טרקים בנורבגיה

היכרות עם ההרים וטבע ואת היא דרך החיים עבור רוב הנורווגים. ואת הטבע הכי יפה רואים כשהולכים ברגל.

בסוף האביב בנורבגיה קרני השמש מלטפות את ההריםו הנוף, מה שמאלץ את השלג בהרים לסגת בשקט ולהעיר את הפרחים לאחר שנת החורף שלהם. זו תחילת עונה הטיולים והטרקים בנורבגיה. החורף יכול להיות ארוך בנורבגיה אך כאשר הוא סוף סוף נגמר כל קבוצות הגיל והשכבות החברתיות יוצאים לטייל. בהרים, לאורך החוף או ביערות.

נורבגיה היא מדינה עם הרבה נוף מרהיב, מן הנופים המיתיים, שבילי הטיול המסומנים הפופולריים ועד האטרקציות התיירותיות הנדושות. בין המקומות הפופולריים ביותר נמצאים פריקסטולן, גלדהפיגן, Besseggen ו-Romsdalshornet.

בקתות רבות לאורך המסלולים השונים מאפשרים מנוחה למטיילים ואנחנו ממליצים מאוד לא להביא איתכם אוכל אלא לעצור ולטעום אוכל מקומי..

דרגות הקושי המסומנות בנתיבי הלכת של נורבגיה

לחלק מאיתנו יש שרירי רגליים שפורצים במחאה לאחר הליכה של חמש דקות, בעוד שאחרים פשוט לא מסוגלים לקרוא לזה טיול בלי הליכה של כמה קילומטרים ביום. כדי לעזור לכם לבחור את המסלולים המתאימים לכם רצוי לשים לב שהשבילים בנורבגיה מחולקים לכמה קטגוריות הצבועות בצבעים שונים לפי דרגת הקושי שלהם:

  • ירוק: מסלול קל. עליות קצרות ואין צורך בכישורים מיוחדים, מתאימים לכולם. סוג שביל: אספלט, חצץ ושבילים כבושים. אורך: פחות משעתיים. הבדלי גובה: פחות מ -200 מטרים.
  • כחול: מסלול ברמת קושי בינונית. מיעד למטיילים עם מיומנויות טיול בסיסיות. סוג שביל: כמו במסלולים הירוקים, אבל יכול להיות קצת יותר תובעני. אורך: פחות מ-4 שעות. הבדלי גובה: פחות מ-400 מטרים.
  • אדום: מסלול קשה. למיטיבי לכת בכושר גופני טוב. במסלולים אלה יש צורך בציוד טיולים מתאים. סוג שביל: שבילים, שטח פתוח, צוקים, חלוקי נחל וסלעים חשופים. אורך: פחות מ-6 שעות. הבדלי גובה: פחות מ-800 מטרים.
  • שחור: מסלולים למיטיבי לכת. מתאים למטפסי הרים מנוסים בלבד. חובה להיות בכושר גופני טוב. הטיפוס דורש ציוד הליכה טוב, בתוספת שימוש במפה ומצפן. סוג שביל: ארוך יותר ומאתגר יותר מאשר שבילים אדומים.  אורך: אין מגבלה. הבדלי גובה: אין מגבלה.

לפני היציאה לדרך מומלץ שתקראו את הנחיות הבטיחות למטיילים בהרי נורבגיה.