רומריקה – Romerike

רומריקה הוא אזור ירוק ומשגשג קרוב לאוסלו ובו ניתן לבקר ב-Eidsvollsbygningen, הבניין שבו הוכרזה העצמאות הנורבגית. ברומריקה מתגוררים כ-240,000 איש והיא נמצאת במרחק של פחות מ-20 דקות נסיעה מאוסלו. רומריקה היא חלק ממחוז Akershus וקרובה לשתי עריו המרכזיות: Lillestrøm ו-Jessheim.

רומריקה - Romerike
רומריקה – Romerike

מוזיאון Eidsvoll 1814 מהווה את אחת האטרקציות המרכזיות ברומריקה. במקום זה הוכנה החוקה הנורבגית באביב 1814. במרכז המבקרים החדש יש תצוגה אינטראקטיבית על החוקה ועל ההיסטוריה של הדמוקרטיה בנורבגיה. האגם היבשתי הגדול בנורבגיה, Mjøsa, נמצא באזור רומריקה והדרך הטובה ביותר לחוות אותו היא באמצעות שיט בספינת קיטור. ספינה זו נשמרה במצבה המקורי מלפני 150 שנה והיא עדיין מפליגה בין ערי האזור: לילהאמר, Moelv Hamard Eidsvoll, וגיוביק.

אטרקציה נוספת הם מכרות הברקת ב- Byrud שם תוכלו להצטרף לכריית ברקת. והכי טוב – אתם תוכלו לשמור ברשותכם את האבנים שתמצאו. שווה גם לבקר גם ב- Fetsund Lenser, אתר באורך 2.5 ק"מ שכולל מוזיאון ואתר מורשת לאומי לשינוע עצים לגדות נהר Glomma. כאן תוכלו גם לטעום ממיטב התוצרת המקומית לפני שתלכו על המים.

מלונות מומלצים במחוז אקרשוס, רומריקה


אטרקציות ברומריקה

מרכז המבקרים Wetland

מרכז המבקרים נמצא בדלתא היבשתית הגדולה ביותר בצפון אירופה והוא ידידותי לילדים. מטרת המקום היא לעניין ילדים בכל גיל בטבע, בעיקר בביצות ולהפוך אותם לשומרי טבע עתידיים. מרכז המבקרים משתרע על 300 מ"ר ויש בו תערוכות שונות שרבות מהן אינטראקטיביות. מרכז המבקרים פתוח בסופי שבוע במהלך כל השנה, במהלך החגים וכן בתקופת הקיץ וממנו נשקפת הדלתא במלוא הדרה. מרכז המבקרים מארח כ-25,000 איש במהלך השנה וזכה בפרסים רבים בתחום האדריכלות.

במקום בית קפה, חנות ומרכז המבקרים משמש כנקודת יציאה לטיולים רגליים לאורך הנהר, כולל ביקור באתר הלאומי המוגן לשינוע בולי עץ. המקום פתוח בתאריכים 23.6-17.8 בימי שלישי-שבת בשעות 12:00-16:00 וימי ראשון מ-11:00-16:00. בשאר השנה המקום פתוח בימי שבת מ-12:00-16:00 ובימי ראשון מ-11:00-16:00.

אחוזת Losby God

האחוזה נמצאת באזור עם יופי פראי ויש בה מגוון של פעילויות ובלויים. האטרקציה העיקרית במקום היא 2 מגרשי גולף בני 18 ו-9 גומות וכן מגרשי טניס. האחוזה הוקמה לפני 300 שנה כאחוזה חקלאית לסחר בעצים והיתה ידועה בקבלת האורחים שלה, כך שאפילו בני המלוכה השתמשו בה כבסיס למסעות ציד. כיום האחוזה היא בית מלון בן 70 חדרים שכולל בר, מגרש גולף מקורה ומגוון של חדרי ישיבות בגדלים שונים.

Fetsund Lenser

Fetsund Lenser
Fetsund Lenser

זהו אתר מורשת לאומי שכולל גם מוזיאון לשינוע קורות עץ, 20 מבנים, סירות ומרכז טבע שבהם נערכים סדנאות ותערוכות בנושאים תרבותיים ואקולוגיים שונים.

מלונות מומלצים באיזור

מזכרות, ציורים ותמונות מהפיורדים בנורבגיה

איך מגיעים אל רומריקה

בטיסה

ברכב

  • התשתיות באזור רומריקה הן מפותחות במיוחד ונתיב התחבורה העיקרי הוא כביש E6. כביש זה משתרע מאוסלו שבדרום ועד Eidsvoll שבצפון ולמחוז הדמארק. רוב האטרקציות והפעילויות של אזור זה הן לכן נגישות במיוחד לבאים ברכב.
  • ברומריקה יש מגוון של שירותי אוטובוס ועקב קרבת האזור לאוסלו, הוא מקושר באמצעות תחבורה ציבורית לעיר הבירה.

ברכבת

  • מספר יעדים באזור רומריקה נגישים באמצעות הרכבת. תחנות הרכבת העיקריות באזור נמצאות ב-Lillestrømd וב-Gardermoen, אך גם בתחנות רכבת גדולות ובינוניות רבות עוצרים קוי רכבת רבים במהלך היום.
  • רכבת ישירה משדה התעופה של אוסלו עוצרת באוסלו, Lillestrøm, ובאסקר וביירום וממשיכה למחוז Buskerud.

בסירה

  • בקיץ יש מספר חברות שיט שמציעות מסעות שיט מעגליים ב-Nordre Øyeren ,Vorma Glomma ו-Mjøsa. ניתן לשלב בהם גם ירידה בתחנות מסוימות אם אתם מעוניינים בביקור במקומות אחרים.