אופניים בנורבגיה

בין אם אתם מחפשים מסלולים תובעניים ומאתגרים במעלה הרים נישאים או שדווקא אתם מהזן הרגוע, רוכבים שמעדיפים נסיעה נעימה בין עיירות קטנות וציוריות – הנופים המגוונים של נורבגיה יספקו לכם הנאה מרובה.

בואו נהיה כנים, למעט אם אתם רוכבים על אופניים באוסלו, ברוב נורבגיה יהיה קשה ליהנות מרכיבה על אופניים אלא אם אתם בכושר כמו לאנס ארמסטרונג. כן, ההרים גבוהים, הירידות תלולות ופני השטח לפעמים משובשים.

רכיבה אתגרית על אופניים בנורווגיה

אבל אם אתם מחפשים אתגר, נורבגיה היא מדינה מרגשת עבור רוכבי אופניים. גם הרוכבים הפחות מנוסים שבינינו יוכלו למצוא מסלולים מתאימים על ידי קצת מחקר אינטרנטי. אתם יכולים למשל לנסות את כביש החוף Kystriksveien, שייקח אתכם לעבר הצוקים, כנסיות מימי הביניים, חופים חוליים ואלפי איים.

שווה לכם לחוות רכיבה לאור שמש חצות, צוקי ציפורים וקהילות הדייגים הקטנות באיי לופוטן או וסטראלן. תוואי אחר הוא Rallarvegen שעם הירידות התלולות שלו הוא ידוע ככביש האופניים המשובח ביותר בנורבגיה על ידי מגזיני הנופש השונים.

רשת של עשרה מסלולי אופניים ראשיים בנורווגיה

אם אתם לא רוצים להשקיע יותר מדי בתכנון, קחו בחשבון שיש בנורבגיה רשת של עשרה מסלולי אופניים ראשיים המקשרים בין כל חלקי היבשת במדינה. המסלולים מיועדים לקחת אתכם בין ערים ועיירות, תוך הימנעות מרכיבה על כבישים עם תנועה רבה.

כמו ברוב המקומות ברחבי העולם, איכות הסביבה ושינויי האקלים הצפויים נמצאים על סדר היום הפוליטי הנורווגי. אם אתם משתמשים באופניים שלכם כאמצעי תחבורה במקום מכונית, אתם כנראה תחוו הערכה רבה ורצון טוב מצד המקומיים. אתם גם תהיו הרבה יותר קרובים לטבע ולפנינים הנסתרות הרבות של האזורים הכפריים מאשר הייתם אילו נסעתם ברכב.