במלוא מובן המילה. מדובר בעמק שנוצר על ידי קרחונים יבשתיים ולעתים רעשי אדמה. אפשר למצוא פיורדים בעיקר במקומות שבהם היו קרחונים בעבר. כדאי לדעת שישנם פיורדים רבים אשר משמשים כנמלי דיג. הסיבה לכך היא סף הכניסה הנמוך מהים אל הפיורד. במאמר הזה אנו מתכוונים להרחיב אודות הפיורדים באופן כללי וגם נספר לכם על הפיורדים הפופולריים בנורבגיה בפרט כדי שאם תחליטו לנפוש במדינה, תדעו בדיוק אילו מקומות אסור לכם לפספס.

אופן היווצרותם של פיורדים בנורבגיה

הפיורדים בנורבגיה נוצרו במקומות שבהם היו קרחונים שהטמפרטורה שלהם הייתה נמוכה מ-0 מעלות צלזיוס. מה שקרה בעצם זה שהקרחון עם הזמן בא במגע עם מי הים, אשר גרמו להפשרתו. דרך אחרת שבהם הפיורדים נוצרו היא רעש אדמה. כזה שמשפיע על הלוחות הטקטוניים ומוביל לכדי שינויים גיאולוגיים בסביבה. התופעה הזו מייצרת מעין עמק אליו נכנסו מי הים ויצרו אגם עם נופים אדירים.

איזו אוכלוסייה גרה סביב אותם פיורדים בנורבגיה?

האזורים הפופולריים ביותר שבהם ניתן למצוא אוכלוסייה שגרה סביב הפיורדים היא במערב נורבגיה, איסלנד וגרינלנד. ניתן לומר שלעתים מקור ההכנסה העיקרי של האוכלוסייה שגרה שם הוא דיג ותיירות. כך שזו ללא ספק שגרת חיים שאנו פחות רגילים לה, אך כזו שתוכל לחשוף אתכם בפני דברים חדשים ולגרום לכם לחוות חוויה בלתי רגילה.

לאורך ההיסטוריה ניתן לומר שאותם פיורדים שימשו כנתיבי תחבורה ימיים וכערוצי סחר בין אזורים שונים. הם עיצבו את הכלכלות של המדינות שהוזכרו לעיל, ואין ספק שהם מהווים בסיס איתן לצמיחתן. ניתן לומר שהם שימשו כמעין נמלים מאולתרים שנוצרו בעלות אפסית. הפיורדים היפהפים שבהם הפכו להיות מוקדי משיכה לתיירים מכל העולם.

חושבים לטייל באחד מהפיורדים בנורבגיה? ובכן, הנה לכם רשימה של פיורדים שעשויים להפוך את החופשה הבאה שלכם למושלמת.

פיורד בלילה - Reine נורבגיה

פיורד בלילה – Reine נורבגיה

5 הפיורדים הפופולאריים ביותר בנורבגיה

פיורד סוגנה – Sognefjord

מדובר בפיורד שנחשב לארוך ביותר בנורבגיה, ואחד הפופולריים ביותר. לעתים קרובות הוא מכונה "מלך הפיורדים", ולא בכדי. ממדיו העצומים הופכים אותו לאופציה עיקרית בעבור אלו שרוצים להיות בפיורד וליהנות ממנו במלא מובן המילה. הפיורד נחשב לשני באורכו ואחד מהיפים ביותר בעולם.

פיורד גיירנגר – Geirangerfjord

אורכו של הפיורד 15 ק"מ ומשתרכים להם לאורכו מפלים מדהימים ביופיים אשר עשויים להעצים את החוויה שלכם באזור. אם לא יצא לכם לבקר בפיורד כל שהוא בעבר, זהו ללא ספק אחד שכדאי לכם לשקול לבקר בו בפעם הראשונה.

Aurlandsfjord

רוצים תמונות שיגרמו לחברים שלכם להבין שאתם נמצאים בגן עדן עלי אדמות? הפיורד הזה בשבילכם! לאורכו משתרכים הרים גבוהים שמתנשאים עד לגובה של 1,400 מטרים, וזאת כאשר המים הצלולים והנוף ההררי הופכים את המקום לחוויה טבעית שאי אפשר לתאר במילים.

Naeroyfjord

פיורד שנחשב לאחד הצרים ביותר באירופה. לצד זאת כדאי לדעת שלאורכו ישנם הרים שמגיעים עד לגובה של 1,700 מטר. זה ללא ספק משהו שעשוי לשדרג את החוויה שלכם פלאים.

Lysefjord

פיורד שממוקם בדרום נורבגיה ונוצר עוד לפני יותר מ-10,000 שנים. אורכו 40 ק"מ וגם הוא נחשב לנקודה שמושכת אליה אינספור תיירים מידי שנה. כך שאם אתם מתכוונים לטייל בפיורדים בנורבגיה, זהו גם כן אזור שלא כדאי לכם לפספס.

כפר קטן על שפת אחד מהפיורדים בנורבגיה

כפר קטן על שפת אחד מהפיורדים בנורבגיה

פיורדים נוספים ששווים ביקור

 • Hjorundfjord – פיורד מיוחד במינו שאורכו 35 ק"מ. נוף ירוק ומיוחד במינו.
 • פיורד הרדנגר (Hardangerfjord) – הפיורד מוקף בעצי פרי ונחשב לאחד הפופולריים במערב נורבגיה.
 • פיורד נורד (Nordfjord) – מקום נהדר לשיט בקיאקים, ספינה או סתם להירגע בטבע.
 • פיורד אוסלו (Oslofjord) – פיורד שממוקם בעיר הבירה ומחבר לשלל איים וערים קטנות.
 • Trondheimsfjord – הפיורד הזה נחשב לכזה שמחבר בין העיר לאזורים נוספים.

מזכרות, ציורים ותמונות מהפיורדים תוכלו להשיג כאןBooking.com


רוצים לפנק את עצמכם ואת הילדים? אל תהססו לנפוש במדינה כמו נורבגיה, שכן למרות המחירים הגבוהים בהשוואה למדינות אחרות באירופה, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בוחרים ביעד נופש אקזוטי וכזה שאתם תוכלו ליהנות בו בצורה בלתי רגילה.

עצם העובדה שאתם עושים דבר מעט שונה מזה שרוב הישראלים בוחרים לעשות כבר עשוי לגרום לכם להרגיש יותר טוב עם ההחלטה שלכם. הרי אתם בוודאי לא רוצים להתפשר על חופשה משעממת…

אז מה גורם לכם לחכות? צאו לחופשת פיורדים בנורבגיה!

הפוסט פיורדים בנורבגיה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
רחוב קארל יוהנס גייט באוסלו http://norway.co.il/%d7%a8%d7%97%d7%95%d7%91-%d7%a7%d7%90%d7%a8%d7%9c-%d7%99%d7%95%d7%94%d7%a0%d7%a1-%d7%92%d7%99%d7%99%d7%98-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95/ Thu, 22 Jun 2017 14:43:39 +0000 http://norway.co.il/?p=3696 רחוב Karl Johans Gate הוא הרחוב הראשי של העיר אוסלו והוא מהווה מוקד עניין עירוני מרכזי. הן בתחום הקניות, הן בכל הקשור האתרים החשובים והן מבחינת חיי הלילה התוססים שלאורכו כולל מסעדות ומועדוני גאז' ובלוז. הרחוב כולל גם גלריות לאמנות, דוכני רחוב ונערכות בו כל הזמן הופעות של אמני רחוב ותערוכות מזדמנות. רחוב קארל יוהנס […]

הפוסט רחוב קארל יוהנס גייט באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
רחוב Karl Johans Gate הוא הרחוב הראשי של העיר אוסלו והוא מהווה מוקד עניין עירוני מרכזי. הן בתחום הקניות, הן בכל הקשור האתרים החשובים והן מבחינת חיי הלילה התוססים שלאורכו כולל מסעדות ומועדוני גאז' ובלוז. הרחוב כולל גם גלריות לאמנות, דוכני רחוב ונערכות בו כל הזמן הופעות של אמני רחוב ותערוכות מזדמנות.

רחוב קארל יוהנס גייט באוסלו

רחוב קארל יוהנס גייט באוסלו

רחוב קארל יוהנס גייט אמנם ישר להחריד אבל ממש לא משעמם והוא מתהדר באוירה אלגנטית ובינלאומית מסקרנת 24/7. בשפה הנורבגית משמעות השם גייט היא פשוט רחוב ולא שער כמו באנגלית.

מלונות מומלצים לאורכו של הרחוב

הרחוב משתרע על כקילומטר וחצי שחלקו מדרחוב והוא נקרא ע"ש המלך השוודי קארל יוהנס. מלך זה שלט בזמנו גם על נורבגיה ולכן זכה לכבוד המלכים הזה. רחוב קארל יוהנס גייט משתרע מארמון המלוכה ועד תחנת הרכבת המרכזית ובו נמצאים כל המוסדות הנורבגיים החשובים, למשל המוזיאון הלאומי, הפרלמנט, המוזיאון האתנולוגי והתאטרון הלאומי.


ואגב, אם תרצו לדעת איך נראה אותו קארל גוסטב אתם לא צריכים ללכת רחוק: בפארק שבארמון המלוכה מצוי פסל בדמותו. גם אם אתם מחפשים מותגי יוקרה בתחום האופנה אתם בידיים טובות: ברחוב Akersgata שחוצה את רחוב קארל יוהנס גייט תמצאו חנויות יוקרה של כל המותגים הבינלאומיים המובילים.

רחוב קארל יוהנס גייט הוא למעשה המצאה נורבגית חדשה שמשלבת ברחוב אחד כמה רחובות. החלק המערבי והרחב יותר של הרחוב נבנה בשנת 1840 במטרה לחבר את ארמון המלוכה לעיר. הרחוב הושלם רק ב-1866 עם סיום בנייתו של  בניין הפרלמנט הנורבגי ואז שונה שמו מ-Slotsvejen לקארל יוהנס.

