מערב נורבגיה

טרולסטיגן – Trollstigen – דרך הטרולים ודרך הנשרים

כשאתם מטיילים ברחבי מערב נורבגיה רצוי שלא תפספסו את דרך הטרולים, הדרך ההררית שבאיזור טרולסטיגן שליד פיורד יראנגר. פיורד זה מוגן ע"י אונסק"ו ונחשב לאחד היעדים היפים והמתוירים ביותר בנורבגיה וזה בלי שום קשר לאגדות הרבות הקשורות לטרולים החיים בסביבתו…

Trollstigen – טרולסטיגן

שביל התיירות הלאומי Trollstigen במערב נורבגיה מציע את הטבע במלוא הדרו עם נופים עוצרי נשימה של צדי הרים, מפלים, פיורדים עמוקים ועמקים פוריים. הדרך ההררית טרולסטיגן כוללת שיפוע חד של 9% ומורכבת מ-11 פיתולים חדים. מסביב לדרך יש הרים נישאים ששמותיהם מבטאים את יופיים המלכותי כמו המלך, המלכה והבישוף.

מאז שדרך הטרולים נפתחה בשנת 1936 האיזור של Trollstigen הפך למגנט תיירותי. נהיגה בדרך התלולה מטרולסטיגן ל-Stigerøra היום אפשרית הודות למהנדסים ולאנשים שסללו את הכביש המפותל הזה.  הכביש נסגר בסתיו והחורף והוא פתוח לנסיעה ממאי ועד אוקטובר.

פעילויות מעניינות באיזור טרולסטיגן

Rnevegen – דרך הנשרים

דרך הנשרים הוא השם שניתן לחלק התלול ביותר בדרך הטרולים והוא מתייחס לחלק שמתנשא לגובה 620 מטר מעל פני הים מפיורד יראנגר ל-Eidsdal. בדרך הנשרים תהנו מנוף מרהיב על מפל שבע האחיות, על החווה Knivsflå ועל הפיורד הנודע בעולם יראנגר שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

העיירה אנדלסנס

העיירה אנדלסנס נמצאת בסופה של דרך הטרולים. אנדלסנס גם נמצאת במרחק קצר מקיר הטרולים. זהו קיר סלע אנכי בגובה של 1000 מטר שמהווה נקודה פופולרית לקפיצת בסיס.

איך מגיעים לטרולסטיגן?

בטיסה – ישנן טיסות יומיות מעיירות ומערים גדולות בנורבגיה לשדה התעופה Ålesund, שדה התעופה הקרוב שנמצא כשעתיים נסיעה מפה.

בנסיעה – מספר קוי אוטובוסים מהירים שמגיעים לאזור כל יום מאוסלו , ברגן וטרונדהיים.

ברכבת – קו רכבת יומי יוצא מאוסלו (נסיעה משוערת של 5.5 שעות) ומ-Trondheim (נסיעה משוערת של 4-5 שעות) ל- Åndalsnes, שהיא תחנת הרכבת הקרובה לטרולסטיגן. אם אתם מגיעים דווקא מ-Åndalsnes אז שם יש קוי אוטובוס ל-Ålesund  ול- Sjøholt שפועלים במשך כל השנה. בקיץ יש גם קוי אוטובוס מ- Åndalsnes לאורך הדרך ההררית Trollstigen ל-Valldal  ול-Geiranger.

בסירה – במהלך הקיץ תוכלו להפליג בקו הצפוני של Hurtigruten (אוניית מסע נורווגית חופית) מברגן לפיורד יראנגר ולטרולסטיגן. בחורף האונייה אינה מגיעה לפיורד יראנגר אלא ל-Ålesund ולכן תיאלצו לנסוע באוטובוס מ-Ålesund לפיורד יראנגר.

שאלות ותשובות

מה מיוחד בדרך הטרולים בנורבגיה?

דרך הטרולים בנורבגיה נחשבת לאתר חובה לכל מבקר במדינה הודות לשילוב שלה: מצד אחד הטבע במלוא הדרו עם נופים עוצרי נשימה של צדי הרים, מפלים, פיורדים עמוקים ועמקים פוריים ומצד שני דרך שהיא פלא הנדסי (שיפוע חד של 9% ו-11 פיתולים חדים) שהוכרה כמסלול תיירות לאומי.

איך מגיעים לדרך הטרולים בנורבגיה?

לדרך הטרולים ניתן להגיע בטיסה (שדה התעופה הקרוב נמצא באלסונד שמרוחקת כשעתיים מהדרך), באוטובוס מאוסלו, ברגן או טרונדהיים וכן ברכבת מאוסלו ומטרונדהיים לאנדלסנס או בקרוז של ספינת המסע החופית מברגן לפיורד גיירנגר.

האם יש אטרקציות נוספות שקשורות לטרולים באזור דרך הטרולים?

כן. אם אתם בעניין של טרולים אל תפספסו את קיר הטרולים באנדלסנס (העיירה שנמצאת בסופה של דרך הטרולים). זהו קיר סלע אנכי בגובה של 1000 מטר שמהווה גם נקודה פופולרית לקפיצת בסיס.

איזה פעילויות מעניינות יש באזור דרך הטרולים?

אם אתם נוסעים בדרך הטרולים מומלץ להגיע ל-Rnevegen (דרך הנשרים) – החלק התלול ביותר בדרך שמתנשא לגובה 620 מטר מעל פני הים . כאן תוכלו ליהנות מנוף מרהיב על מפל שבע האחיות, על חוות Knivsflå ועל הפיורד הנודע בעולם יראנגר שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

שיתוף

פוסטים אחרונים

קריסטיאנסנד – Kristiansand

קריסטיאנסנד היא בירת דרום נורבגיה מעצם היותה העיר הגדולה ביותר באזור זה. העיר נוסדה ב-1641…

4 שבועות לפני הזמן הנוכחי

קונגסברג – Kongsberg

הטובלון (Tuballoon) קונגסברג קונגסברג שבמזרח נורבגיה היא עיר ששימשה לכריית כסף במשך 335 שנים. מ-1623…

חודש 1 לפני הזמן הנוכחי

סונהורדלנד – Sunnhordland: רוזנות רוזנדאל במלוא הדרה

באיזור סונהורדלנד תמצאו נוף ייחודי וגם את הקרחון השלישי בגודלו בנורבגיה - Folgefonna. לאחר שתצפו בנופי הפיורד…

2 חודשים לפני הזמן הנוכחי

פיורדים בנורבגיה

אחד מאותם פיורדים בנורבגיה פיורד זה פלא טבעי במלוא מובן המילה. מדובר בעמק שנוצר על…

3 חודשים לפני הזמן הנוכחי

מסלול טיול מומלץ לפעם הראשונה בנורבגיה

נורבגיה היא מבחינתי יעד חלומי. רק המחשבה על שיטוט בין הפיורדים והנופים הדרמטיים עוררה בי…

3 חודשים לפני הזמן הנוכחי

ארמון המלוכה הנורבגי

‏‏סמל ארמון המלוכה הנורבגי ארמון המלוכה באוסלו משמש כמעונו הרשמי של מלך נורבגיה. הארמון למעשה…

3 חודשים לפני הזמן הנוכחי