רינגריקה – Ringerike. האמנות שבטבע

עבודות הזכוכית של הדאלנד ומוזיאון Kistefos הם שתיים מהאטרקציות התרבותיות המפורסמות ביותר בנורבגיה. שתיהן נמצאות באיזור רינגריקה ואתם יכולים לשלב אותן עם טיולים באגמים וביערות המרהיבים של האזור.

רינגריקה Ringerike

רינגריקה Ringerike

רינגריקה הוא מחוז מסורתי במזרח נורבגיה שמאופיין באזורים ירוקים, באגמים, גבעות ובחוות חקלאיות. המבקרים באזור נהנים מפעילויות ספורטיביות שונות כמו רכיבה על אופניים, הליכה בירות וסקי בעונת החורף. העיר הגדולה במחוז היא Hønefoss והיא נמצאת 53 ק"מ צפונית לאוסלו. עיר זו משמשת כנקודת העצירה האקולוגית הראשונה לנוסעים מאוסלו לברגן באמצעות כביש E16.

האזור הוא גם אידיאלי לשוחרי הדיג והאגמים Tyrifjorden ו-Sperillen מלאים בדגי פורל ואוקונוס. החופים לאורך אגמים אלו הם פופולריים בקרב משפחות בעונת הקיץ ולפעילויות כמו שיט בקאנו, שחייה וצפרות. אחד המקומות הטובים ביותר לטיולי אופניים ולטיולים ברגל הוא יער Krokskogen. כאן נמצא השביל Krokkleiva, אחד השבילים המפורסמים והשמורים ביותר שבו טיילו אמנים ומלכים לאורך השנים. זהו חלק משביל שנקרא Gamle Kongevegen (דרך המלך הישנה) שנמשך מברגן לאוסלו.

אחת האטרקציות התרבותיות הגדולות במחוז הן עבודות הזכוכית של הדלנד שנעשות באמצעות ניפוח זכוכית. אמני המקום משתמשים ליצירת העבודות בטכניקה מהמאה ה-18 ובמקום ניתן לרכוש את המוצרים וליהנות מפעילויות לכל המשפחה.  אטרקציה נוספת היא המוזיאון התעשייתי Kistefos שכולל את טחנת עיסת עץ היחידה מסוגה בסקנדינביה. במוזיאון יש תערוכות אמנות שנתיות ופארק פסלים שנחשב לאחד הגדולים בצפון אירופה.

לינה ומלונות מומלצים באיזור

מה עושים ברחבי רינגריקה

מתחם הכלא הישן Fengselet

מתחם הכלא נמצא בלב Hønefoss וכיום משמש לאירועי תרבות כל השנה לילדים ולמבוגרים. במקום מתבצעים סיורים שכוללים את תאי הכלא הישנים וניתן לערוך בו אירועים פרטיים.

מוזיאון Kjerratmuseet

מוזיאון זה נמצא במקום שהוקם ב-1850 לשינוע עצים במעלה הנהר. הבנייה התגברה על מכשול טכני בדמות הפרש גובה של 400 מטר. כיום ניתן לטייל לאורך שביל סיור שממחיש את שכלולי הבנייה במקום.

הפארק התרבותי Veien

המקום מאפשר לחזור לעבר וליהנות מתערוכות מתחלפות ותערוכה קבועה בנושא הברזל. המקום שימש בתקופת הברזל כדרך חשובה וכמרכז כוח פוליטי ודתי. כ-150 תלי קבורה מתקופה זו נמצאו באתר והם נחשבים לאחד מהגדולים ביותר במזרח נורבגיה. תילים אלו הוכרו כאתרי מורשת בעלי עדיפות עליונה וכמאה מהם שומרו. במקום נמצאו גם בורות לבישול ולהבערת אש ו-4 בתי מגורים שאחד מהם שוחזר.

המקום פתוח מסוף אפריל ועד תחילת אוקטובר בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00. הבית המשוחזר פתוח מסוף יוני ועד אמצע אוגוסט בימים שלישי-ראשון באותן שעות. הכניסה כרוכה בתשלום וניתן להזמין סיור מודרך במקום במהלך כל השנה בתיאום מראש.

