כיצד מתנהלים שירותי הבריאות לתיירים בנורבגיה?

תיירים ישראלים הנוסעים לנורבגיה צריכים להיות מודעים לכך ששירותי חירום ובריאות עשויים להיות שונים מאשר האופן בו הם ניתנים בישראל. לכן, חשוב שיהיה ביטוח נסיעות מתאים לנורבגיה אשר מכסה כל הוצאות רפואיות ועלויות החזרה לישראל במקרה חירום חלילה.


אם אתם מתכננים לשהות בנורבגיה לתקופה של עד 90 יום, ניתן לקבל שירותי בריאות שונים בנורבגיה בחינם, כאשר בחלק מהמקרים מבוטחים של פוליסת בריאות יידרשו לשלם דמי השתתפות עצמית. עם זאת, חלק מהפוליסות מציעות גם ביטול דמי השתתפות עצמית, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון. אם מתכננים לשהות בנורבגיה לתקופה של מעל 90 יום, יש להגיש בקשה להיתר שהייה ולהירשם במרשם האוכלוסין הלאומי, מה שעשוי לאפשר קבלת גישה לכל שירותי הבריאות הלאומיים בדיוק כמו שהנורווגים מקבלים.

דגל נורבגיה

מה חשוב לדעת על שירותי בריאות לתייר בנורבגיה?

חשוב לציין, לא ניתן להחליף או להשתמש במרשמים שהונפקו על ידי רופאים בישראל כנגד תרופות בבתי המרקחת הנורבגיים. לכן, המבקרים הישראלים בנורבגיה צריכים לוודא שהם מביאים איתם מספיק מהתרופות שנרשמו להם.


תכנון טיולים באנר

יתר על כן, כדי לוודא שפוליסת הביטוח תהיה תקפה במקרה הצורך, יש לעדכן חיסונים חשובים הנדרשים ע"י משרד הבריאות, לפני הטיול. כמו כן, חשוב לדעת שאמנם טיפול רפואי חירום זמין 24/7 ברחבי נורבגיה, אך השירותים הרפואיים עשויים להשתנות בהתאם לאזור בו אתם מטיילים במדינה.

airalo ad

ביטוח נסיעות, נורבגיה והטיולים המדהימים שבין לבין

ביטוח נסיעות הוא משהו שרובנו לא מקדישים לו הרבה אנרגיה בזמן שאנו מתכננים את הטיולים שלנו, מתוך מחשבה ש"לי זה לא יקרה". אבל, חשוב לוודא שיש לכם את הכיסוי הנכון אם אתה נוסעים במדינה כמו נורבגיה. בדרך כלל, אנשים שרוצים לטייל בנורבגיה הם אנשים שאוהבים "טרקים", כלומר טיולים רגליים שנקראים גם HIKING.

הטיולים האלו כוללים הליכה בין פיורדים ענקיים, אגמים ופלאי טבע אחרים, וכל אלו אינם נטולי סכנות. לכן, חשוב להקפיד על רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל, במיוחד אם מדובר על טיול למדינה הררית ומסוכנת לטיולים רגליים, כמו נורבגיה. תוכלו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות פורטל קארד.

כיצד תיירים מקבלים שירותי בריאות בנורבגיה?

נכון להיום, חלק גדול מהפוליסות משווקות באמצעות כרטיסים מגנטיים, ממש בדומה לכרטיסי האשראי. כלומר, כדי להפעיל את הפוליסה ולקבל שירותי בריאות, סה"כ צריך "לגהץ" את הכרטיס בבית החולים או בקליניקה הרפואית המוסדרת בפוליסת הביטוח. יש לציין, ישנם סוגים שונים של ביטוחי נסיעות לחו"ל, כך שחשוב לבדוק מראש כיצד ניתן להפעיל את הפוליסה.

לסיכומו של עניין, כמו במדינות רבות אחרות, גם בנורבגיה יש מערכת בריאות ציבורית משלה, הממומנת על ידי מיסים ומספקת גישה חופשית לשירותים רפואיים לכל האזרחים ותושבי הקבע. עם זאת, מערכת הבריאות בנורבגיה יעילה גם בטיפול בתיירים, כאשר פוליסות הביטוח הישראליות תקפות במיטב בתי החולים הנורבגיים ובמרכזי הסיוע הרפואי הטובים ביותר. כל שצריך לעשות הוא, לוודא שאתם רוכשים את הפוליסה הנכונה אשר מכסה את אופי וסוגי הפעילויות שתיקחו בהן חלק במהלך הטיול שלכם.