אמנם רוב בנייני הרחוב נבנו בשנות ה-20 וה-50 של המאה ה-19, אבל הרחוב מתקדם עם הזמן. בשנים 2003-5 הרחוב שופץ ונוצרו בו מרחבים ציבוריים חדשים לנוסעים ולהולכי הרגל, למשל נשתלו עצים, הורחבו המדרכות, האספלט הוחלף באבנים משתלבות ועוד.

ואגב, עקב המרכזיות של הרחוב הוא המוקד לחגיגות הנורבגיות השונות: ביום העצמאות הנורבגי פה נערכת התערוכה המרכזית לפי כל כללי הטקס כולל תלבושות מסורתיות, בחג המולד מוצב עץ אשוח ענק ברחוב ועוד.

מלונות מומלצים לאורכו של הרחוב

הפוסט רחוב קארל יוהנס גייט באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
רינגריקה – Ringerike. האמנות שבטבע http://norway.co.il/%d7%a8%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%94-ringerike-%d7%94%d7%90%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%91%d7%98%d7%91%d7%a2/ Wed, 21 Jun 2017 12:06:59 +0000 http://norway.co.il/?p=3690 עבודות הזכוכית של הדאלנד ומוזיאון Kistefos הם שתיים מהאטרקציות התרבותיות המפורסמות ביותר בנורבגיה. שתיהן נמצאות באיזור רינגריקה ואתם יכולים לשלב אותן עם טיולים באגמים וביערות המרהיבים של האזור. רינגריקה הוא מחוז מסורתי במזרח נורבגיה שמאופיין באזורים ירוקים, באגמים, גבעות ובחוות חקלאיות. המבקרים באזור נהנים מפעילויות ספורטיביות שונות כמו רכיבה על אופניים, הליכה בירות וסקי בעונת […]

הפוסט רינגריקה – Ringerike. האמנות שבטבע הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
עבודות הזכוכית של הדאלנד ומוזיאון Kistefos הם שתיים מהאטרקציות התרבותיות המפורסמות ביותר בנורבגיה. שתיהן נמצאות באיזור רינגריקה ואתם יכולים לשלב אותן עם טיולים באגמים וביערות המרהיבים של האזור.

רינגריקה Ringerike

רינגריקה Ringerike

רינגריקה הוא מחוז מסורתי במזרח נורבגיה שמאופיין באזורים ירוקים, באגמים, גבעות ובחוות חקלאיות. המבקרים באזור נהנים מפעילויות ספורטיביות שונות כמו רכיבה על אופניים, הליכה בירות וסקי בעונת החורף. העיר הגדולה במחוז היא Hønefoss והיא נמצאת 53 ק"מ צפונית לאוסלו. עיר זו משמשת כנקודת העצירה האקולוגית הראשונה לנוסעים מאוסלו לברגן באמצעות כביש E16.

האזור הוא גם אידיאלי לשוחרי הדיג והאגמים Tyrifjorden ו-Sperillen מלאים בדגי פורל ואוקונוס. החופים לאורך אגמים אלו הם פופולריים בקרב משפחות בעונת הקיץ ולפעילויות כמו שיט בקאנו, שחייה וצפרות. אחד המקומות הטובים ביותר לטיולי אופניים ולטיולים ברגל הוא יער Krokskogen. כאן נמצא השביל Krokkleiva, אחד השבילים המפורסמים והשמורים ביותר שבו טיילו אמנים ומלכים לאורך השנים. זהו חלק משביל שנקרא Gamle Kongevegen (דרך המלך הישנה) שנמשך מברגן לאוסלו.

אחת האטרקציות התרבותיות הגדולות במחוז הן עבודות הזכוכית של הדלנד שנעשות באמצעות ניפוח זכוכית. אמני המקום משתמשים ליצירת העבודות בטכניקה מהמאה ה-18 ובמקום ניתן לרכוש את המוצרים וליהנות מפעילויות לכל המשפחה.  אטרקציה נוספת היא המוזיאון התעשייתי Kistefos שכולל את טחנת עיסת עץ היחידה מסוגה בסקנדינביה. במוזיאון יש תערוכות אמנות שנתיות ופארק פסלים שנחשב לאחד הגדולים בצפון אירופה.

לינה ומלונות מומלצים באיזור

מה עושים ברחבי רינגריקה

מתחם הכלא הישן Fengselet

מתחם הכלא נמצא בלב Hønefoss וכיום משמש לאירועי תרבות כל השנה לילדים ולמבוגרים. במקום מתבצעים סיורים שכוללים את תאי הכלא הישנים וניתן לערוך בו אירועים פרטיים.

מוזיאון Kjerratmuseet

מוזיאון זה נמצא במקום שהוקם ב-1850 לשינוע עצים במעלה הנהר. הבנייה התגברה על מכשול טכני בדמות הפרש גובה של 400 מטר. כיום ניתן לטייל לאורך שביל סיור שממחיש את שכלולי הבנייה במקום.

הפארק התרבותי Veien

המקום מאפשר לחזור לעבר וליהנות מתערוכות מתחלפות ותערוכה קבועה בנושא הברזל. המקום שימש בתקופת הברזל כדרך חשובה וכמרכז כוח פוליטי ודתי. כ-150 תלי קבורה מתקופה זו נמצאו באתר והם נחשבים לאחד מהגדולים ביותר במזרח נורבגיה. תילים אלו הוכרו כאתרי מורשת בעלי עדיפות עליונה וכמאה מהם שומרו. במקום נמצאו גם בורות לבישול ולהבערת אש ו-4 בתי מגורים שאחד מהם שוחזר.

המקום פתוח מסוף אפריל ועד תחילת אוקטובר בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00. הבית המשוחזר פתוח מסוף יוני ועד אמצע אוגוסט בימים שלישי-ראשון באותן שעות. הכניסה כרוכה בתשלום וניתן להזמין סיור מודרך במקום במהלך כל השנה בתיאום מראש.

מוזיאון רינגריקה

מוזיאון Ringerike

מוזיאון Ringerike

מוזיאון זה הוקם ב-1923 ועבר למשכנו הנוכחי בשנת 1960. משכן זה נבנה ב-1635 ושימש כמעון הכומר. המוזיאון מספר את סיפורה של אשת הכומר שב-1716 הרגה במקום חיילים שבדים. ניתן להתרשם מחורי הקליעים בקירות ומגופתה החנוטה של הגיבורה בקריפטה שבכנסייה הצמודה. פה גם החל העניין של האחים Asbjørnsen באיסוף אגדות נורבגיות והמוזיאון מציג פריטים מחייהם. הקומה הראשונה של המוזיאון מציגה נשק וציוד מהכיבוש הגרמני במקום וממחישה את ההתנגדות הנורבגית. במקום חנות מוזיאון וקיוסק והוא פתוח מסוף מאי-תחילת ספטמבר בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00. הכניסה כרוכה בתשלום וכיתות בית ספר/קבוצות יכולות לבקר במקום כל השנה בתיאום מראש.

פארק הפעילות Søndre park

פארק זה מתאים לכל המשפחה והוא כולל 16 מודולים שונים שמוקפים בדשא מלאכותי. פארק זה משמש כנקודת יציאה לטיולים רגליים שונים בסביבה.

מוזיאון Buskerud

מוזיאון זה מוקדש לאמנות והוא כולל מספר חלקים המתמקדים בנושאים שונים.

צילום – במוזיאון זה נשמרים צילומים של המחוז כחלק מהרשת הלאומית לשימור מורשת הצילום. ניתן לצפות בצילומים אלו בתיאום מראש.

מוזיקה – המוזיאון כולל את המרכז למוזיקה עממית שאחראית על שימור המוזיקה באזור. במקום ארכיון גדול בתחום, אולפן הקלטות ומקום אקוסטי במיוחד לעריכת קונצרטים. ניתן לשכור במקום כינורות ותקליטורים מאוסף שנחשב לאחד מהגדולים מסוגו בנורבגיה.

כל שנה בסוף נובמבר נערך במקום מפגש לילדים ולנוער שמשלב מסורות עתיקות ורעיונות חדשים, הן בתחומי המוזיקה והן בתחומי הצילום.

פעילויות חורפיות מסורתיות

ניתן ליהנות ממזחלות כלבים, מקליעה בחץ וקשת, מידוי פרסות ומשלל פעילויות מסורתיות שנמשכות לפחות חצי שעה. ניתן לשלב בפעילויות אלו קורסים בהתאמה אישית כמו התנהגות במפולות שלגים, טיפוס על קרח וכן ארוחות בסגנון ברביקיו.

אוכל ושתייה ברינגריקה

מסעדת מלון Klækken

המנות במקום כוללות חומרי גלם טריים שנבחרו עם ידע ומומחיות והוכנו בתשוקה ובגאווה. במקום ניתן להינות משירותי של מלצר יינות (סומלייה) וכן מעוגות ומקינוחים של קונדיטור הבית. בסופי שבוע (ימי שבת וראשון) יש במקום תפריט משפחתי מיוחד. לאורחי המלון ולמבקרים מבחוץ.

בראסרי Fengselet

הבראסרי שנמצא במתחם הכלא הישן מגיש תפריט שמשתנה לפי עונות השנה. המנות מוכנות בהשארת חומרי הגלם הנורבגים בשילוב עם מטבח קונטיננטלי ויין משובח. בעונת הקיץ ניתן להינות ממקומות ישיבה בגינה. המקום פתוח כל השנה בימים שלישי-שבת בשעות 11:00-22:00.

הגעה אל רינגריקה

במטוס

רינגריקה נמצאת כשעה נסיעה משדה התעופה של אוסלו. משדה תעופה זה ניתן להגיע אל רינגריקה באמצעות אוטובוס ישיר.