מוזיאון רינגריקה

מוזיאון Ringerike

מוזיאון Ringerike

מוזיאון זה הוקם ב-1923 ועבר למשכנו הנוכחי בשנת 1960. משכן זה נבנה ב-1635 ושימש כמעון הכומר. המוזיאון מספר את סיפורה של אשת הכומר שב-1716 הרגה במקום חיילים שבדים. ניתן להתרשם מחורי הקליעים בקירות ומגופתה החנוטה של הגיבורה בקריפטה שבכנסייה הצמודה. פה גם החל העניין של האחים Asbjørnsen באיסוף אגדות נורבגיות והמוזיאון מציג פריטים מחייהם. הקומה הראשונה של המוזיאון מציגה נשק וציוד מהכיבוש הגרמני במקום וממחישה את ההתנגדות הנורבגית (עוד על כך תוכלו לראות בביקור במוזיאון ההתנגדות הנורבגית באוסלו). במקום חנות מוזיאון וקיוסק והוא פתוח מסוף מאי-תחילת ספטמבר בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00. הכניסה כרוכה בתשלום וכיתות בית ספר/קבוצות יכולות לבקר במקום כל השנה בתיאום מראש.

פארק הפעילות Søndre park

פארק זה מתאים לכל המשפחה והוא כולל 16 מודולים שונים שמוקפים בדשא מלאכותי. פארק זה משמש כנקודת יציאה לטיולים רגליים שונים בסביבה.

מוזיאון Buskerud

מוזיאון זה מוקדש לאמנות והוא כולל מספר חלקים המתמקדים בנושאים שונים.

צילום – במוזיאון זה נשמרים צילומים של המחוז כחלק מהרשת הלאומית לשימור מורשת הצילום. ניתן לצפות בצילומים אלו בתיאום מראש.

מוזיקה – המוזיאון כולל את המרכז למוזיקה עממית שאחראית על שימור המוזיקה באזור. במקום ארכיון גדול בתחום, אולפן הקלטות ומקום אקוסטי במיוחד לעריכת קונצרטים. ניתן לשכור במקום כינורות ותקליטורים מאוסף שנחשב לאחד מהגדולים מסוגו בנורבגיה.

כל שנה בסוף נובמבר נערך במקום מפגש לילדים ולנוער שמשלב מסורות עתיקות ורעיונות חדשים, הן בתחומי המוזיקה והן בתחומי הצילום.

פעילויות חורפיות מסורתיות

ניתן ליהנות ממזחלות כלבים, מקליעה בחץ וקשת, מידוי פרסות ומשלל פעילויות מסורתיות שנמשכות לפחות חצי שעה. ניתן לשלב בפעילויות אלו קורסים בהתאמה אישית כמו התנהגות במפולות שלגים, טיפוס על קרח וכן ארוחות בסגנון ברביקיו.

אוכל ושתייה ברינגריקה

מסעדת מלון Klækken

המנות במקום כוללות חומרי גלם טריים שנבחרו עם ידע ומומחיות והוכנו בתשוקה ובגאווה. במקום ניתן להינות משירותי של מלצר יינות (סומלייה) וכן מעוגות ומקינוחים של קונדיטור הבית. בסופי שבוע (ימי שבת וראשון) יש במקום תפריט משפחתי מיוחד. לאורחי המלון ולמבקרים מבחוץ.

בראסרי Fengselet

הבראסרי שנמצא במתחם הכלא הישן מגיש תפריט שמשתנה לפי עונות השנה. המנות מוכנות בהשארת חומרי הגלם הנורבגים בשילוב עם מטבח קונטיננטלי ויין משובח. בעונת הקיץ ניתן להינות ממקומות ישיבה בגינה. המקום פתוח כל השנה בימים שלישי-שבת בשעות 11:00-22:00.

הגעה אל רינגריקה

במטוס

רינגריקה נמצאת כשעה נסיעה משדה התעופה של אוסלו. משדה תעופה זה ניתן להגיע אל רינגריקה באמצעות אוטובוס ישיר.

ברכב

Hønefoss, העיר הגדולה במחוז רינגריקה, נמצאת 53 ק"מ צפונית לאוסלו. ניתן להגיע אליה באמצעות אוטובוסים שפועלים באופן יומיומי מאוסלו. זמן הנסיעה הוא כשעה ורבע.

ברכבת

הרכבת בין אוסלו לברגן שמופעלת ע"י שירות הרכבות הנורבגי עוצרת גם היא בעיר Hønefoss. הנסיעה נמשכת כשעה וחצי.