פארק החורף של אוסלו – Oslo Vinterpark

פארק החורף של אוסלו הוא פארק הסקי הגדול ביותר באזור אוסלו והוא כולל 5 מתחמי פעילות בדרגות קושי שונות. המקום מתנשא לגובה 531 מטר מעל פני הים וכולל 18 מדרונות בשיפוע של 381 מטר, 11 מעליות (מהן 2 הם קרוניות ל-4 אנשים ואחת יכולה להכיל 6 אנשים), פארק סנובורד ואת מסלול ה-Superpipe היחיד בנורבגיה שפתוח לקהל.


פארק החורף של אוסלו - Oslo Vinterpark
פארק החורף של אוסלו – Oslo Vinterpark

הפארק אמנם נפתח בהתאם למצב השלג אבל לרוב העונה נמשכת מדצמבר ועד אפריל. המקום פתוח גם בשעות הערב 5 ימים בשבוע וכל המסלולים בו מוארים. בנוסף, במקום יש בית ספר לסקי, אפשרות לשכירת ולתיקון ציוד לכל סוגי הסקי וכן בית קפה.

בית ספר לסקי

בית הספר במקום פועל כבר יותר מ-80 שנה ונחשב לבית הספר לסקי הותיק בעולם. כל ההדרכות במקום נערכות ע"י מדריכים מוסמכים וניתן לבחור בין מגוון אפשרויות: לימוד סקי אלפיני, סנובורד ועוד וכן ללמוד באופן פרטי או קבוצתי. בכל מקרה יש להזמין מקום מראש.


תכנון טיולים באנר

השכרת או רכישת ציוד סקי

במקום ניתן לשכור ציוד וביגוד לכל סוגי הסקי כולל סנובורד, סקי אלפיני, סקי בסגנון קרוס-קאנטרי ועוד. לילדים עד גיל 6 תינתן בחינם קסדה בכל השכרת ציוד סקי מלא. כמו כן, המקום נותן הנחות לסטודנטים (בימי שישי בלבד), למחזיקי אוסלו פס (15%) והנחות נוספות לבתי ספר ולקבוצות שמונות יותר מ-20 איש. עם זאת, השכרת ציוד לקבוצות מצריכה הזמנה מראש. רכישת ציוד סקי אונליין תוכלו לעשות כאן.

airalo ad

פארק סנובורד

הפארק כולל 30 מסילות, מקפצות ואלמנטים אחרים ושם את הבטיחות בעדיפות עליונה. כל המשתמשים במקום נדרשים לקרוא ולהבין את הוראות הבטיחות והפרת ההוראות עלולה לגרור הוצאה מהפארק. המתקנים נחלקים לשלוש דרגות קושי.

  • צבע כחול – אלמנטים קלים כולל מקפצות ומעקות שמיועדים לחסרי ניסיון או לבעלי ניסיון מועט.
  • צבע אדום – אלמנטים בדרגת קושי בינונית שמיועדים לגולשים מנוסים כולל מקפצות גדולות ומסילות.
  • צבע שחור – אלמנטים מאתגרים כולל מסילות ארוכות ומקפצות ששימשו את המתחרים באליפות העולם בסנובורד ב-2012.

בנוסף יש בפארק שני מתקני Halfpipes.

  • מתקן רגיל בגובה של 4.2 מטר, באורך של 100 מטר ובשיפוע של 15 מעלות
  • מתקן שמתנשא לגובה של 7.2 מטר, אורכו 160 מטר והשיפוע שלו 17.5 מעלות.

מחירי כניסה ופעילות בשטח פארק החורף של אוסלו

במקום ניתן לרכוש כרטיס אישי ליום שלם (מ-10:00-17:00 או עד 22:00 במידה והמסלולים פתוחים בערב), ליומיים, לשלושה ולעונה שלמה. המחירים משתנים לילדים (עד גיל 16), מבוגרים וקשישים (מעל גיל 65) כאשר ילדים וקשישים משלמים מחיר זהה.

עם זאת, קשישים מעל גיל 80 נכנסים בחינם וגם ילדים בגיל 0-6 זוכים להטבה: נסיעה חינם במעלית במידה ונרכש כרטיס במחיר מלא למבוגר מלווה שהוא בן משפחה. כמו כן, ניתן לרכוש כרטיס משפחתי עונתי אך שימו לב : זה אפשרי רק למקסימום 2 מבוגרים ו-3 ילדים שמתגוררים באותה כתובת.

שעות הפתיחה של הפארק

  • ימים שני עד שישי: מ-10:00-22:00
  • ימי שבת וראשון: מ-10:00-17:00

הגעה למקום


לפארק יש שתי נקודות כניסה (Tryvann או Wyller/Sørkedalen) שהופכות אותו לנגיש גם לבאים בתחבורה ציבורית.

תחנת Frognerseteren
תחנת Frognerseteren
  • נקודת הכניסה ב-Tryvann נגישה באמצעות קו מספר 1 של הרכבת התחתית. יש לנסוע עד תחנת Frognerseteren ומשם יש שירות הסעות לפארק.
  • נקודת הכניסה Wyller/Sørkedalen נגישה באמצעות קו מספר 2 של הרכבת התחתית. יש לנסוע עד תחנת Røa ומשם בקו 41 של האוטובוס עד הכניסה לפארק. נקודת הכניסה הזו מגיעה למדרונות המאתגרים יותר (רמת קושי בינונית וגבוהה והמסלולים האדומים והשחורים), אך ניתן להגיע ממנה למסלולים הקלים יותר (כחולים וירוקים) באמצעות מעלית.
  • מלונות מומלצים באוסלו יש פה.