רכיבה על סוסים בנורבגיה

רכיבה על סוסים פופולרית בנורבגיה, בגלל סיבות שונות. סיבה אחת היא המגוון של תצורות השטח שמאפשר רכיבה לאורך שבילים וכבישים וכן בתוך נופים של טבע פראי. ישיבה על גב סוס מאפשרת לכם להרגיש בעוצמה את הטבע ולהתקרב לאמא אדמה. למעשה רכיבה על סוסים היא דרך מצוינת לגלות את ההרים, העמקים והנופים הקרחוניים של נורבגיה.

סיבה נוספת היא העובדה שנורבגיה היא המדינה השנייה בדלילות האוכלוסייה באירופה.האפשרות לפגוש אנשים בדרך נמוכה מאוד.

טיולי רכיבה מאורגנים בנורווגיה

טיולי רכיבה מאורגנים בנורבגיה מלווים במדריך מומחה והוא מלמד את אלו שאינם מיומנים ברכיבה בכל המיומנויות הנדרשות מרוכב: מהרכבת רכיבי הציוד השונים, ההתייחסות לסוס ועוד. טיולים אלו משלבים לעיתים ביקור בחוות מקומיות וטעימה של אוכל נורווגי מקומי מסורתי.

העונה המומלצת לרכיבה על סוסים בנורבגיה היא מאמצע יוני לאמצע אוגוסט כי מזג האוויר בתקופה זו נחשב יחסית לחמים ולמאיר פנים. רכיבה על סוסים בנורבגיה מתאימה גם לילדים ובעונת התיירות מומלץ להזמין מקומות מראש.

4 זנים של סוסים מקומיים

בנורבגיה קיימים 4 זנים של סוסים מקומיים: סוס הפיורד הנורווגי, הסוס הצפון –נורווגי, סוס העבודה הנורווגי וסוס Dolahest כבד. בנוסף, הסוס האיסלנדי הלאומי, הפוני האיסלנדי, מוצאו מהסוס הנורווגי הויקינגי. סוס הפיורד הנורווגי נחשב לאחד מזני הסוסים העתיקים בעולם והוא מתאים ביותר לטיפוס במעלה הרים תלולים ולהליכה באדמות שקשות למעבר.