אוסראל – Åseral

נוף טיפוסי באיזור אסראל

נוף טיפוסי באיזור אסראל

בהרים של הרשות המקומית אוסראל (Åseral) תמצאו מספר אגמים קטנים עם שפע של פורלים שרק מחכים שידוגו אותם. אם תהיו במקום הנכון בזמן הנכון אולי יתמזל מזלכם ותזכו בארוחת הערב שלכם הישר מן הטבע. השיט באגמים אלו מתאפשר בסירות או קאנו או סירות משוטים שכורות שמתאימות ל-5 אנשים. באסראל ניתן גם לבחור בין 3 מרכזי סקי שונים: Ljosland, Bortelid ו-Eikerapen. אבל אסראל היא לא רק מקום להיות בו בחורף. למשל: טיול רגלי ל-Lordehytta הוא פעילות מצוינת לימות הקיץ. ההליכה לשם נמשכת כ-3 שעות באמצעות שביל שאינו מסומן (יש צורך להצטייד במפות ומצפן).

אז מה עושים באיזור אסראל?

מרכז הסקי Bortelid

מרכז סקי זה הוא הגדול באזור ויש בו מספר סוגים של מסלולי סקי, 5 מעליות ו-14 מסלולים סקי במורד כשהארוך ביניהם נמשך לאורך 1700 מטר. מסלולים אלו מתאימים למגוון גילים ודרגות קושי ובמקום גם ביסטרו ואזור לילדים. הכניסה לאזור הילדים היא חופשית לילדים עד גיל 7 אך אינה פוטרת מאמצעי בטיחות, למשל קסדה. אחד המסלולים באזור זה נחשב לאחד הארוכים מסוגו בנורבגיה.

מרכז הסקי Ljosland

במרכז סקי זה יש 2 מעליות סקי והוא פופולרי במיוחד בקרב גולשי סנובורד וקרוס-קאנטרי. הסך הכולל של המסלולים במקום הוא 60 ק"מ והמסלול הארוך ביותר הוא 1500 מטר. במקום יש גם בית קפה, חנות להשכרת ציוד ובקתות אירוח.

מקומות לינה ומלונות מומלצים ב-Ljosland

מרכז הסקי Eikerapen

זהו מרכז הסקי הדרומי ביותר בנורבגיה ויש בו מסלולים לסקי בסגנון קרוס-קאנטרי, למשל מסלול למשפחות באורך 3 ק"מ או מסלול אתגרי באורך 15 ק"מ. בנוסף, במקום מסלולים בדרגות קושי שונות לסנובורד ו-5 מסלולים במדרון (כולל אחד שנחשב לטוב מסוגו בדרום נורבגיה) שהארוך שבהם נמשך כ-2 ק"מ. ומסלולים שונים לסנובורד. המקום מארגן אירועים שונים למשפחות ולילדים במהלך עונת הסקי.

אוכל ושתייה ב-Åseral

Ljosland Fjellstove

במקום תפריט מגוון והוא מתמחה במנות טריות תוצרת בית, במיוחד מנות שמבוססות על פורלים הרריים. במסעדה 40 מקומות ישיבה ובאירועים ניתן לחגוג גם בלאונג' כך שמתקבלים 70 מקומות ישיבה. המקום פתוח כל השנה מ-13:00 ועד 18:30.