ברכב

Hønefoss, העיר הגדולה במחוז רינגריקה, נמצאת 53 ק"מ צפונית לאוסלו. ניתן להגיע אליה באמצעות אוטובוסים שפועלים באופן יומיומי מאוסלו. זמן הנסיעה הוא כשעה ורבע.

ברכבת

הרכבת בין אוסלו לברגן שמופעלת ע"י שירות הרכבות הנורבגי עוצרת גם היא בעיר Hønefoss. הנסיעה נמשכת כשעה וחצי.

הפוסט רינגריקה – Ringerike. האמנות שבטבע הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
לטייל בנורבגיה כמו הוויקינגים http://norway.co.il/%d7%9c%d7%98%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%91%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99%d7%94-%d7%9b%d7%9e%d7%95-%d7%94%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a7%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%99%d7%9d/ Mon, 19 Jun 2017 18:37:08 +0000 http://norway.co.il/?p=3685 נורבגיה היא ארץ קסומה, מרתקת ומסקרנת והיא מציעה לכל תייר באשר הוא חוויה תרבותית ייחודית שכוללת נופים מרהיבים, פיורדים עמוקים, אגמים, קרחונים, מפלים, מנהגים מוזרים ובעיקר הרבה שקט כל ימות השנה.  נורבגיה נהנית משמש חצות בקיץ ומאורות הצפון בחורף כך שהיא אטרקטיבית תמיד – לא משנה באיזו עונה תבחרו לבקר בה. אבל כדי ליהנות מנורבגיה […]

הפוסט לטייל בנורבגיה כמו הוויקינגים הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
נורבגיה היא ארץ קסומה, מרתקת ומסקרנת והיא מציעה לכל תייר באשר הוא חוויה תרבותית ייחודית שכוללת נופים מרהיבים, פיורדים עמוקים, אגמים, קרחונים, מפלים, מנהגים מוזרים ובעיקר הרבה שקט כל ימות השנה.  נורבגיה נהנית משמש חצות בקיץ ומאורות הצפון בחורף כך שהיא אטרקטיבית תמיד – לא משנה באיזו עונה תבחרו לבקר בה. אבל כדי ליהנות מנורבגיה בדרך הנכונה, תרתי משמע, מומלץ להצטייד מראש במקל הליכה נורדי. מקל ההליכה הנורדי לא סתם נקרא כך – ולזה נגיע בהמשך…

מקלות-הליכה-נורדיים

למה זה טוב?

כל ילד נורבגי יגיד לכם שטיול בנורבגיה אינו שלם ללא טיול רגלי אחד לפחות בחיק הטבע. לכן, לרשימת הציוד שבה חייב להצטייד כל מטייל בנורבגיה כדאי להוסיף גם מקל הליכה נורדי. מקל הליכה נורדי מאפשר ליהנות מהליכה מאומצת של שעות רבות והסיבה לכך היא פשוטה: מקל זה מסייע לאזן את משקל הגוף במהלך הליכה בתנאי השטח המורכבים לעיתים של המסלולים השונים.

ובינינו – לא סתם המציאו את המקל הזה פה. כשתהיו בנורבגיה תראו שכולם משתמשים בו. מקומיים ותיירים, ילדים ומבוגרים. מבחינת הנורבגי הממוצע יציאה לטיול ללא מקל היא כמו חורף בלי שמש חצות…

אז מה נורדי במקל הנורדי?

מקל הליכה נורדי נקרא כך כי הוא מתאים לשיטת ההליכה הנורדית שנחשבת לבריאה במיוחד. הליכה נורדית מפעילה את רוב שרירי הגוף כולל בחלק העליון של הגוף ולכן היא טובה יותר. בואו נגלה לכם סוד: בהליכה רגילה נעשה שימוש רק במחצית משרירי הגוף ורק במחצית הגוף התחתונה. למעשה, הליכה נורדית עם מקל הליכה נורדית מאפשרת ליהנות מהנוף הנורבגי ולעשות כושר בו זמנית. אולי זו הפתעה בשבילכם אבל מסתבר שבנורבגיה עלו על השילוב המושלם וגם אתם יכולים לעשות זאת.

כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ כאן ולהזמין לטיול הבא שלכם בנורבגיה מקל הליכה נורדי. כך תוכלו להתחיל ללכת כמו ויקינגים או לפחות באופן בריא, מאוזן, נוח ונכון יותר לגוף.

הפוסט לטייל בנורבגיה כמו הוויקינגים הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
התאטרון הלאומי הנורווגי http://norway.co.il/%d7%94%d7%aa%d7%90%d7%98%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%99-%d7%94%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%95%d7%92%d7%99-2/ Fri, 16 Jun 2017 12:09:38 +0000 http://norway.co.il/?p=3671 התאטרון הלאומי הנורבגי הוא אחד המקומות המרכזיים בנורבגיה בכלל ובאוסלו בפרט בכל הקשור לאמנויות הבמה. ההצגה הראשונה בתיאטרון זה נערכה בספטמבר 1899 אך מקורותיו נעוצים בתיאטרון כריסטיאניה (השם המקורי של העיר אוסלו) שנוסד ב-1829. ביומו הראשון של התיאטרון הועלו בו 3 מחזות, כולל המחזה "אויב העם" של הנריק איבסן. התיאטרון הוקם כמוסד אמנותי פרטי ולאחר כמה […]

הפוסט התאטרון הלאומי הנורווגי הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
התאטרון הלאומי הנורווגי

התאטרון הלאומי הנורווגי

התאטרון הלאומי הנורבגי הוא אחד המקומות המרכזיים בנורבגיה בכלל ובאוסלו בפרט בכל הקשור לאמנויות הבמה. ההצגה הראשונה בתיאטרון זה נערכה בספטמבר 1899 אך מקורותיו נעוצים בתיאטרון כריסטיאניה (השם המקורי של העיר אוסלו) שנוסד ב-1829. ביומו הראשון של התיאטרון הועלו בו 3 מחזות, כולל המחזה "אויב העם" של הנריק איבסן.

התיאטרון הוקם כמוסד אמנותי פרטי ולאחר כמה משברים פיננסיים הוא הפך בשנת 1929 למוסד ציבורי. במרוצת השנים נוספו עוד מבנים ומרחהים לבמה המרכזית של התאטרון וכיום הוא כולל 4 אגפים :

 • הבמה המרכזית שמכילה כ-750 מקומות ישיבה
 • האמפיתאטרון שנפתח ב-1963 ושכולל כ-200 מקומות ישיבה
 • אולם הציור שנפתח ב-1983 כולל 60 מקומות ישיבה והוא נמצא במקום ששימש בעבר כסדנא
 • תיאטרון Torshov שנמצא במקום ששימש בעבר כספריית התאטרון. אולם זה נפתח ב-1977 ומכיל מקסימום 175 מקומות ישיבה

עושים כבוד ויוצאים בזול

תאטרון זה נחשב כתאטרון הבית של המחזאי הנריק איבסן (המחזאי הנורבגי הלאומי) ורוב מחזותיו הועלו פה. התאטרון עדיין עושה כבוד לאיבסן וב-26 השנים האחרונות הוא מארח את פסטיבל איבסן: 10 ימים בסתיו שבהם מועלים הצגותיו של המחזאי באמצעות הפקות מקומיות ובינלאומיות.

כיום נערכות במקום הופעות כמעט כל ערב וניתן ליהנות מהן במחיר מוזל. אם נשארו כרטיסים למופע הם נמכרים בחצי המחיר כשעתיים לפני מועד המופע (אבל הוזלה זו אינה תקפה להופעות אורח, למופעים לילדים ולהצגות ב-Torshov).

חזית התאטרון הלאומי הנורווגי

חזית התאטרון הלאומי הנורווגי

כמו כן, בבניין התאטרון יש 5 מזנונים שבהם ניתן לרכוש חטיפים וכיבוד. ישם גם מסעדה שנמצאת בלובי הבניין. המסעדה נפתחת לרוב שעה לפני כל מופע וניתן לרכוש בה יין, מים, קפה, עוגות ויש בה תפריט לקבוצות שמכילות יותר מ-20 איש. ניתן לקיים במסעדה זו אירועים שונים ולהזמין קייטרינג.

מלונות מעולים קרובים לתיאטרון

סיורים ברחבי התאטרון הלאומי הנורווגי

בתאטרון הלאומי הנורווגי יש 3 סוגי סיורים.

 • סיור מאחורי הקלעים – סיור זה מתחיל באולם וכולל ביקור במלתחות של התזמורת, בבמה וכן ביציעים ובאמפיתאטרון. הסיור מסתיים במסעדה,
 • סיור אמנות – הסיור מספק הזדמנות להכיר את אוסף האמנות הייחודי של התאטרון, כמו למשל את הדרך שבו תוארו שחקני התאטרון ע"י מיטב אמני נורבגיה.
 • סיור בעקבות איבסן – סיור שמתמקד במחזאי הנריק איבסו ובפעולתו בתאטרון הלאומי.

