המרת מטבע משקל לכתר נורווגי ולהפך

המרת מטבע – כתר נורווגי – שקל (NOK-ILS)

המטבע הרשמי של נורבגיה

המטבע הנהוג בנורבגיה הוא הכתר הנורווגי. כאן תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער הכתר הנורווגי היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של הכתר הנורווגי השאירו את הספרה 1 בשדה הכמות. לחילופין תוכלו להזין סכום מסויים שאותו תרצו להמיר. מחשבון המרת מטבע שלנו יעשה עבורכם את השאר.


כתר נורבגי - קרונה נורבגית

הכתר הנורבגי הוא המטבע הרשמי של נורבגיה. הקרונה (כתר) הנורווגית הושקה לראשונה ב-1875והיא החליפה את המטבע שהיה נהוג עד אז בנורבגיה – הספיסנדלר. בעשותה כך נורבגיה הצטרפה לאיחוד מטבע סקנדינביה שהוקם בשנת 1873. האיחוד החזיק מעמד עד שנת 1914 ולאחר ביטולו דנמרק, נורבגיה ושוודיה כל החליטה אחת להשתמש במטבע משלה.


תכנון טיולים באנר

שער הכתר הנורבגי

שער הכתר הנורבגי מושפע כמו כל מטבע מתנודות כלכליות באירופה. ההשפעה היא מיידית למדי, ותנודות כלכליות במדינות החזקות באירופה יכולות לגרום לשינוי בשער הכתר הנורבגי תוך פרק זמן קצר. היום, מטבע הכתר הנורבגי נחשב לחזק, אך גם הוא נחלש במהלך המשבר הכלכלי העולמי.

airalo ad

לשער הכתר הנורבגי יש חשיבות רבה. ברגע ששער המטבע יורד, לנו כישראלים, משתלם להזמין חופשות בעיקר בנורבגיה וליהנות מחופשה זולה ולא יקרה.

שאלות ותשובות

מה המטבע של נורבגיה?

כתר נורבגי או קרונה נורבגית היא המטבע הרשמי בנורווגיה.

איפה ממירים כסף לקורונה נורבגית?

ניתן להחליף שקלים לקורונה נורבגית באמצעות חלפנים ברחבי הארץ או להזמין מראש כסף לסניף בנק הפועלים בנתב"ג.

האם ניתן לעשות בנורבגיה שימוש בדולרים, אירו או בכרטיסי אשראי?

במקומות התיירותים המרכזיים בנורבגיה (למשל הערים אוסלו, ברגן וטרונדהיים) ניתן לשלם בדולרים/אירו ובכרטיסי אשראי בינ"ל. באזוריים הכפריים והפחות תיירותיים של המדינה השימוש בהם פחות נפוץ ומומלץ להצטייד בקרונה נורבגית.