ביטוח נסיעות לנורבגיה

באנר פספורטכארד ותטיסנו


ביטוח נסיעות לנורבגיה נמצא כמעט תמיד בתחתית הרשימה כשמתכננים טיול או חופשה במדינה הזו. אגב, זה לא יחודי רק למדינה הנורדית הפראית הזו. הזמנת ביטוח נסיעות לפני חופשה בכל מדינה על הגלובוס קורית הרבה אחרי בחירת מלון וכמעט בשווה למציאת חניה לרכב בשדה התעופה.

זה יכול להיות מאוד מפתה לשכוח מזה לגמרי אבל אם אתם טסים לנורווגיה, העצה שלנו היא פשוטה – תדאגו מראש לביטוח.


תכנון טיולים באנר
חילוץ מטייל שנפצע בסקי בנורבגיה
חילוץ מטייל שנפצע בסקי בנורבגיה

למה כל כך חשוב לדאוג מראש לביטוח טיולים לנורבגיה?

מכיוון שנורבגיה היא אחת המדינות היקרות באירופה – כך גם שירותי הבריאות שניתנים בה. בנורבגיה יש רמת טיפול רפואית גבוהה מאוד עם בתי חולים מודרניים מצוינים ורופאים מעולים אפילו באזורים הרחוקים ביותר במדינה. רק לעיתים רחוקות יש בעיות תקשורת שנוגעות לשפה מכיוון שרוב האחיות והרופאים הנורבגים מדברים אנגלית טובה.

airalo ad

אם בנוסף לאזרחות הישראלית אתם מחזיקים באזרחות אירופאית, אתם תהיו זכאים להשתמש בשירותי הבריאות הציבורית של נורבגיה ממש כמו המקומיים בתנאי שאתם מחזיקים בכרטיס EHIC. עם זאת, לא כל הרופאים עובדים במסגרת מערכת הבריאות הציבורית וחלק מהטיפולים אינם מכוסים (ענייני שיניים, למשל). בנוסף, למרות שהטיפול מסובסד, ייתכן שעדיין תצטרכו לשלם עבור חלק ממנו. לכן מסיבה זו ביטוח נסיעות שכולל כיסוי רפואי הוא חובה.

אבל האם אתם באמת צריכים ביטוח?

גם אם אתה צעיר ובריא הסטטיסטיקה עדיין עובדת ותאונות עשויות להתרחש, במיוחד במדינה כמו נורבגיה, שם אחוז הפעילויות שעושים בחוץ הוא גבוה. בנורבגיה עושים סקי, נוסעים נסיעות ארוכות בכבישים המפותלים של איזור הפיורדים ומטיילים ברגל בטבע עם נופים פראיים.

באנר פספורטכארד ותטיסנו

אתם אפילו לא צריכים לצאת לטיולים בשטח כדי להיכנס למצוקה. תאונות דרכים עדיין מתרחשות בנורבגיה, וברחובות הערים קפוא מאוד במהלך החורף. כמובן, כמו בכל מקום אחר בעולם, לעיתים מזוודות וחפצים נשכחים או נאבדים או שבגלל תקלה כזו או אחרת אתם נאלצים לבטל את הטיסה או המלון שהזמנתם מראש ברגע האחרון.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח טיולים

מה עוד אמורה לכסות פוליסת ביטוח טובה?

למרות שההיבט הבריאותי הוא ההיבט החשוב ביותר בפוליסת הביטוח שלך, ישנם המון דברים אחרים שכדאי שיהיה לך כיסוי עבורם במסגרת הביטוח.

אבדן או גניבת מזוודות או ציוד

אמנם נורבגיה היא בדרך כלל מדינה בטוחה מאוד ופשע הוא נדיר אך תמיד קיים סיכון לכיוס, במיוחד בערים הגדולות כמו אוסלו. חלק מהפוליסות הטובות ביותר לביטוח נסיעות לנורבגיה אפילו יכסו אתכם במקרה שתאבדו מזומנים בזמן החופשה. שווה לבדוק זאת.

בנוסף, אם החופשה שלכם בנורבגיה כוללת ספורט וציוד הספורט שלכם אבד או נפגע – יש אפשרות לקבל החזר (לעיתים אפילו תשלום במקרים שבהם תדרשו לקנות/להשכיר ציוד חדש) במידה והכנסתם סעיף לפוליסה בתחום ההגנה על ציוד ספורט אישי. חשוב לזכור שחברות ביטוח שונות אינן כוללות בביטוח המטען ציוד ספורט, כך ששווה לבדוק זאת.