שימו לב – כל הסיורים מוגבלים למקסימום של 30 אנשים ולמינימום של 7 אנשים. עם זאת, שני הסיורים האחרונים (סיורי אמנות ובעקבות איבסן) מוגבלים למקסימום של 10 אנשים. בכל מקרה אם יהיו יותר אנשים מהמבוקש תחולק הקבוצה לשניים וייצאו 2-3 סיורים, אך לא בו זמנית אלא בהפרשים של 10-15 דקות ביניהם

הסיורים המודרכים בתאטרון נערכים בשעות 09:00-10:00 ו-16:00-18:00 ונמשכים כשעה. ניתן לשלב בסיורי אחר הצהריים גם ארוחת במסעדת התאטרון. ניתן לרכוש כרטיסים לסיורים בקופות התאטרון או בטלפון 81500811.
;

הפוסט התאטרון הלאומי הנורווגי הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
פיורד אוסלו http://norway.co.il/%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%a8%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95/ Fri, 16 Jun 2017 08:49:16 +0000 http://norway.co.il/?p=3652 פיורד אוסלו הוא מפרץ בדרום מזרח נורבגיה שנמשך לאורך 100 ק"מ כחלק ממיצר סקאגרק. פיורד זה מחולק ל-2 פיורדים. הפיורד הפנימי והפיורד החיצוני. תתפלאו לדעת כי מבחינה גאולוגית פיורד אוסלו כלל אינו פיורד. הטעות נעוצה בשפה הנורבגית עצמה כי בנורבגית כל נתיב מים כלשהו נקרא בשם פיורד. קצת היסטוריה על קצה המזלג לפיורד היסטוריה עשירה. […]

הפוסט פיורד אוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
פיורד אוסלו הוא מפרץ בדרום מזרח נורבגיה שנמשך לאורך 100 ק"מ כחלק ממיצר סקאגרק. פיורד זה מחולק ל-2 פיורדים. הפיורד הפנימי והפיורד החיצוני. תתפלאו לדעת כי מבחינה גאולוגית פיורד אוסלו כלל אינו פיורד. הטעות נעוצה בשפה הנורבגית עצמה כי בנורבגית כל נתיב מים כלשהו נקרא בשם פיורד.

מצוף ימי בהמשך פיורד אוסלו

מצוף ימי בפיורד אוסלו

קצת היסטוריה על קצה המזלג

לפיורד היסטוריה עשירה. נמצאו בו שרידים שמעידים על התיישבות בתקופות האבן והברונזה. במקום נחשפו גם שלוש ספינות ויקינגיות שנחשבות לספינות הוויקינגיות שנשמרו במצב הטוב ביותר מעולם. בשנים 1624-1925 שם הפיורד היה קריסטיאנפיורד כי העיר אוסלו נקראה באותם ימים קריסטיאן.

לפני כן המקום נקרא פשוט המפרץ (Viken בנורבגית) ובתקופה הנורדית הפיורד נקרא בשם פולד. כתוצאה מכך מחוזות רבים באזור הם נגזרת של שם זה, למשל המחוזות וסטפולד (המחוז המערבי לפיורד) ואוסטפולד (המחוז המזרחי לפיורד) וכן מחוז פולו. עם השנים הלכה וגדלה חשיבות הפיורד הודות לקרבתו לעיר הבירה. דוגמה לכך התרחשה במלחמת העולם השניה עת הפיורד עמד במוקד הפלישה הגרמנית אל נורבגיה באפריל 1940. הלחימה האיתנה במצודת אוסקרסבורג שלגדות הפיורד עיכבה את נחיתת הגרמנים ואפשרה למלט אל מחות לנורווגיה את הממשלה, משפחת המלוכה, הפרלמנט ואוצרות המדינה.

מה עושים בפיורד אוסלו ומתי?

כיום בפיורד אוסלו אפשר ליהנות ממגוון של פעילויות כגון שיט בקיאק או קאנו, צלילה, דיג ועוד. הפעילויות משתנות בהתאם לאיזור בפיורד, למשל, חלקו הפנימי הוא תלול ומיוער ולכן שם יש המון מסלולי טיול. פיורד זה הוא אחד מתשעת המקומות שבהם נערך מירוץ הסירות הבינלאומי Class 1.

פיורד זה נהנה מהטמפרטורות הגבוהות ביותר בנורבגיה (בקנה מידה נורבגי כמובן): 7.5 מעלות צלסיוס בממוצע השנתי. לא פלא שסביב פיורד זה מרוכזת מרבית אוכלוסיית נורבגיה/ כ-2 מיליון איש (מכלל כ-5 מיליון תושבי המדינה) ויותר מ-40% מאוכלוסיית המדינה נמצאת במרחק נסיעה מהפיורד (מקסימום של 45 דקות נסיעה).

רוב האוכלוסיה נמצאת באזורים היבשתיים שסובבים את הפיורד, למרות שהוא כולל מאות איים שרובם מאוכלסים. איים אלו נחשבים לחמים ביותר בנורבגיה בקיץ (אולי זאת הסיבה שהם לא פופולריים?) וטמפרטורות אלו מאפשרות לאיים הללו להתכסות בפריחה מרהיבה.

ניתן ליהנות מהאיים במהלך שיט במעבורת שחלקו נכלל באוסלו פס אך שימו לב: מסלול המעבורת, נקודת היציאה וחודשי הפעילות משתנים ומומלץ לעקוב אחר לוח הזמנים באינטרנט.

האיים המעניינים ביותר ברחבי פיורד אוסלו

האי Gressholmen

האי Gressholmen מפורסם בארנבים שלו וחלקיו הצפוניים הם שמורת טבע ולכן יש להקפיד על רשימת כללים בעת השהיה בו. אסור לעשות בו קמפינג ומותר להדליק אש רק באזורים החצציים והחוליים שלו. המפרץ בין אי זה לאי Rambergøya נחשב כאזור קינון של ציפורי מים. המתעניינים בהיסטוריה תעופתית ישמחו לדעת שבאי נבנה שדה התעופה הנורבגי הראשי הראשון. ניתן להגיע לאי בקיץ באמצעות מעבורת שיוצאת מרציף 4 ליד אולם העיירה באוסלו.

האי Langøyene

באי Langøyene יש אפשרויות לקמפינג ובילויים ימיים שונים כמו כדורעף חופים ועוד. באי יש מכולת, חוף נודיסטים בחלקו הדרומי, מגרש כדורגל ואינסוף אפשרויות לטיולים רגליים. כמו כן באי זה מתקיימים לעיתים קונצרטים ואירועים וניתן להגיע במעבורת לצידו המזרחי. שימו לב אי זה שייך מוניציפלית לעיר אוסלו ולכן הכללים העירוניים לגבי קמפינג חלים גם עליו.

האי Nakholmen

באי Nakholmen יש כ-200 בקתות אבל חלקו הדרומי הוא שמורת טבע. לכן גם כאן אסור לעשות קמפינג ומותר להדליק אש רק בשטחים חצציים או חוליים.

האי Lindøy

באי Lindøy יש כ-300 קוטג'ים לאירוח ויש בו מקומות מעולים לשחייה, מכולת ומגרש כדורגל. מעבורת מאוסלו עוגנת ברציפים במזרח ובמערב האי ובכל מקרה השיט נמשך מקסימום 20 דקות. הסיבה לכך היא שחלקיו הצפוניים והדרומיים של האי מוגדרים כשמורת טבע. גם כאן אסור קמפינג ומותר להדליק אש רק על חצץ או חול.

האי Hovedøya

האי Hovedøya

האי Hovedøya

Hovedøya הוא האי הקרוב ביותר למרכז העיר אוסלו ויש בו יערות, חופים ומורשת תרבותית וניתן ליהנות מהם בטיולים רגליים. מעבורת לאי פועלת במהלך כל השנה ובצידו המזרחי יש רציף לסירות פרטיות. באי יש שני חופים שמשמשים בעיקר לשחייה ובמרכזו יש שדה גדול למשחקי כדור. חלקים מהאי הם שמורת טבע עם בעלי חיים, צמחים ועצים מוגנים. בצפון האי יש מנזר מ-1147, שתי סוללות תותחים מ-1808 ומבנה צבאי שבו מוצגות תערוכות שונות. גם פה אסור לעשות קמפינג והדלקת אש מותרת רק על חצץ או חול.

האי Bleikøya

Bleikøya – אי שמשמש בעיקר לנופש בקיץ ויש בו שפע של בקתות אירוח. חלקו הצפוני של האי הוא שמורת טבע, אזור הקינון של ציפורי מים. באי זה אסור לעשות קמפינג ואסור להדליק אש שלא על משטחים חצציים או חוליים.

האי Malmøya

Malmøya – אי שמחובר בגשר למרכז העיר אוסלו וניתן להגיע אליו באמצעות נסיעה קצרה באוטובוס (10 דקות). דרום האי הוא חוף חולי עם שירותים ציבוריים וחניה אך חלקיו האחרים אינם פתוחים לציבור. הם מהווים שמורת טבע ולכן אסור לעשות בהם קמפינג או להדליק אש.

מקומות לינה ומלונות מומלצים ברחבי פיורד אוסלו

רכישת מזכרות מאוסלו

אטרקציות בפיורד אוסלו

שיט הכרות בפיורד

שיט זה מתבצע במהלך כל השנה וניתן לבחור בין מגוון של אפשרויות, למשל שיט קיצי שנמשך שעה וחצי, שיט במהלך כל השנה שנמשך שעתיים, שיט קיצי שמשלב סיור באוטובוס ונמשך 7 שעות, שיט קיצי שכולל ארוחה ונמשך 3 שעות, שיט לילדים בקיץ שנמשך שעה וחצי ומתבצע בימי ראשון בלבד ועוד. מחזיקי כרטיס אוסלו פס נהנים מ-15% הנחה על מחיר השיט.

שיט בסירה פרטית

ניתן לשכור סירה לטיול פרטי באוסלו פיורד וניתן להוסיף לכך אוכל, מוסיקה, בידור וכו' בהתאמה אישית. הסירות השונות מסוגלות להכיל עד 300 נוסעים.

שיט בקיאק

ניתן לשכור קיאקים בפיורד אוסלו בין מרץ לנובמבר לתקופה שנעה בין שעתיים ל-24 שעות. רכישת כרטיסי השייט חייבת להיעשות בשעות הפעילות בלבד (10-18:00 בימי חול ו-10:00-16:00 בשבתות ובימי ראשון) אך ניתן להחזירם בכל עת.

