טיולי ספארי בנורבגיה

בספארי חיות בר בנורבגיה תוכלו לצפות במספר עצום של חיות בר בסביבתם הטבעית. הצטרפו לספארי וכך תוכלו להתקרב לבעלי חיים כמו לווייתנים סרטנים ענקיים, או אפילו הניצולים המדובללים מעידן הקרח האחרון – איילי המושק.

אם אתם מעדיפים טיול מאורגן בנורבגיה מומלץ לקחת טיול שמשלב בתוכו גם ספארי במדינה. נורבגיה היא המפלט האחרון לכמה חיות הבר מהמסקרנות ביותר באירופה. טרום עידן האינטרנט תיירים קיוו לראות דובי קוטב הולכים ברחובות (אפשר לראות אותם משוטטים רק בסבאלברד), אבל ייתכן שתתקלו באיילי הצפון, איילי מושק ונשרים לבני זנב במהלך הטיול שלכם. בנוסף לכך ישנם גם מספר איים מוגנים והם יעדים מצוינים לצפרים, כמו הארכיפלג וגה בצפון נורבגיה או Runde במערב נורבגיה.

מפגש עם לוויתנים

לווייתנים. ענקי האוקיינוס מבקרים בחוף הנורווגי מדי שנה ומהווים אטרקציה לתיירים ומקומיים כאחד. בנורבגיה, הם ביותר מצויים לרוב לאורך החוף של איי וסטרולן במהלך הקיץ.

הלווייתן הנפוץ ביותר בעונת הקיץ הוא ראשתן, אבל אם יש לכם מזל אתם גם תוכלו לראות נתבים, לווייתני מינקי, לוויתנים גדולי סנפיר, דולפינים וקטלנים. מומלץ מאוד לקחת ספארי במסגרת טיול מאורגן בנורבגיה לצפיה בלוויתנים. כאן תוכלו לקרוא עוד על לוויתנים בנורבגיה.

שוורי מושק בהר Dovrefjell

הפארק הלאומי Dovrefjell הוא המקום היחיד בנורבגיה, ואחד המקומות הבודדים על פני כדור הארץ, שבו תוכלו לראות את איילי המושק האדירים. בקיץ, מיוני עד ספטמבר, הצטרפות לטיולי ספארי מאורגנים תגדיל את הסיכויים שלכם לראות מקרוב את היצורים הענקיים הללו שמשקל כל אחד מהם כחצי טון.

איילי המושק, ניצולי עידן הקרח האחרון, הם לא אגרסיביים, כל עוד אתה לא מתקרבים יותר מדי. מתוך התחשבות בביטחון האישי שלכם ולשם רווחתם של בעלי החיים כדאי שתשמרו על מרחק של 200 מטרים לפחות מהם. אייל המושק אולי נראה גדול ומגושם, אבל למרות שמשקלו נע בין 225-400 קילו הוא נע מהר במהירות של 60 קמ"ש.

סיור טעימות מפלצתי

גם אתם יכולים להצטרף לצוללנים מקצועיים מתחת למים אם יש לכם תעודת צלילה ולעזור בדיג של סרטן מלכותי אדום אבל רוב התיירים רוצים לראות את המפלצת הגדולה הזו בתוך סיר רותח. זה לא מפתיע כי סרטן זה יכול להגיע לגודל של שני מטרים ולשקול 15 ק"ג.

הארוחה שאחרי הספארי היא לרוב חגיגה גדולה. חתיכות עסיסיות של בשר הסרטנים מוגשים אל השולחן יחד עם לחם תוצרת בית, ועבור אלה המעוניינים בכך גם יין לבן.

חלומם של הצפרים

באזורים הרריים כמו Dovrefjell, רונדאן, Trondheimsfjord, איי ווגהRunde , Lierne, Børgefjell, Pasvik ופיורד יראנגר הם רק כמה מהיעדים הנורבגיים בעלי שם עולמי בקרב חובבי הצפרות.

בצפון נורבגיה נמצאת האוכלוסיה הגדולה ביותר באירופה של עיטמים לבני זנב. מכאן, המין התפשט לאורך קו החוף הנורבגי, ועיטמים מנורבגיה אפילו הובאו לסקוטלנד למטרת פיתוח גרעיני רבייה.