ביטולים של הרגע האחרון

דברים שאינם בשליטתכם יכולים להוביל לביטול טיסות, סיורים מודרכים ומלונות. אז אל תקנו את ביטוח הנסיעות שלכם ברגע האחרון. ברגע שהחלטתם לטוס, סגרתם תאריכים, טיסות ומלונות סגרו גם את נושא הביטוח כך שאם תצטרכו לבטל לפני שאתם נוסעים, תוכל לדרוש לפחות חלק מכספכם בחזרה.

עיכובים בטיסות

אם הטיסה שלכם מתעכבת ואתם נתקעים בשדה התעופה, פוליסת ביטוח נסיעות טובה תעזור לכם לשלם עבור הוצאות טלפון, אוכל ואף לינה. היא אמורה גם לתת פיצוי גם אם אתה מתעכב בדרך לשדה התעופה וכתוצאה מכך תיאלצו לארגן את כל תכנית הטיול והנסיעות שלאחר מכן בחזרה.

דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​הזמנת ביטוח טיולים לנורבגיה

אם אתם אוהבים טיולים והרפתקאות בטבע, וודאו שיש לכם הרחבה של ספורט אתגרי. מכיוון שנורווגיה היא מקום מושלם לחובבי סקי ולחולי אדרנלין, יש סיכוי טוב שאתם תמצאו את עצמכם עושים פעילות אתגרית כזו או אחרת בחופשה.

הרוב המכריע של פוליסות הביטוח אינן כוללות ספורט חורף ופעילויות אקסטרים, ולכן חיוני לבדוק את האותיות הקטנות ולראות מה מכוסה – ובאופן מדויק יותר – אילו פעילויות נחשבות "אתגריות". ראינו כבר פוליסות שמתייחסות לפעילות עם נעלי שלג ספעילות ספורט אתגרי!

מרבית הפוליסות יאפשרו לכם להוסיף מגוון שלם של הרחבות ספורט בתשלום נוסף, לכן הקפידו לכלול את הפעילויות הרלוונטיות שאתם מאמינים שתעשו.

ביטוח לחופשת סקי וספורט חורף

פוליסת ביטוח לחופשת סקי בנורבגיה עשויה להכיל כיסויים שלא כלולים בביטוח הטיולים הסטנדרטי. למשל כיסוי של טיפול רפואי עקב פציעה שקרתה בפעילות האתגרית, הטסה של רופא לאתר הסקי בנורבגיה במידת הצורך וגם הטסה לארץ. בנוסף, הציוד שישמש אתכם בעת הגלישה הוא יקר מאוד. ביטוח סקי יתן לכם כיסוי לכל או חלק מהציוד שלכם במקרה של אובדנו או גניבתו. פוליסת הביטוח הזו יכולה גם לכסות אובדן של כרטיסי סקי וכדומה.

  • ביטוח ביטול טיסה. לעיתים, נצטרך לבטל את הטיול שתכננו ברגע האחרון. אם בעקבות מחלה של בן משפחה או מגיפה גלובאלית (סארס, וירוס הקורונה וכדומה). ביטוח ביטול טסה לאלבניה יחזיר לנו את הוצאות הטיול שכבר הוצאנו או את רובן.
  • חשוב לזכור שפוליסות ביטוח סטנדרטיות שונות כוללות לעיתים קרובות פעילויות ספורט חורף (למשל סקי, סנובוארדינג), כך שאין צורך לשדרג אותן ולשלם יותר. פוליסות של ספורט אתגרי כוללות לרוב גם פעילויות אקסטרימיות יותר כמו טיפוס על הקרח, אבל יש לבדוק זאת לעומק מסיבה אחת – פוליסות הביטוח בדרך כלל אינן מפרטות את הפעילויות שהן מכסות, כך שהאחריות לבדיקה מוטלת עליכם. אם יש לכם סוכן, זה כבר עולם אחר. טלפון אחד לסוכן וכל התשובות אצלכם.
  • בנוסף, רבים לא יודעים אבל ברוב הפוליסות ניתן לקבל החזר על תשלומים מראש על פעילויות שבסופו של דבר לא ביצעתם. למשל: השכרה של ציוד סקי, כרטיסים למעליות סקי, שיעורי סקי ועוד שבוטלו עקב פציעה, מחלה ואפילו תנאי מזג אוויר. פשוט זכרו להכניס את הסעיפים האלו לפוליסה.
  • כמו כן, מומלץ להכניס לפוליסה אפשרות לפינוי מוטס במקרה הצורך (פוליסה רפואית) וזאת מסיבה אחת – למרות שנורבגיה היא מדינה מתקדמת מבחינה רפואית לא תמיד באתרי הסקי הטיפול הרפואי נגיש. לעיתים תשלום השתתפות עצמית בפוליסה רפואית זולה יותר מזו של ביטוח נסיעות סטנדרטי, כך שאתם מסודרים גם מהבחינה הכלכלית.

קבלו הצעה אטרקטיבית לביטוח טיולים