בילוי משפחתי בחוף Ingierstrand

חוף Ingierstrand

חוף Ingierstrand

חוף זה נחשב לידידותי למשפחות ולילדים והוא נמצא בצידו המזרחי של פיורד אוסלו ביציאה מהעיר. בחוף זה יש מגדל קפיצות למים, מסעדה, שירותים ציבוריים, אזורי פיקניק עם פינות ברביקיו והוא נגיש לנכים.

רחצה בבריכת מי ים

בריכת Sørenga היא בריכת שחייה שמימיה הם מי הפיורד המלוחים. במקום גם חוף רחצה, בריכת ילדים ואזור נופש גדול. הבריכה פתוחה במשך כל השנה וגם בחורף היא יעד פופולרי למרות שהמים קרים. באזור גם בתי קפה ומסעדות.

כדורעף חופים

מגרש כדורעף חופים חופשי נמצא באי Langøyene וניתן לשלב את המשחק עם שחייה, שיזוף ופיקניק. מעבורת מאוסלו מגיעה לאי זה בחודשי הקיץ בין מאי לספטמבר.

דייג בפיורד אוסלו

בצד הפנימי של פיורד אוסלו יש מקומות רבים לדייג. אין צורך ברישיון דיג כדי לדוג בפיורד אוסלו אבל כדאי להצטייד במפה מיוחדת. ניתן להשיג מפה זו מאנשי האיגוד הנורבגי לציד ולדיג.

אוכל ושתייה בפיורד אוסלו

מסעדת Ingierstrand

מסעדה זו פועלת בקיץ בלבד (אפריל עד נובמבר) והיא נמצאת בבניין היסטורי עם סגנון אדריכלי ייחודי. המסעדה נגישה ישירות מחוף באותו שם והיא מתמחה במאכלי ים. בארוחת ערב במקום כוללת  2-3 מנות ויש גם תפריט לילדים. ניתן לקיים במסעדה זו אירועים שונים בתקופת פעילותה בקיץ.

מסעדת Skur 33

מסעדה איטלקית שנמצאת ליד הנמל של אוסלו ומשקיפה על הפיורד. תפריט המסעדה הוא מגוון אבל מבוסס על דגים שמככבים ברוב מנות המסעדה. במסעדה יש גריל דגים איטלקי אבל גם פיצות ולחמים שנאפים במקום, בר של יינות איטלקיים, בשר, גלידה תוצרת בית ועוד. ניתן לקיים במסעדה אירועים פרטיים. המסעדה פתוחה של השנה מ-17:00 עד 22:0 ובסופי שבוע (שבת וראשון) מ-11:30 עד 16:00.

קפה Klosterkroa

בית הקפה נמצא באי והוא פועל בקיץ בלבד. (15.5.-15.9) בית הקפה מגיש ארוחות קלות וחטיפים וניתן לקיים בו אירועים שונים כמו מסיבות, ימי הולדת ואפילו חתונות. המקום פתוח בימים שלישי-שבת בשעות 11:00-18:00.

מסעדת Lille Herbern

פירות ים במסעדת Lille Herbern

פירות ים במסעדת Lille Herbern

המסעדה נמצאת ליד החוף באי Bygdøy והיא פועלת ברציפות בימי הקיץ מאז 1929. המסעדה מתמחה במאכלי ים והיא יכולה להכיל כ-250 איש : 70 איש במסעדה עצמה, 20 איש בחדר הפרטי, 100 אנשים במרפסת ו-50 איש בבר. ניתן לקיים במקום אירועים שונים ושעות הפתיחה משתנות בהתאם לעונה: בחודשים יוני-ספטמבר היא פתוחה בימות השבוע מ-14:00-23:00 ובסופי שבוע (שבת וראשון) מ-12:00 . בחודש ספטמבר המסעדה נפתחת בימות השבוע ב-17:00 עד 23:30 ובסופי שבוע היא נפתחת ב-12:00.

מסעדת Revierhavnen Kro

המסעדה נמצאת באי Hovedøya והיא פועלת כל שנה מחג הפסחא ועד אוקטובר. תפריט המסעדה משתנה לפי עונות השנה וכולל מאכלי ים (למשל מרק דגים וצדפות), המבורגרים, סטייקים, כריכים, סלטים ומנות שמשתנות כל יום. ניתן לקיים במסעדה מסיבות פרטיות.

מלונות מומלצים ברחבי פיורד אוסלו

איך מגיעים לפיורד אוסלו?

למעשה הפיורד עצמו נמשך מאוסלו דרומה עד פיורדסנדה. לאורך הפיורד יש ערים ועיירות רבים כדוגמת: אסקר, מוס, הורטן ועוד.

הפוסט פיורד אוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
עמק נומדאל – Numedal. הצצה להיסטוריה של נורבגיה http://norway.co.il/%d7%a0%d7%95%d7%9e%d7%93%d7%90%d7%9c-numedal-%d7%94%d7%a6%d7%a6%d7%94-%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%a9%d7%9c-%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99%d7%94/ Wed, 14 Jun 2017 11:32:44 +0000 http://norway.co.il/?p=3639 נומדאל הוא העמק הדרומי ביותר במזרח נורבגיה והוא ממוקם בין קונגסברג וגיילו. העמק נגיש למגיעים ממזרח וממערב והאטרקציות העיקריות בו הן כנסיות עתיקות ומסורות שראשיתן בימי הביניים. רוב האזור נמצא בגבהים של 900 מטר ומעלה מעל פני הים, כך שיש בו שפע של אפשרויות לטיולים רגליים ולסקי וכמובן – הנאה מהנופים המרהיבים. באזור ובעיקר בעיירה אובדאל יש […]

הפוסט עמק נומדאל – Numedal. הצצה להיסטוריה של נורבגיה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
נומדאל הוא העמק הדרומי ביותר במזרח נורבגיה והוא ממוקם בין קונגסברג וגיילו. העמק נגיש למגיעים ממזרח וממערב והאטרקציות העיקריות בו הן כנסיות עתיקות ומסורות שראשיתן בימי הביניים.

הכנסייה העתיקה Flesberg stave שבעמק נומדאל

הכנסייה העתיקה Flesberg stave שבעמק נומדאל

רוב האזור נמצא בגבהים של 900 מטר ומעלה מעל פני הים, כך שיש בו שפע של אפשרויות לטיולים רגליים ולסקי וכמובן – הנאה מהנופים המרהיבים. באזור ובעיקר בעיירה אובדאל יש בקתות אירוח רבות והעמק הוא ביתו של הפארק הלאומי הרדנגרווידה (Hardangervidda).

אם אתם רוצים לטעום מהחיים הנורבגיים בתקופת ימי הביניים, עמק נומדאל הוא המקום האידיאלי לכך. נומדאל ידוע באוסף הבניינים העתיק שנמצא בו ועיקר גאוותו על 4 כנסיות העץ שלו. בעבר האזור שימש כצומת מסחרית בין מזרח ומערב.

בכל קיץ החל נערך בנומדאל פסטיבל Middelalderuka (שבוע ימי הביניים) שכולל מגוון אירועים תרבותיים. האזור מפורסם גם הודות למזון המקומי, במיוחד מוצרים שמקורם בזן הכבשים Spælsau. בשווקי האזור ובחנויות הנישה שבו תוכלו לרכוש מגוון של מוצרים מקומיים כמו נקניקיות, דבש ודגי פורל.

לינה ומלונות באובדאל בעמק נומדאל

אטרקציות בנומדאל

מזחלות כלבים בפארק Langedrag

פארק Langedrag בעמק נומדאל

פארק Langedrag בעמק נומדאל

מזחלות כלבים מאפשרות לנהוג במזחלת שקשורה ל-4-6 כלבים או לנסוע בהם כנוסעים. הנסיעה נערכת בשטחים יחסית קלים כך שאין צורך בנסיון קודם ובכל מקרה, המזחלות מובלות ע"י מדריך מנוסה. הנסיעה נמשכת כ-20-30 דקות וניתן לארגן נסיעה ליעדים ספציפיים לפי בקשכם. כמו כן, ניתן לשלב את הנסיעה עם ביקור בחוות זאבים, כולל ארוחת ברביקיו. יש להזמין מקומות מראש כי הפעילות תלויה בכמות השלג שמצטברת על פני הקרקע.

פארק טיפוס

פארק הטיפוס מתאים לכל הגילים וסיור בו כולל אתגרים שונים, למשל 3 אומגות, 3 נקודות לשיווי משקל ועוד. הסיור נמשך כשעתיים ונעשה תחת הדרכה של מדריכים מקצועיים. במקום בקתות אירוח וניתן להשתמש בהן כחלק מפעילות קבוצתית לבניית צוות. הכניסה למקום מוגבלת לבני 6 ומעלה ולגובה מינימלי של 1.10 מטר.

מרכז הסקי האלפיני

מרכז הסקי כולל כמה ממדרונות הסקי הטובים בנורבגיה שמתאימים לסקי אלפיני, סקי בסגנון טלמרק וסנובורד. הפרשי הגובה במדרונות אלו הם של 620 מטר ואורכם 1250 מטר כך שהם מתאימים למגוון רמות של גולשים. ההגעה לפסגת רמת Hardangervidda (הפארק הלאומי הגדול בנורבגיה) נעשית באמצעות מעלית. בנוסף, יש במקום פארק עם מכשולים שונים ו- 2 מסלולים נוספים שחלקם מוארים. במקום חנות להשכרת ציוד סקי, בית ספר לסקי ומסעדה שמגישה מבחר של מנות מבושלות.

