ציד בנורבגיה

ספורט הציד בישראל אינו נפוץ אבל יש מדינות בהן הוא נפוץ לשם צמצום ושליטה על גודל אוכלוסיות חיות הבר. בנורבגיה תוכלו לצוד איילים למיניהם, ארנבות וציפורים שונות ועוד חיות יער וחורש בהרים וברחבי המדינה. רוב החיות בנורבגיה אינן מסוכנות לאדם ובמקרים רבים הציד ייעשה באמצעים רגליים ולא באמצעות רכב. צורת ציד זו אידאלית לאיתור שקט של החיות אך לאחר הציד יש לשאת את החיות הניצודות ברגל.

הבחנה בין ציד באדמות מדינה לציד באדמות פרטיות

בנורבגיה יש הבחנה בין ציד באדמות מדינה לציד באדמות פרטיות. רוב האדמות שבבעלות המדינה נמצאות בדרום נורבגיה ובצפונה. ציד באדמות פרטיות, שממוקמות לרוב במרכז המדינה, מחייב את אישור בעלי האדמה כי להם הזכות הראשונית להשתמש באדמה לצרכי ציד. לעיתים בעלי השטח דורשים תשלום עבור אישור זה.

רישיון ציד בנורווגיה

כמו כן, כדי לצוד בנורבגיה צריך להצטייד ברישיון ציד מטעם מדינת המוצא שלכם שיוצג בהתאם לדרישות של המשטרה, הפקחים ושאר הרשויות המפקחות. בנוסף, צריך לשלם אגרה עבור רישיון ציד. האגרה מתירה ציד למשך שנה שלמה מ-1 לאפריל של שנה מסוימת עד 31 במרץ של השנה הבאה. בקשה לרשיון ציד ותשלום עליו ניתן לעשות דרך אתר האינטרנט של איגוד הציידים הנורבגים.

כמו כן, כל כניסה עם נשק לנורבגיה לצרכי ציד מצריכה הצגה של אישור לנשיאת נשק מטעם מדינת המוצא. אישור זה ילווה בהצהרה בכתב של הציד ואישור זה יאושרר ע"י המכס הנורווגי לצרכי הוצאת רשיון לציד.