מוזיאון ההתנגדות הנורבגית – Norges Hjemmefrontmuseum

מוזיאון ההתנגדות הנורבגית נמצא במבצר אקרשוס בצמוד למוזיאון הכוחות המזוינים באוסלו ולמאוזוליאום המלכותי. ברחבי מוזיאון ההתנגדות הנורבגית מתוארת נורבגיה בשנים 1940-1945 (שנות הכיבוש הנאצי במדינה) מבחינה צבאית ואזרחית על ידי תצוגה של תערוכות קבועות ומתחלפות. התערוכות כוללות תמונות, סרטים, מסמכים, כרזות, חפצים כמו כלי נשק וציוד צבאי, מודלים, עיתונים והקלטות. עם זאת, המוזיאון אינו מתמקד בתקופת המלחמה ומתאר את החיים בנורבגיה בשנות ה-30 כרקע היסטורי למלחמה.


מוזיאון ההתנגדות הנורבגית - Norges Hjemmefrontmuseum

מוזיאון ההתנגדות הנורבגית – Norges Hjemmefrontmuseum

המוזיאון נפתח בשנת 1970 לציון 25 שנה לשחרור נורבגיה מהנאצים ובהקמתו סייעו לוחמי המחתרות. המוזיאון הוא המוסד המוביל בנורבגיה בתחום ההיסטוריה של הכיבוש הנאצי ויש לו שתי מטרות: להעביר ידע על הכיבוש הנאצי ועל ההתנגדות הנורבגית ולהמחיש את החיים בנורבגיה בתקופה זו. מיקום המוזיאון אינו מקרי כי מבצר אקרשוס שימש את הנאצים לכליאת מתנגדי משטר במלה"ע ה-2. בסמוך למוזיאון נמצאת אנדרטה לזכר הנורבגים שהוצאו להורג במהלך המלחמה ע"י הנאצים.


תכנון טיולים באנר

מלונות מומלצים ברחבי אוסלו – כאן

פעילויות במוזיאון

המוזיאון מארגן פעילויות לתלמידים בהתאמה לתכנית הלימודים הנורבגית במדעי החברה וההיסטוריה. מטרתן של פעילויות אלו היא ליצור דיון וחשיבה ביקורתית ולעודד רפלקציה ופרשנות. מסיבה זו ביקורי תלמידים במקום אינה כרוכה בתשלום. כמו כן, ניתן לרכוש במקום פריטים שונים שעניינם הוא הכיבוש הנאצי בנורבגיה, למשל סרטים, ספרים וכן אוספים שכוללים כרזות, עיתונים, תמונות וחומרים נוספים.

airalo ad

הספרייה והארכיון של המוזיאון

הכניסה למוזיאון ההתנגדות באוסלו

הכניסה למוזיאון ההתנגדות באוסלו

במקום יש ארכיון וספריה עם ספרים, כתבי עת, כרזות, עלונים, ראיונות מוקלטים עם מתנגדי הכיבוש הנאצי, שבויים נורבגים ואסירים פוליטיים וכן חומרי התנגדות אחרים. המקום פתוח לחוקרים בתחומים היסטורים, סטודנטים, עיתונאים וכל מי שיש לו עניין בנושא. שימו לב – כל החומרים במקום אינם ניתנים להשאלה ולרשותכם עומד חדר קריאה כל יום בשעות 10:00-15:00. כמו כן, כדי להבטיח שתקבלו שירות נאות מומלץ לתאם את ביקורכם במקום מראש.

שעות פתיחת המוזיאון

  • בחודשים יוני-ספטמבר בימים שני-שישי בשעות 10:00-17:00 ובימים שבת וראשון מ-11:00.
  • בחודשים ספטמבר-מאי בימים שני-שישי בשעות 10:00-16:00 ובימים שבת וראשון מ-11:00.

הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום, אך מחזיקי אוסלו פס וחברי אגודת הידידים של המוזיאון פטורים מכך. אגב, חברות באגודת הידידים מקנה גישה חופשית למוזיאון ל-2 מבוגרים ו-2 ילדים/נכדים, קבלת פרסומים שונים של המוזיאון בחינם וכניסה חופשית לאירועים שונים שנערכים במקום.

איך מגיעים אל מוזיאון ההתנגדות הנורבגית?


ההגעה למוזיאון קלה ונעשית באמצעות חשמלית מספר 12 עד תחנת Christiania torv בעיר אוסלו. שימו לב כי מוזיאון בשם זהה קיים בעיר Rakkestad אז נא לא להתבלבל.

כתובת: Akershus festning  0015 אוסלו.

אתר האינטרנט של המוזיאון

מלונות מומלצים באוסלו