נורדקאפ – the North Cape

נורדקאפ, הנקודה הכי צפונית באירופה

הרחק בתוך החוג הארקטי, נורדקאפ מספקת מקום להרפתקאות כמו מזחלות כלבים בחורף וחודשים של שמש לא נגמרת בקיץ. דמיינו מקום בצפון הרחוק שבו האוקיינוס האטלנטי פוגש את האוקיינוס הארקטי ומימיהם הקפואים משתלבים יחד.


נורדקאפ – The north Cape
נורדקאפ – The north Cape

המקום הזה נקרא נורדקאפ והוא נמצא במערב Finnmark שבצפון נורבגיה. כאן אין שום חציצה ביניכם ובין הקוטב הצפוני מלבד הארכיפלג סבאלברד. כאן השמש אינה שוקעת בקיץ למשך חודשיים וחצי, מאמצע מאי ועד סוף יולי.

התייר הראשון במקום, הכומר האיטלקי פרנצ'סקו נגרי הגיע לנורדקאפ ב-1664. כיום נורדקאפ מארחת כ-200,000 תיירים כל שנה במהלך חודשי הקיץ. האטרקציה התיירותית העיקרית כאן היא רמת נורדקאפ ו-Knivskjellodden. הרמה מתנשאת לגובה של 307 מעל פני הים והצוקים שלה מזדקרים ישירות מהים. מרכז המבקרים של נורדקאפ נקרא North Cape Hall ובו יש מספר תערוכות במהלך השנה. הכנסייה המקומית St Johannes Kapell, היא הכנסייה הצפונית בעולם והיא אתר פופולרי לאירועים כגון חתונות.


תכנון טיולים באנר

מבקרים רבים נהנים מצפייה בשמש חצות או בשקיעה מעל ים ברנס מרמת נורדקאפ. נורדקאפ מספק חוויות רבות עוצרות נשימה ומהווה מוקד משיכה לתיירים רבים. סיור הזוהר הצפוני עובר בין נופים יפים ופראיים ומספק טעימה מהחורף הארקטי, חורף שכולל שעות אור מועטות ורק נגיעות של שמש באופק.

airalo ad

האי Magerøya כולל את צוק הציפורים Gjesværstappan שהוא ביתם של אלפי קורמורנים, סולות ויסעורים. טיפוס לכיפה הטבעית של Kirkeporten מספקת נוף מרהיב של נורדקאפ. טיול מאתגר של 5-6 שעות ל- Cape Knivskjellodden מאפשר לצפות בצוק של נורדקאפ מקרוב. אפשר גם לדוג סרטני מלך ענקיים ולאכול אותם מיד.

אל תפסידו את כפרי הדייגים הציוריים והקטנים, למשל: Skarsvåg שהוא כפר הדייגים הצפוני בעולם או Gjesvær שממנו נשקפים נופי הארכיפלג.

בחורף, אתם מוזמנים לנהוג ברכב שלג ולחוות את הנופים הלבנים והחשופים של נורדקאפ. אתם יכולים גם לדוג בקרח או לטייל בשלג ולהיות מוכנים לצפות בזוהר הצפוני.

למלונות ולינה בנורד קאפ – הקליקו כאן

אטרקציות בנורדקאפ

מלון Barents Cabin & Cruise

מלון שנמצא 42 ק"מ מנורדקאפ בכפר הדייגים Gjesvaer שב-Magerøya. במלון אפשר ללון בבקתות ליד הים ולעשות ספארי צפרות בהר הציפורים הגדול באירופה – Stappan Nature Reserve – שלוש מיליון ציפורים, כלבי ים ודולפינים מחכים לכם כאן. מהמקום יוצאים לשיט לאור שמש חצות, דיג במים עמוקים, ניתן לשכור סירות ועוד. במסעדה במקום יש מאכלי דגים והמסעדה פתוחה החל מאמצע מאי. הלינה במלון אפשרית כל השנה. אתר המלון

שיט שמש חצות

מומלץ לעשות שיט עם סירה מהירה מ-Gjesvaer להר הציפורים Stappan Nature Reserve. השיט נמשך שעתיים בסירה שאורכה 7 מטר בינות איים קטנים ושוניות.  מהירות ההפלגה נקבעת ע"י התיירים ולרוב מגיעים לאי לאחר 10-15 דקות הפלגה. האי הוא ביתם של 3 מיליון ציפורים, למשל יסעורים שמשתמשים באי כבית הקיץ שלהם כל שנה החל מ-14 לאפריל. במקום נצפים גם עיטמים וקורמורנים וכן חיות ימיות כמו כלבי ים, דולפינים ולוויתנים.

