מלון Svart – הוד והדר בלב השממה הארקטית

‏‏מלון Svart

‏‏מלון Svart

אם אתם מתכננים לבקר בנורבגיה ב-2021 אנחנו ממליצים שתזמינו כבר עכשיו מקומות למלון Svart. המלון נבנה בימים אלו למרגלות קרחון Svartisen בצפון נורבגיה מצפון לחוג הארקטי. המלון הזה יהיה הראשון בעולם שיספק את כל האנרגיה להפעלתו בעצמו, עניין שהוא בגדר חובה בסביבה הארקטית.

המלון יהיה הבניין הראשון שייבנה במיקום ארקטי לפי תקן Powerhouse, כך שהוא יהיה הבניין הצפוני ביותר בעולם שייבנה לפי תקן זה. הדבר יבטיח חסכון של כ-85% בצריכת האנרגיה לעומת מלון סטנדרטי. ויותר מזה – הוא יספק אנרגיה מתחדשת ל-60 השנים הקרובות באמצעות פאנלים סולריים על הגג.

משמעות שם המלון Svart בנורדית עתיקה הוא כחול או שחור ויש סיבה טובה לשם המוזר: המלון מוקף במים הכחולים של הקרחון ובצוקים שחורים. המלון גם ייבנה במבנה עגול בהשפעת האדריכלות המקומית. וגם לצורה יש משמעות כי כך המלון ינצל את אנרגיית השמש 24/7, יספק נוף פנורמי של הפיורד ויאפשר לאורחיו לחוות את הטבע מקרוב.

איך מגיעים למלון Svart?

הגישה למלון תיעשה באמצעות שייט מבודה בספינה שתופעל באנרגיה ירוקה, כך שאולי קוראים למלון "כחול ושחור" אבל הוא הולך להיות לגמרי ירוק. המלון מחויב לשמור על טביעת רגל סביבתית מינימלית ולהגן על הטבע המקומי, למשל לשמר את היופי הייחודי, את החי והצומח הנדירים ולהיות יעד תיירותי בר-קיימא.

לאתר המלון