טרולסטיגן – Trollstigen – דרך הטרולים ודרך הנשרים

כשאתם מטיילים ברחבי מערב נורבגיה רצוי שלא תפספסו את דרך הטרולים, הדרך ההררית שבאיזור טרולסטיגן שליד פיורד יראנגר. פיורד זה מוגן ע"י אונסק"ו ונחשב לאחד היעדים היפים והמתוירים ביותר בנורבגיה וזה בלי שום קשר לאגדות הרבות הקשורות לטרולים החיים בסביבתו…

Trollstigen - טרולסטיגן

Trollstigen – טרולסטיגן

שביל התיירות הלאומי Trollstigen במערב נורבגיה מציע את הטבע במלוא הדרו עם נופים עוצרי נשימה של צדי הרים, מפלים, פיורדים עמוקים ועמקים פוריים. הדרך ההררית טרולסטיגן כוללת שיפוע חד של 9% ומורכבת מ-11 פיתולים חדים. מסביב לדרך יש הרים נישאים ששמותיהם מבטאים את יופיים המלכותי כמו המלך, המלכה והבישוף.

מאז שדרך הטרולים נפתחה בשנת 1936 האיזור של Trollstigen הפך למגנט תיירותי. נהיגה בדרך התלולה מטרולסטיגן ל-Stigerøra היום אפשרית הודות למהנדסים ולאנשים שסללו את הכביש המפותל הזה.  הכביש נסגר בסתיו והחורף והוא פתוח לנסיעה ממאי ועד אוקטובר.

פעילויות מעניינות באיזור טרולסטיגן

Rnevegen – דרך הנשרים

דרך הנשרים הוא השם שניתן לחלק התלול ביותר בדרך הטרולים והוא מתייחס לחלק שמתנשא לגובה 620 מטר מעל פני הים מפיורד יראנגר ל-Eidsdal. בדרך הנשרים תהנו מנוף מרהיב על מפל שבע האחיות, על החווה Knivsflå ועל הפיורד הנודע בעולם יראנגר שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

העיירה אנדלסנס

העיירה אנדלסנס נמצאת בסופה של דרך הטרולים. אנדלסנס גם נמצאת במרחק קצר מקיר הטרולים. זהו קיר סלע אנכי בגובה של 1000 מטר שמהווה נקודה פופולרית לקפיצת בסיס.

איך מגיעים לטרולסטיגן?

בטיסה – ישנן טיסות יומיות מעיירות ומערים גדולות בנורבגיה לשדה התעופה Ålesund, שדה התעופה הקרוב שנמצא כשעתיים נסיעה מפה.

בנסיעה – מספר קוי אוטובוסים מהירים שמגיעים לאזור כל יום מאוסלו , ברגן וטרונדהיים.

ברכבת – קו רכבת יומי יוצא מאוסלו (נסיעה משוערת של 5.5 שעות) ומ-Trondheim (נסיעה משוערת של 4-5 שעות) ל- Åndalsnes, שהיא תחנת הרכבת הקרובה לטרולסטיגן. אם אתם מגיעים דווקא מ-Åndalsnes אז שם יש קוי אוטובוס ל-Ålesund  ול- Sjøholt שפועלים במשך כל השנה. בקיץ יש גם קוי אוטובוס מ- Åndalsnes לאורך הדרך ההררית Trollstigen ל-Valldal  ול-Geiranger.

בסירה – במהלך הקיץ תוכלו להפליג בקו הצפוני של Hurtigruten (אוניית מסע נורווגית חופית) מברגן לפיורד יראנגר ולטרולסטיגן. בחורף האונייה אינה מגיעה לפיורד יראנגר אלא ל-Ålesund ולכן תיאלצו לנסוע באוטובוס מ-Ålesund לפיורד יראנגר.