תחבורה מקומית

כדי לטייל באזור נורבגיה טיול מאורגן הוא אחת מהאופציות אך המוני תיירים מטיילים במדינה גם באופן עצמאי:


טיילו ברחבי נורבגיה בכל דרך שתרצו

נורבגיה היא מדינה ארוכה והררית ובאופן טבעי היא לא תמיד הייתה נוחה לטיול אבל המודרניזציה הפכה את הטיול בה להרבה יותר קל ממה שהיה בעבר. היום יש רכבות, סירות, כבישים, וכן רשת של שדות תעופה קטנים, כל מה שמאפשר לראות כל חלק של הארץ בקלות, בנוחות ובמהירות.

קנו כרטיס וטוסו גבוה

אפשרויות-טיול-בנורבגיה-טיסה

ישנם יותר מחמישים שדות תעופה בנורבגיה, מה שהופך אפילו את העיירות הצפוניות ביותר לנגישות.


תכנון טיולים באנר

בכל הערים והעיירות הגדולות יש שדות תעופה הן לטיסות בינלאומיות והן לטיסות פנים. למעשה, יש יותר מחמישים שדות תעופה בנורבגיה מהם יוצאות טיסות לרחבי המדינה ואפילו למקומות הנידחים ביותר כמו איי לופוטן. עם זאת, היו מוכנים אולי להחליף מטוס פעם או פעמיים כדי להגיע ליעד הסופי.

airalo ad

שדות התעופה הנורווגיים הבינלאומיים העיקריים נמצאים באוסלו, ברגן, סטוונגר, טרומסו, טרונדהיים, אלסונד, האוגסונד ופיורד סנדה.

הזמינו טיסות לנורבגיה כאן.

הרכבת מתקרבת, הרכבת מגיעה….

רכבת-בנורבגיה

NSB, חברת הרכבות הממלכתית הנורווגית מפעילה רשת מסילות רכבת ברחבי נורבגיה. יש לה את רשת הרכבות המפותחת ביותר והיא משתרעת מקריסטיאנסנד שבדרום ועד פודו מעל החוג הארקטי.

מסילות הרכבת נמתחות על פני יותר מ-3,000 קילומטרים ברחבי נורבגיה, עם סך של 775 מנהרות ויותר מ-3,000 גשרים. רבים מהמסלולים עוברים שינוי בסביבה הכפרית, המציעה נוף פנורמי של הפרברים, הרים, אגמים ופיורדים.

המפורסמת ביותר מבין מסלולי הרכבת היא Bergensbanen שנבחר למסלול הרכבת הטוב בעולם על ידי לונלי פלנט. קו הרכבת פועל בין אוסלו וברגן מעל הארדנגרווידה (Hardangervidda), המישור ההררי הגבוה ביותר באירופה. מסילת הרכבת המרהיבה ב-Flåm, היא אחד מקווי הרכבת התלולים בעולם.

אוסלו היא לא רק בירת נורבגיה, אלא גם תחנת הרכבת המרכזית. רשת הרכבות הנרחבת של נורבגיה משתמשת באוסלו כמרכז וכתחנה ראשית ועיקרית.

קראו כאן עוד על חברת הרכבות הממלכתית הנורבגית.

שוטגאן!

טיול ברכבנהיגה במכונית היא אולי אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את נורווגיה בקצב שלכם.

היא המדינה הארוכה ביותר באירופה ולכן נסיעות לאורכה של המדינה יקחו הרבה זמן. למשל, מכריסטיאנסנד בדרום ייקח לכם בערך 30 שעות כדי להגיע אל האמרפסט שבצפון נורבגיה.

עם זאת הכבישים בנורבגיה מטופחים ולא עמוסים. יש בנורבגיה ניסיון של יותר מ-70 שנים בשימוש בתשלום אגרות בכביש (כמו בכביש 6 בישראל) כדי לממן עלויות בניית גשרים, תעלות ודרכים. הכבישים העיקריים מסומנים באות "E" ליד המספר והם מחברים ערים, אזורים ומדינות.

נורבגיה מציעה מספר גדול של כבישים נופיים. כמעט בכל הכבישים (במיוחד במערב נורבגיה ובהרים בצפון נורבגיה) יש נופים מרהיבים. כמה מהם כבר הפכו למסלולי תיירות לאומיים והם מומלצים במיוחד לתיירים.

מסלולי התיירות בנורבגיה

מסלולי התיירות מורכבים מ-18 כבישים בנורבגיה שנבחרו בשל הנוף הציורי שלהם, אדריכלות עטורת הפרסים ותשתיות תיירותיות. המסלולים מכסים 1850 קילומטרים והם נמצאים לאורך החוף של מערב נורבגיה והפיורדים, צפון נורבגיה ודרומה.

עלי כבר על האוטובוס וניסע…

בכל עיר ועיירה בנורבגיה יש שירות אוטובוסים מקומי, ויש רשת ענפה של אוטובוסי אקספרס ברחבי הארץ.

אוטובוס-בנורבגיה

נסיעות באוטובוסי אקספרס הן בדרך כלל הרבה יותר זולות מאשר נסיעה במטוס או ברכבת. רוב החברות מציעות הנחות לסטודנטים, ילדים, פנסיונרים ומשפחות. חברות רבות גם מעודדות קניית כרטיסים אונליין מראש, ומציעות הנחות ושמירת מקומות ישיבה למי שיעשה זאת.

אם אתם נוסעים בקבוצה גדולה, כדאי שתזמינו כרטיסים מבעוד מועד. בדרך כלל אין בעיה להביא אופניים וציוד סקי איתכם, אבל תצטרכו לשלם עליהם.

אוטובוסים ציבוריים

בערים הגדולות תמצאו תחנות אוטובוס ומרכזי מידע של תחבורה ציבורית. משרדי התיירות גם יתנו לכם מידע על האוטובוסים הציבוריים.

אתם יכולים לקנות את הכרטיסים שלכם בעת העליה לאוטובוס. אפשר לרכוש כרטיסי חופשי-יומי וכרטיסי נסיעות שבועיים אצל הנהג, בקיוסקים ובתחנות אוטובוס. בערים מסוימות, כמו אוסלו וטרונדהיים, יותר זול לקנות את הכרטיס לפני העליה לאוטובוס.

אוניה, אוניה, עם כנף כשל יונה…

שייט בנורבגיהעוד מימי קדם, היו הנורווגים יורדי ים. היום, גשרים ומנהרות תת קרקעיות יש בכל מקום, אבל לא כל כך מזמן, היו הרבה מקומות שלא היה ניתן להגיע אליהם אלא בסירה.

גם היום, מעבורות הן עדיין מצורות התעבורה העיקריות בצפון נורבגיה ובמערבה, שם הפיורדים חותכים עמוק בתוך הנוף ולא מאפשרים גישה אחרת למעט בתחבורה ימית.

לחברת Hurtigruten, חברת הספנות המשרתת למעלה מ-30 מרכזים לאורך החוף הנורבגי, היה תפקיד מכרגיע בעבר בהובלת ציוד, סחורות ואנשים. היום המסע בספינותיה הוא יותר מסע של הנאה ורגיעה מאשר צורך.