קאנו וקייאקים בנורבגיה

ספינות תענוגות הן כיף אבל אם אתם רוצים להכיר מקרוב ובאופן אישי את הפיורדים בנורבגיה ואת החופים הפראיים שלה, שיט בקיאק או בקאנו הוא האופציה האינטימית לעשות זאת.

לשוט בקיאק בנורווגיה

המקום הטוב ביותר לשוט בקיאק בנורבגיה הוא באחד מחופי מחוז הלגלאנד שנמצא בצפון נורבגיה או ליתר דיוק צפון מערב המדינה. הפיורדים הצרים, ההרים המרשימים ומגוון האיים יהוו תפאורה מיוחדת לשיט שלכם. כאן תוכלו למצוא חוף משלכם, ללון בבקתת דייגים מסורתית ולחוות את המסורת הקולינרית המקומית כחלק ממסעכם בקיאק. כמו כן, תוכלו להעלות את הקיאק לחוף לאורך הארכיפלג ההררי של לופוטן ולצאת לטיפוס על ההרים לפני שתחזרו למים הכחולים והצלולים.

יש גם מסלול למתחילים

אם אתם בתחילת דרככם כחותרים או אם אתם מעדיפים מים שקטים יותר כדאי שתשקלו שיט בקיאק בפיורדים שבמערב נורבגיה, למשל בנרייפיורד (Nærøyfjord) שצוין ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, המים קרים פחות והשמש בחודשי הקיץ תחמם אתכם ואתם תיהנו משקיעות מאוחרות ומערבי קיץ קרירים.

נורווגים רבים משתמשים לעתים בקאנו בנהרות ובאגמים רבים בפנים המדינה בעיקר כדי להביא אוהלים וציוד קמפינג לבישול וגם כדי לדוג את ארוחת הערב. ב-1957 נקבע שלכל נורווגי שמורה הזכות ליהנות מהטבע הפראי. במילים אחרות, אפשר להקים מחנה כמעט בכל מקום שתרצו בטבע למשך 48 שעות והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בדרך הנורווגית המסורתית – קיאק.