הפארק הלאומי Hardangervidda

הפארק משתרע על 3400 קמ"ר והוא הפארק הלאומי הגדול בנורבגיה. הפארק מהווה יעד תיירות פופולרי לפעילויות כמו טיפוס הרים, דיג, סקי בסגנון קרוס קאנטרי ועוד. הפארק מהווה נקודת מוצא אידאלית לטיולים רגליים ולטיולי אופניים. בפארק יש בו מגוון מסלולים באורכים שונים, למשל נתיב האופניים מספר 5 שעובר במקום. נתיב זה נבחר כאחד מעשרת מסלולי האופניים היפים בנורבגיה. גם דרך המסחר הישנה Nordmansslepa (כמו שבילים נוספים שמקשרים בין מזרח ומערב נורבגיה) אידיאלית לטיולים רגליים ולטיולי אופניים. במקום רשת של בקתות אירוח שמאפשרות לשלב כל פעילות שהיא עם לינה בפארק. כמו כן, בפארק נמצא הרכוז הדרומי ביותר של בעלי חיים וצמחים ארקטיים. במקום נמצא עדר האיילים הגדול בעולם שכנראה היה הסיבה להתיישבות במקום בעת העתיקה. כמו כן, הפארק נחשב לאחד מאתרי הדיג הטובים בנורבגיה.

כנסיית Uvdal

כנסייה זו עברה תהליכי התרחבות ושינוי עד המאה ה-18, כאשר בכל פעם הכנסייה שיקפה את הסגנונות של הבנייה והעיצוב שהיו רווחים אז. הודות ל-500 מטבעות מהמאה ה-12 שהתגלו מתחת לרצפת הכנסייה מאמינים שהיא נבנתה בתקופה זו. עם זאת, עד היום לא יודעים במדויק את תאריך בניית הכנסייה וכן את גודלה ועיצובה המקורי.

כנסיית Nore

הכנסייה נבנתה ב-1167 בסגנון האדריכלי Numedalstype שנחשב לנדיר ואין כל כנסיה אחרת (בנורבגיה בפרט ובאירופה כולה בכלל) שבנויה כך. הכנסייה נבנתה מחדש בשנים במאות ה-17 וה-18 ויש בה קישוטים מגולפים שכוללים עלי גפן, בעלי חיים כמו דרקונים ואריות ועוד.

טיולי אופניים

 • טיול מסביב לפיורד Kravik – טיול זה הוא טיול מעגלי לאורך כ-20 ק"מ של כבישים סלולים.
 • טיול בעמק Smådøl – מסלול זה הוא חלק מנתיב האופנים הלאומי Numedalsruta (מסלול אופניים מספר 5) וניתן להמשיך איתו ללארוויק . טיול זה נערך בכביש חצץ לאורך 35 ק"מ וכולל אתרי פיקניק ואגמים קטנים. ניתן לשלב בטיול זה בבקתות אירוח.
 • טיולי אופניים מאובדל ל-Imingfjell – טיול אופניים זה מתבצע לאורך 50 ק"מ בכבישי אספלט, בדרכי עפר ובכבישים כפריים הרריים. לטיול זה נדרשים אופני הרים.

שיט בקאנו

שיט בקאנו בנהר אובדאל מאפשר לצפות בחיות המקומיות בסביבתן הטבעית, למשל בונה, צבי ועוד.

אוכל ושתייה בנומדאל

Imingfjell Turistheim

מסעדה שמגישה מנות תוצרת בית שמבוססת על מוצרים שנרכשו מחוות הרריות באזור

מסעדת מלון Rødberg

המנות שמוגשות במקום מגוונות ונעות ממזון מסורתי, ארוחות קלות וקייטרינג. במקום ניתן לערוך ישיבות וליהנות ממבצע: על כל 10 ארוחות במסעדה מקבלים אחת חינם. המסעדה פתוחה כל יום בשעות 10:00-21:30 ובסופי שבוע (שבת וראשון) מ-11:00.

קניית מזכרות מנורבגיה ניתן לעשות כאן

הגעה לנומדאל

ברכבת

רשות הרכבות הנורבגית מפעילה מספר קוי רכבות יומיים מאוסלו לברגן. רכבות אלו עוצרות הן ביילו והן ב-Kongsberg.

בתחבורה מקומית

התחבורה המקומית המומלצת היא אופניים ועמק מחוז נומדאל נחשב לאזור שמקדם בברכה רוכבי אופניים. באזור שביל אופניים שמתחיל בעיירה Larvik, ממשיך דרך עיר המכרות העתיקה Kongsberg ומסתיים בגיילו ובהרים הגבוהים של Dagalifjellet.

באוטובוס

ישנם קוי אוטובוסים יומיים בין גיילו ל-Kongsberg שעוצרים במספר יעדים בנומדאל. זמן הנסיעה בין גיילו ל-Kongsberg הוא כשעה וחצי.

במטוס

שדות התעופה של אוסלו ושל סנדפיורד הם הקרובים ביותר לנומדאל. משדה התעופה של אוסלו ניתן להגיע לתחנה המרכזית של אוסלו באמצעות אוטובוס ורכבת, שניהם ישירים. משם ניתן להמשיך לנומדאל באמצעות רכבת או אוטובוס.

השכרת רכב

המרחק מאוסלו אל אובדאל שבעמק נומדאל הוא 178 ק"מ. מומלץ לנסוע ל- Kongsberg ושם לאורך כביש Rv40 עד אוסלו. זמן הנסיעה המשוער הוא שלוש שעות.

הפוסט עמק נומדאל – Numedal. הצצה להיסטוריה של נורבגיה הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
בניין הפרלמנט הנורבגי באוסלו http://norway.co.il/%d7%91%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%9c%d7%9e%d7%a0%d7%98-%d7%94%d7%a0%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%92%d7%99-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95-2/ Tue, 13 Jun 2017 19:21:30 +0000 http://norway.co.il/?p=3631 בניין הפרלמנט הנורבגי נמצא במבנה מרשים בלב ליבה של בירת נורבגיה, אוסלו. במבנה יושבים 169 מחוקקים שנבחרים כל 4 שנים בבחירות דמוקרטיות ומשם מנהלים את ענייני המדינה. בניין הפרלמנט נקרא גם Stortinget והוא הוקם ב-1866 לאחר שאושרה הצעה בנדון בשנת 1836. עד אז ישב בית המחוקקים הנורבגי במגוון אתרים מרשימים פחות, כולל בית פרטי וחדר ישיבות […]

הפוסט בניין הפרלמנט הנורבגי באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
בניין הפרלמנט הנורבגי נמצא במבנה מרשים בלב ליבה של בירת נורבגיה, אוסלו. במבנה יושבים 169 מחוקקים שנבחרים כל 4 שנים בבחירות דמוקרטיות ומשם מנהלים את ענייני המדינה. בניין הפרלמנט נקרא גם Stortinget והוא הוקם ב-1866 לאחר שאושרה הצעה בנדון בשנת 1836. עד אז ישב בית המחוקקים הנורבגי במגוון אתרים מרשימים פחות, כולל בית פרטי וחדר ישיבות באוניברסיטה.

בניין הפרלמנט הנורבגי באוסלו

בניין הפרלמנט הנורבגי באוסלו

דמוקרטיה בכל פינה

הקמת הבניין נמשכה 30 שנים כי גם לאחר האישור העקרוני על הקמת הבניין היו קשיים, למשל ההצעה האדריכלית המקורית נפסלה כי היא הייתה דומה יותר מדי לכנסייה אך בסופו של דבר החלה בניית הבניין ב-1860 והיא נמשכה 6 שנים. הבניין משקף את הדמוקרטיה בעצם עיצובו: בניין שנמצא בגובה הרחוב ושכולל חלונות חיצוניים כדי לשקף פתיחות, נגישות וציבוריות.

בתחילה הבניין היה גדול מדי עבור צרכי הפרלמנט ולכן התארחו בו גופים ממשלתיים נוספים, כגון משרד המבקר המדינה הנורבגי, הארכיב הלאומי ועוד אך עם הרחבת פעולותיו של הפרלמנט גופים אלו קיבלו משרדים משלהם. עם השנים התרחב הפרלמנט וכיום הוא אף שוכר משרדים נוספים ברחבי אוסלו.

בתאריך 9.4.1940 נכבש הבניין ע"י הנאצים ושימש לצרכים צבאיים וכמקום מושבו של הנציב הגרמני. דיוני הפרלמנט נערכו במקומות שונים: בית קולנוע בהאמר, תיכון באלוורום ובחו"ל. בתקופה זה שופץ הבניין ושונה עיצוב הפנים שלו. כיום הבניין מעוצב בסגנונות שונים ובעיקר שואב את השראתו מסגנונות אדריכלות איטלקיים וצרפתיים.

בשנת 2016 חגג הבניין 150 שנים להקמתו והאירוע צוין במספר אירועים, למשל תערוכה במוזיאון הלאומי לאמנות, אדריכלות ועיצוב שכוללת את האיורים והמודלים המקוריים ששימשו לבניית הבניין, סיורים, סמינרים, ספרים, סרטים ואפילו מסיבה בהשתתפות ילדי כיתות ה' באוסלו.

בתי מלון ואכסניות בקרבת בניין הפרלמנט

סיורים מודרכים ברחבי בניין הפרלמנט הנורבגי

ניתן ליהנות מסיורים מודרכים שנערכים במקום ללא תשלום. הסיורים נמשכים כ-45 דקות ומוגבלים ל-30 משתתפים על בסיס כל הקודם זוכה, כלומר, אין אפשרות להזמין כרטיסים מראש.

 • בתקופת החורף והאביב הסיורים נערכים בימי שבת
 • בקיץ (3.7-4.8) הסיורים נערכים בימי שני-שישי
 • בסתיו (2.9-2.12) הסיורים נערכים בימי שבת

כל הסיורים בשפה האנגלית, בכל ימות השנה, נערכים בשעות 10:00 ו-11:30 בלבד ושימו לב – יש להגיע למקום 15 דקות לפני השעה היעודה. כמו כן, יש אפשרות לסיורים מודרכים קבוצתיים שנערכים בבניין בימי חול בין אוקטובר ליוני, אך יש להזמין אותם מראש. בכל מקרה, במהלך הסיור אסור להסריט בוידאו (גם לא באמצעות הסלולר) אך מותר לצלם בבניין.

