פארק הזוחלים של אוסלו – Oslo Reptilpark

איגואנת פיג'י - פארק הזוחלים של אוסלו
איגואנת פיג'י – פארק הזוחלים של אוסלו

אם אתם לא נרתעים מהולכי על שמונה ועשר, אל תחמיצו את פארק הזוחלים של אוסלו. המקום הוא גן חיות מקורה שפתח את שעריו ב-2002 ובשנת 2007 עבר למשכנו הנוכחי, מרחק הליכה מהתאטרון הלאומי, מהמוזיאון ההיסטורי ומהגלריה הלאומית של אוסלו.


אמנם המקום קטן בשטחו ומכיל רק כמה חדרים עם אקווריומים רבים, אבל אל תתנו לגודל שלו להטעות אתכם. אתם תוכלו לבלות בו בכיף חצי יום. כיום במקום יש יותר ממאה זוחלים כולל נחשים, שממיות, זיקיות, לטאות, צפרדעים, תנין גמדי, צבים וחיות נוספות כמו ציפורים (למשל תוכי מדבר), דגים, יונקים כמו קופים טרופיים ואפילו עכביש האלמנה השחורה.

בימי שלישי בשעה 17:00 נערכות במקום האכלות של תנינים, נחשים, איגואנות, קופים עכברים ושל לטאות שפתוחות לצפיית הקהל. לאחר ההאכלה ניתנת לצופים האפשרות לפגוש בנחש פיתון חי בגודל אמיתי והסירו דאגה מלבכם. אמנם הפארק מספק עכברים להזנת הנחשים וציפורים פגועות בשיתוף פעולה עם ארגון צפרות מקומי, אבל כל החיות במקום נמצאות תחת פיקוח וטרינרי ובאישור הרשויות. חלק מהחיות בפארק אף הוחרמו מאנשים פרטיים שהחזיקו אותן באופן לא חוקי. אגב, הפארק הוא יוזמה פרטית ורוב עובדיו הם מתנדבים.


תכנון טיולים באנר

למלונות מומלצים בקרבת פארק הזוחלים הקליקו כאן

מבנה פארק הזוחלים של אוסלו
מבנה פארק הזוחלים של אוסלו

שעות פתיחה של פארק הזוחלים של אוסלו

  • חורף – 1.9-31.3 בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-16:00. הפארק סגור בימי שני.
  • קיץ – 1.4-31.8 כל השבוע בשעות 10:00-16:00.

קבוצות מאורגנות של צלמים יכולות להינות מכניסה לפארק בשעות 16:00-18:00 בימים שני-שישי בתיאום מראש.

airalo ad

דמי כניסה והנחות

הכניסה לפארק כרוכה בתשלום, אך בעלי כרטיס אוסלו פס אינם נדרשים לשלם. כמו כן יש הנחות לסטודנטים, קבוצות מאורגנות (נדרשת הודעה מראש), גמלאים וילדים. חברי האגודה הנורבגית לזוחלים (NHF) משלמים חצי מחיר עבורם ועבור אורח נוסף, אך נדרשים להציג תעודת חבר בכניסה.

שימו לב – לרוב ההנחות אינן כוללות קורסים ואירועים מיוחדים שנערכים בפארק.

אירועים בפארק הזוחלים של אוסלו

בפארק נערכות פעילויות שונות לילדים כמו ימי הולדת ומסיבות סיום וגם אירועי חברה. כל שנה נערך בפארק אירוע לכבוד יום כל הקדושים  שנחגג ב-31.10 ופרטים נוספים לגבי האירוע מתפרסמים כל שנה בחודש ספטמבר.

איך מגיעים לפארק?


לוקחים אוטובוס בקו 37 ויורדים בתחנת Nordahl Bruns gate.

כתובת : St. Olavsgate 2 on lower St. Hanshaugen, אוסלו. (קומת הקרקע של הבניין).

אתר האינטרנט של הפארק

רכישה של מזכרות של זוחלים ניתן לעשות כאן