נשים מטיילות בנורבגיה

אישה מכסה את הפנים עם סוודר

נורבגיה היא לא הבחירה הראשונה לטיולי נשים לא בגלל שהיא לא מדינה בטוחה (בדיוק להיפך), אלא בעיקר בגלל שהיא מרוחקת.

במדינה יש שיעורי פשע נמוכים, נסיעה בטרמפים היא אופציה נפוצה (ובטוחה) ואפילו הנורבגים שידועים בקרירותם יעזרו לכם (באנגלית מושלמת) במידה ותלכו לאיבוד.

למעשה, נורבגיה נחשבת לאחד המקומות השוויוניים ביותר לנשים וטיול בה הוא אופציה מרעננת למין ה"חלש". אבל הנה עוד כמה סיבות טובות למה הטיול הבא שלכן צריך להיות בנורבגיה:

  • הגברים הנורבגים נחשבים לפסיביים, כך שלא צפויות שום הערות גסות או בדיחות מלוכלכות. רוב הגברים הנורבגים אפילו לא יתחילו בשיחה עם אשה, בטח לא עם אישה זרה.
  • בנורבגיה מקובל שנשים הן עצמאיות, למשל מטיילות לבד או יוצאות לבד למסעדות ולקולנוע. המלצרים למשל אפילו לא ישאלו אתכן אם אתן מצפות למישהו נוסף.
  • נורבגיה היא מדינה בטוחה (כבר אמרנו אבל שוב…) ואפשר להשאיר ללא השגחה תיקים, להשאיר את הרכב השכור פתוח ואפילו לא לנעול את הדלתות.
  • המדינה מרושתת בתחבורה ציבורית והערים הגדולות (אוסלו, ברגן וכו') נגישות גם ברגל, כך שאם אתן לא מתכננות טיול אתגרי – נורבגיה היא יעד אידיאלי ונוח.
  • בנורבגיה נוהגים לאט (בעיקר באזורים ההרריים), כך שאתן יכולות לנהוג כמו שאתן אוהבות ולשכוח מנהגים ישראליים שישאלו בתנועות ידיים "מי נתן לך רשיון?"

אז למה לא בעצם?

כי בנורבגיה כמו בנורבגיה הנשים שוות לגברים ואף אחד לא יעזור לכן עם המזוודות.

שופינג בנורבגיה

ברגן, אוסלו והערים הגדולות. רעיונות למתנות ומזכרות יחודיות לנורבגיה יש בקישור. אגב, כאן תוכלו להזמין אותם אונליין.

איפה ישנים?Booking.com

לסיכום

נורבגיה היא המדינה היחידה שבה פמיניזם הוא לא מושג ערטילאי אלא מציאות בשטח (תרתי משמע). עכשיו רק נשאר לכן רק להחליט על תאריך ולצאת לדרך.