דרכי הגעה ויצירת קשר

בתי מלון מעולים קרוב לבניין הפרלמנט

הפוסט בניין הפרלמנט הנורבגי באוסלו הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
מוס – Moss. ככה זה כשחיים בין הפיורד לחוף… http://norway.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%a1-moss-%d7%9b%d7%9b%d7%94-%d7%96%d7%94-%d7%9b%d7%a9%d7%97%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%99%d7%9f-%d7%94%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%a8%d7%93-%d7%9c%d7%97%d7%95%d7%a3/ Mon, 12 Jun 2017 12:37:24 +0000 http://norway.co.il/?p=3613 לעיר מוס ולאזורים הסמוכים לה יש היסטוריה תעשייתית עשירה, סצנת אמנות משגשגת והיא מכילה את רוב החופים במחוז אוסלו. למעשה, אתם יכולים לבחור בין כמעט 50 חופים שונים במוס ובסביבותיה. חלקם סלעיים, חלקם חוליים ובחלקם הרים ירוקים. במרכז העיר מוס יש שני חופים, Sjøbadet ו-Fiske, אבל אלו שמעדיפים את הסביבה הכפרית יכולים לבחור בין החופים […]

הפוסט מוס – Moss. ככה זה כשחיים בין הפיורד לחוף… הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
לעיר מוס ולאזורים הסמוכים לה יש היסטוריה תעשייתית עשירה, סצנת אמנות משגשגת והיא מכילה את רוב החופים במחוז אוסלו. למעשה, אתם יכולים לבחור בין כמעט 50 חופים שונים במוס ובסביבותיה. חלקם סלעיים, חלקם חוליים ובחלקם הרים ירוקים. במרכז העיר מוס יש שני חופים, Sjøbadet ו-Fiske, אבל אלו שמעדיפים את הסביבה הכפרית יכולים לבחור בין החופים בחצי האי Jeløy, לבין החופים בכפר Son.

אחד החופים בסביבת מוס

אחד החופים בסביבת מוס

במוס ניתן לבצע טיולים רגליים לצד פיורד אוסלו בין יערות, נקודות תצפית ונקודות עניין תרבותיות וליהנות על הדרך מבתי קפה שמגישים מטעמים תוצרת בית, מגלריות לאמנות ומסדנאות אומנות. למשל: גלרית F15 ב- Jeløy היא העתיקה והנחשבת ביותר בתחום האמנות המודרנית בנורבגיה. בחנות הגלריה יש מבחר של הדפסים, דברי אמנות, ספרים ומוצרי עיצוב. במקום גם בית קפה שבו ניתן ליהנות מהמאפה המפורסם Alby.

חובבי ההיסטוריה יוכלו ליהנות מאחוזת Røed Gård ההיסטורית  שגילה כבר כמעט 300 שנה. למרות גילה באחוזה יש אוירה תרבותית צעירה, סדנאות של אמנים, חנויות ושפע של גלריות בהן תוכלו למצוא מוצרי אמנות ואומנות. חובבי האוכל ימצאו את מבוקשם ב-Refsnes Gods, אחוזה משנת 1767  שבה ניתן ליהנות מארוחות גורמה ומיינות מעולים ממיטב היקבים הנורבגים. במקום גם אוספי אמנות ייחודיים כולל יצירות של אדוארד מונק ואנדי וורהול.

מוס הוא גם אחד המרכזים התעשייתיים העתיקים והמגוונים בנורבגיה, למשל Møllebyen הייתה הנקודה המרכזית מבחינה תעשייתית בעיר עד 1970. במוזיאון התעשייה העירוני יש תערוכות קבועות שמתמקדות בתעשיות השונות בעיר , למשל טחנות הקמח והמים, תעשיית הנייר ועוד. כיום ניתן למצוא במוס ובסביבותיה כמעט הכל. ממרכזי קניות מודרניים, חנויות כלבו בסגנון הישן, ועד חנויות אומנות ושווקים תוססים.

מלונות מומלצים במוס

אטרקציות נבחרות במוס

מלון Refsnes Gods

במלון זה יש אוסף אמנות ייחודי באיכות יוצאת דופן שכולל כ-450 יצירות מקוריות, למשל של אנדי וורהול, אדוארד מונק ועוד. יצירות האמנות נמצאות בכל רחבי המלון: במסעדה, בבר, בטרקלינים ובחדרי הישיבות וניתן לערוך בהם סיורים מודרכים, אך רק במידה ולאנשי המלון יש זמן פנוי. המלון קיבל את אות "St Olav's Rose", כלומר הכרה כמקום בעל חשיבות למורשת הנורבגית.

אגם Vansjø

אגם Vansjø הוא אחד מהאגמים הגדולים בנורבגיה ויש לו קו חוף בן 200 ק"מ. באגם זה פיורדים, איים ואיונים שבהם ניתן ליהנות משפע פעילויות כמו שיט בקאנו, קטיף של פירות יער ופטריות, שחייה, דיג ברשיון ועוד. שרידים של יישובים אנושיים וביצורים מעידים שהמקום היה בשימוש מתקופת האבן לפני 4000-5000 שנים. כיום החי והצומח במקום נחשבים לפגיעים מאוד ולכן המטיילים במקום נדרשים להתנהג בהתאם לתקנות הבאות:

 • לקבל רשות מבעלי הקרקע עבור קמפינג שנמשך יותר מיומיים
 • לפנות את הזבל
 • לא לפגוע או לקצץ עצים צעירים
 • לא ללכת בשדות אלא רק בשבילים המסומנים
 • לא להפריע לחיות ולצפורים, בעיקר בתקופת הקינון
 • להתחשב במטיילים אחרים
 • לא להבעיר אש בקיץ (בין אפריל לספטמבר)
 • להימנע מהדלקת מדורות בשטחים חשופים

גלריית האומנויות

במקום יש שתי גלריות שכוללות מגוון של מוצרי אומנות מרחבי נורווגיה, דנמרק ושבדיה בתחומים שונים: צורפות, עבודות זכוכית, קרמיקה, טקסטיל וכן סכינים בעבודת יד שנוצרו ע"י 60 אמנים מקצועיים. המקום פתוח כל יום בין השעות 10:00-15:00.

אזור Møllebyen

Møllebyen מוס

Møllebyen מוס

האזור משמר את ההיסטוריה התעשייתית של מוס ובו עברה דרך המלך ההיסטורית לקופנהגן. במקומות שבהם היו בעבר מפעלים יש כיום מסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, מוזיאון עירוני ואפילו את כד הקרמיקה הגדול בעולם. למבנים שבהם שכנו המפעלים יש גם ערך אדריכלי ולא רק היסטורי, כי יש להם אפיונים יחודיים מבחינה ארכיטקטונית.

גלריית Henrik Gerner

בגלרייה זו מוצגות יצירות אמנות מודרנית של אמנים נורבגים ובין לאומיים. הגלריה מציגה כ-10 תערוכות שונות כל שנה. כאן ניתן לרכוש יצירות אמנות נורבגיות.

אחוזת Torderød

האחוזה נבנתה בשנים 1758-1760 במיקום ששימש כבר את הוויקינגים. באחוזה יש גן צמוד בסגנון בארוקי שהוא היחיד מסוגו באזור. ניתן לשכור את האחוזה למסיבות שונות ובכל ימי ראשון בקיץ (סוף יוני-סוף ספטמבר) פועלים במקום חנות ובית קפה. הן החנות והן בית הקפה פועלים בשעות 12:0-15:00 ולאחר מכן נערך במקום סיור מודרך, שכולל את הבניין הראשי של האחוזה ואת הגנים.

הגלריה לאמנות F15

הגלריה לאמנות F15

הגלריה לאמנות F15

הגלריה היא אחת הותיקות והנחשבות בנורבגיה בתחום האמנות המודרנית ובימי ראשון הכניסה לגלריה בחינם. ניתן לקיים במקום סיורים מודרכים בהזמנה מראש או לצאת לטיולים בפארק שמסביבה. במקום חנות שמוכרת הדפסים, יצירות אמנות, ספרים ומוצרי עיצוב וכן בית קפה שבו ניתן להינות מהמאפה המפורסם Alby. בקיץ ניתן להינות ממטעמי בית הקפה גם בחוץ הודות למקומות ישיבה בדשא. המקום פתוח כל השבוע מלבד ימי שני בשעות 11:00-17:00.

בית הכנסים של מוס

בית זה נבנה כמעון פרטי בשנת 1778 ובשנת 1814 התגורר בו המלך הנורבגי. שהותו של המלך במקום נמשכה מספר שבועות במטרה אחת: לנהל במקום משא ומתן עם נסיך הכתר השוודי. באוגוסט 1814 נחתמה בבניין זה "אמנת מוס" שהיא הסכם השלום בין שבדיה לנורבגיה. הסכם זה הביא להקמת נורבגיה כמדינה עצמאית בעלת חוקה משלה וכיום הבניין משמש ללימוד, בעיקר של כיתות בית ספר. בקיץ (22.6-16.8) ניתן לסייר במקום בסיורים מודרכים בימי שישי, שבת וראשון בשעה 13:00. ניתן לסייר במקום גם באופן עצמאי והבניין פתוח בימים שישי, שבת וראשון בקיץ בשעות 11:00-16:00.

מלונות מומלצים במוס

אוכל ושתייה במוס

מסעדת מונק

המסעדה נמצאת בבניין שהוקם ב-1767 והיא נחשבת לאלגנטית ביותר באזור. במסעדה זו מספר יצירות מקוריות של אדוארד מונק וניתן לקיים בה מסיבות. המסעדה מגישה מנות בהשראה צרפתית על בסיס חומרי גלם נורבגיים ובינ"ל איכותיים. במקום מרתף יין ובקיץ ניתן לסעוד בגן המסעדה ולערוך בו ארוחות ברביקיו ומסיבות.