סיורי חצות

סיור חורפי למקום הכי צפוני באירופה. הסיור מתחקה אחר הטבע הארקטי והזוהר הצפוני באמצעות רכבי שלג.

הזוהר הצפוני
הזוהר הצפוני

הסיור מתחיל בארוחה בת 3 מנות במסעדה מקומית שמגישה מאכלים טריים מהחוג הארקטי. לאחר מכן יש תדריך בטיחות ומותקנים הבגדים והציוד שכלולים במחיר הסיור. במהלך הסיור תהיינה עצירות ותינתן אפשרות לצפות בזוהר הצפוני. עם ההגעה לנורדקאפ בחצות תיערך חגיגה בבית העירייה ויוגש יין מבעבע, מרק חם ומאפים. בהמשך ייתבצע סיור מאורגן בעיר עם תצוגות היסטוריות ואורקוליות. בבוקר תוגש ארוחת בוקר ממצרכים ארקטיים. הסיור מוגבל למינימום של 4 משתתפים ומצריך רשיון נהיגה.

חווית נורדקאפ

פעילויות והרפתקאות כפריות שמלווות באוכל טבעי בכפר הדייגים Skarsvåg. זהו כפר הדייגים הצפוני בעולם ליד ימת ברנס ונשקף ממנו נוף מרהיב. בכפר אפשר לטייל  ברגל ובסירה או להצטרף לטיול מאורגן. הטיול מתבצע בקבוצות קטנות תוך יחס אישי בהתאם לדרישות המטיילים ומאפשר לראות, לחוות ולטעום את החוג הארקטי  מקרוב.

כנסיית Honningsvåg

הכנסייה נבנתה ב-1885 לאחר שב-1882 הוריקן השמיד את הכנסייה הקודמת שנבנתה בשלהי המאה ה-15. הכנסייה נבנתה באי זה הודות לשלושה פרמטרים: המיקום המצוין של האי, הנמל של האי, שהיה הטוב ביותר באזור והעובדה שהשטח ניתן בחינם. הכנסייה נבנתה בסגנון נאו-גותי והיא כוללת 255 מקומות ישיבה. ב-1910 נחנך בית הקברות במקום וב- 1935 נחגגו חגיגות היובל לכנסיה במתנה מהמלך: פמוטים מקריסטל שמוצגים עד היום במקום.  הכנסייה נשרפה עם נסיגת הנאצים ב-1945 במסגרת מדיניות של  "אדמה חרוכה". לאחר מלחמת העולם השניה הכנסייה שמשה כמלון, מאפייה ומטבח והיא משמשת כיום כסמל לתקווה, אומץ ואחדות וכן כאטרקציה תיירותית.

צוקי קינון ב- GJESVÆRSTAPPAN

זו קבוצת צוקים בארכיפלג של כמאה איים. זוהי אחת ממושבות היסעורים הגדולות בצפון נורבגיה והמקום משמש ביתם של ציפורים נוספות: סולות, אווזים, קורמורנים, עיטמים ועוד. כ-2 מיליון ציפורים מקננות כאן וספארי צפרות שנערך כל יום בקיץ מאפשר לצפות בהן.

טיולי ספארי ימיים

ניתן לבצע טיולי ספארי שונים מסירה שמהירותה 22 קשר אל יעדים וחוויות שונות כמו למשל ספארי הזוהר הצפוני, ספארי דייג, ספארי עיטמים, ספארי צפרות, ספארי סרטנים ועוד.

HORNVIKA/HORNET

כ-2.5 ק"מ מזרחית לרמת נורדקאפ נמצאים שרידי מבנים ומזח מתקופת מלחמת העולם ה-2. מזח זה שימש כרציף עגינה לספינות תיירים עד פתיחת הכביש למקום ב-1956. כיום ניתן לטפס במעלה 307 מטר בשרידים של 1008 מדרגות שנבנו במקום ב-1880. בעבר, Horn שימש כאתר קדוש לסאמים (התושבים הילידים בנורבגיה) באי Magerøya ונחשבו כביתו של האל.

מזכרות מנורבגיה אפשר לרכוש כאן אונליין

איך מגיעים לנורדקאפ

בטיסה

ברכב

  • הכבישים בנורדקאפ הם ברמה טובה ולא צפויות בעיות מיוחדות לנהגים. מעברי ההרים צפוים להיסגר לתקופות קצרות במהלך החורף.
  • יש קוי אוטובוס ליישובי נורדקאפ. עם זאת, נדרש תכנון מוקפד כי התדירות שלהם משתנה.

בשייט