רוזנדאל Rosendal

רוזנדאל

רוזנדאל

רוזנדאל היא עיר מחוז במערב נורבגיה שמוכרת למטיילים בעיקר הודות לארמון רוזנדאל. זהו הארמון הקטן ביותר בסקנדינביה והוא יעד תיירותי מרכזי בנורבגיה כולה. עם זאת, הודות למיקומה בפיורד הרדנגר, הפיורד השני בגודלו בנורבגיה, רוזנדאל משמשת גם כבסיס לפעילויות ספורטיביות שונות במשך כל השנה בים, בהרים ובקרחונים שסובבים אותה.

מלונות ומקומות לינה חביבים ברוזנדאל

אטרקציות ברוזנדאל

ארמון רוזנדאל – Barony Rosendal

הארמון העתיק הזה הוקם בשנת 1665 ונמצא מעל העיר כך שמובטח לכם מסביבתו נוף מרהיב. בתוך הארמון תוכלו לצפות באוסף של שטיחי קיר, להתרשם מהספריה המרשימה ולראות דוגמאות של כלי חרסינה עתיקים. מחוץ לארמון יש גן מדהים רנסנסי שמארח קונצרטים בערבי הקיץ. להשלמת החוויה מומלץ להזמין מראש ארוחת צהריים שתוגש בחממה המשוחזרת של המקום.

אם אתם רוצים להתפנק אנחנו ממליצים לסעוד בחדר האוכל המפואר ארוחת ערב גורמה. הארוחה כוללת 3-5 מנות ומצריכה הזמנה מראש. ניתן גם ללון באגף החווה של הארמון. הכניסה לארמון כרוכה בתשלום אך היא כוללת סיור מודרך ויש הנחה לילדים.

שעות הפתיחה הם:

  • מאי – יולי: כל יום מ-11:00-16:00
  • יולי – אמצע אוגוסט: כל יום מ-10:00-17:00
  • אמצע אוגוסט – ספטמבר : כל יום מ-11:00-16:00

פארק הפסלים

הפארק נמצא בכביש הכניסה לארמון רוזנדאל וכולל פסלים שנחצבו מסלעי האזור במטרת הפסלים היא להראות את העושר הגיאולוגי של האזור. בפארק ניתן לעשות פיקניק בשולחנות מגולפים שנמצאים במקום, לצאת לטיול רגלי לעבר מנסרה עתיקה ובעיקר להתרשם מהנוף.

פסטיבל Rosendal Mat & Kunstfestival

פסטיבל מקומי שמתקיים כל שנה זוגית וכולל אירועים בתחומי האמנות והגסטרונומיה, למשל שוק שמוקם במיוחד בימי הפסטיבל. הפסטיבל מתקיים בתחילת-אמצע יוני וניתן לקבל פרטים נוספים פה.

מלונות מעולים ברוזנדאל

אוכל ושתייה ברוזנדאל

מסעדת MARTHA MEIDELL

המסעדה נמצאת במלון Rosendal Turisthotell וכוללת תפריט שמשתנה בהתאם לעונות השנה. עם זאת, תמיד ניתן ליהנות בה מדגים טריים, בשר ציד וכן מפירות וירקות טריים.

המסעדה פתוחה לארוחות צהריים כל יום בשעות 13:00-16:00 ולארוחות ערב בשעות 19:00-22:00. בסופי שבוע (שישי ושבת) פתוח גם בר היין שבמרתף המסעדה עד השעה 1:00 בלילה.

מנה מסורתית במסעדת Påfyll Snikkeriet ברוזנדאל

מנה מסורתית במסעדת Påfyll Snikkeriet ברוזנדאל

מסעדת Påfyll Snikkeriet

המסעדה מגישה אוכל נורבגי מסורתי וביתי במחירים סבירים ומתמחה בפורלים ובנקניקיות מקומיות.

לעיתים נערכות במקום גם הופעות חיות בשעות הערב כך שהחוויה האותנטית מובטחת. המסעדה פתוחה בחודשים אפריל-אוגוסט מ-12:00-22:00 ובסופי שבוע (שישי ושבת) עד 01:00.

הגעה לרוזנדאל

ברכב

רוזנדאל נמצאת כשעתיים נסיעה מברגן וכשעתיים נסיעה מהאוגסונד.

בסירה

הסירה המהירה Rødne Fjord Cruise שטה מספר פעמים ביום בין ברגן לרוזנדאל. (לרוב פעמיים ביום בימי חול ופעם ביום בימי שבת וראשון). הסירה מצוידת באינטרנט נייד ולרוב יש לה תחנה בשדה התעופה של ברגן.