בית הקפה סקאלה

בית הקפה מגיש כריכים מסורתיים ומטעמים באווירה שקטה. במקום חיבור לאינטרנט אלחוטי

בית הקפה בחוות Røed

בית הקפה מגיש מאפים טריים ובקיץ נערכים בו אירועים כמו קונצרטים. המקום פתוח כל השנה בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00

בית הקפה Riis

בית הקפה מגיש ארוחות קלות, ארוחות צהריים ועוגות תוצרת בית כל יום (מלבד בימי ראשון) מ- 11:00 עד 01:00. בימי שלישי-שבת מטבח המקום פועל עד 22:00 (שבשת עד 20:00) ומגיש משקאות קלים ואלכוהוליים. בקיץ ניתן ליהנות מאזורי ישיבה באויר הפתוח.

בית הקפה ליבריס

קפה ליבריס

קפה ליבריס

בית הקפה נמצא בחנות ספרים ומגזינים והוא פתוח כל יום (מלבד יום ראשון) בשעות 09:00-15:00.

מסעדת Bare Spiser

המסעדה נמצאת בבניין מ-1683 שכולל גם חנות נעליים ותיקים, חנות עתיקות ומשרדים. המסעדה מגישה מנות פשוטות ואותנטיות שתואמות למקום ולמסורת המקומית.

הבר המוזיקלי Tivolikjellern

במקום נערכים כמעט בכל סוף שבוע קונצרטים בשעה 23:00. פתיחת הדלתות מתבצעת בשעה 21:00 והכניסה מוגבלת לבני 21 ומעלה.

מלונות מומלצים במוס

איך מגיעים אל מוס

ברכבת

רשות הרכבות הנורבגית מפעילה קוי רכבות יומיים למוס מאוסלו. זמן הנסיעה הוא כ-40 דקות.

בסירה

מעבורת חוצה את פיורד אוסלו בין מוס והורטן. החצייה אורכת כ-30 דקות.

באוטובוס וברכב

יש קוי אוטובוס יומיים שפועלים בין אוסלו למוס.

במטוס

שדה התעופה של אוסלו נמצא 110 ק"מ צפונית למוס. ניתן להגיע למוס משדה תעופה זה באמצעות רכבת או אוטובוס ישיר.

ברכב

אזור מוס הוא נגיש במיוחד למגיעים ברכב. אם אתם שוכרים רכב בנורבגיה סעו מאוסלו או מגוטנבורג שבשוודיה לאורך כביש E6 עד מוס. הנסיעה מאוסלו למוס ברכב נמשכת כשעה.

הפוסט מוס – Moss. ככה זה כשחיים בין הפיורד לחוף… הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
כרטיס אוסלו פס http://norway.co.il/%d7%9b%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%a1-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%9c%d7%95-%d7%a4%d7%a1-2017/ Mon, 12 Jun 2017 10:24:42 +0000 http://norway.co.il/?p=3603 כרטיס ההטבות אוסלו פס נחשב לדרך האולטימטיבית לחוות את אוסלו כי רכישה שלו מאפשרת כניסה חינמית ל-30 מוזיאונים, נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית, כניסה חופשית לברכות שחייה פתוחות בעיר, השתתפות חינם בסיורים רגליים ברחבי העיר וכן הנחות במגוון אטרקציות וביניהם: סיורי הכרות בעיר, סימולטור סקי, פארק ההרפתקאות Tusenfryd, כרטיסים לקונצרטים, השכרת ציוד סקי, מסעדות, חנויות, מופעי […]

הפוסט כרטיס אוסלו פס הופיע ראשון בנורבגיה

]]>
כרטיס ההטבות אוסלו פס נחשב לדרך האולטימטיבית לחוות את אוסלו כי רכישה שלו מאפשרת כניסה חינמית ל-30 מוזיאונים, נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית, כניסה חופשית לברכות שחייה פתוחות בעיר, השתתפות חינם בסיורים רגליים ברחבי העיר וכן הנחות במגוון אטרקציות וביניהם: סיורי הכרות בעיר, סימולטור סקי, פארק ההרפתקאות Tusenfryd, כרטיסים לקונצרטים, השכרת ציוד סקי, מסעדות, חנויות, מופעי בידור ופנאי ועוד…

כרטיס אוסלו פס למבוגר

כרטיס אוסלו פס למבוגר

ניתן לרכוש אוסלו פס ל-3 פרקי זמן: 24 שעות, 48 שעות או 72 שעות. מחירי הכרטיס משתנים בהתאם לגיל ויש הנחה ברכישת הכרטיס לקבוצות מאורגנות של בתי ספר עם ילדים בגילאי 6-16 והמורים שלהם.

ניתן לרכוש את הכרטיס במגוון מקומות ברחבי אוסלו, כולל מרכז התיירות העירוני, שדה התעופה של אוסלו, מלונו ומקומות לינה, אתרי קמפינג, אכסניות ומספר מוזיאונים. שימו לב- חלק ממקומות אלו מוגבלים מעט, למשל הם פועלים במהלך הקיץ בלבד ולא תמיד יש ברשותם את כל סוגי הכרטיסים, לכן, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: האחת ליצור קשר עם מקום הרכישה מראש או לרכוש כרטיס כאן באינטרנט ולאספו ממרכז התיירות באוסלו. שימו לב, הכרטיס תקף אם רשום עליו שמכם ותאריך תחולתו כולל יום ושעה.

מה כולל בתוכו כרטיס אוסלו פס? 

כניסה חופשית למוזיאונים

אוסלו בלילה

אוסלו בלילה

תחבורה ציבורית חינם

כרטיס אוסלו פס מאפשר נסיעה חינם בלתי מוגבלת באזורים 1 ו-2 של אוסלו כולל קוי הלילה בסופי שבוע, חשמלית, רכבת תחתית, סירות ורכבת מקומית שפועלת באמצעות שירות הרכבות הנורבגי או Ruter AS.

דילים במלונות באוסלוBooking.com

סיורי הכרות ללא תשלום

כרטיס אוסלו פס מאפשר השתתפות בסיורים אלו בחינם:

 • סיור בטיילת העירונית – הסיור מתקיים בימים שני, רביעי ושישי בין 22.5 ל-29.9 והוא יוצא מרחבת העירייה בשעה 17:30. הסיור מתנהל בשפות אנגלית ונורבגית במקביל.
 • טיול הליכה באוסלו – הסיור מתקיים בימים ראשון ושני כל השנה (מלבד בחגים ראש השנה האזרחי, חג המולד והפסחא) באנגלית ובנורבגית ויוצא ממרכז התיירות של אוסלו , אך יש הבדל בין הסיורים בימים השונים:
  • בימי שני הסיור מתחיל בשעה 17:00 ומתמקד בניגודים השונים של העיר אוסלו.
  • בימי ראשון הסיור מתחיל בשעה 14:00 והוא מתמקד בהיסטוריה הימית של אוסלו.
 • שיט – השיט מתקיים כל יום בין 19.5 ל-3.9 והוא נמשך שעה וחצי בספינה מסורתית. השיט מתחיל בבית האופרה של אוסלו ועוצר בנקודות עניין כולל בית העירייה וחצי האי Bygdøy. שימו לב – השיט הוא בחינם רק למחזיקי כרטיס אוסלו פס שתקף ל-72 שעות, אך מחזיקי אוסלו פס ל-24/48 שעות יקבלו 15% הנחה על מחיר השיט. כמו כן, כרטיס זה מעניק הנחות בסיורים אלו:
  • Batservice – הנחה של 15% בשיט לילי להכרות עם פיורד אוסלו.
  • טיולי הליכה במערב אוסלו – 40% הנחה בימים חמישי ושבת בין 25.5 ל-30.9.
  • רכיבה על אופניים בעקבות הוויקינגים – 30% הנחה על טיולי אופניים מודרכים בין אפריל לאוקטובר.

הנחות והטבות במסעדות

ארוחה במסעדה באוסלו

 • Brasserie Paleo – מסעדה בעיצוב ייחודי שפתוחה משעות הבוקר המוקדמות עד השעות הקטנות של הלילה.
 • Cafe Christiania – בראסרי בסגנון צרפתי עם עיצוב ייחודי שמגיש תפריט קלאסי של מנות גורמה.
 • הארד רוק קפה אוסלו – מסעדה, בר ומועדון לילה שמשלבים עיצוב סקנדינבי מסורתי עם סגנון רוקנרולי, אוכל טוב ואנרגיה שלא נגמרת.
 • Kaffistova – בית קפה שמתמחה במנות נורבגיות תוצרת בית, במנות גדולות במיוחד ובמחירים הוגנים.
 • Rorbua – מסעדה ובר שמציג את תרבות האוכל הצפון נורבגית באוירה לא רשמית ונעימה.
 • Scotsman – פאב, מסעדה ומועדון תחת קורת גג אחת.

מזכרות ומתנות מאוסלו ניתן לרכוש כאן

פעילויות שונות בחינם או בהטבה משמעותית

בית האופרה אוסלו

בית האופרה אוסלו

 • פארק החורף אוסלו
 • פארק הקיץ אוסלו
 • פארק הטיפוס אוסלו
 • פארק השעשועים TusenFryd
 • הבריכה הציבורית Toyenbadet
 • הבריכה הציבורית הפתוחה Frognerbadet
 • המעבורת למוזיאונים בחצי האי Bydoy
 • החנות הנורבגית
 • סימולטור הטיסה Holmenkollen
 • בית הכריסמס Tregaarden
 • החנות הנורבגית ברחוב קארל יוהנס גייט
 • סיור מודרך לבית האופרה

מידע נוסף על אוסלו פס

הפוסט כרטיס אוסלו פס הופיע ראשון בנורבגיה

]]>