סאבאלן – Savalen

סאבאלן הוא כפר השוכן לחופי אגם יפהפה בשם זהה. האגם והאיזור משמשים כיעד פופולרי לחופשות. הן רגועות והן לחופשות אקטיביות עם פעילויות בחיק הטבע.


ספא בעיר סאבאלן
ספא בעיר סאבאלן

הכפר סאבאלן נמצא בגובה של 750 מטר מעל פני הים במחוז הדמארק והוא נהנה ממזג אוויר יציב (יחסית לנורבגיה). זו רק סיבה אחת להיותו יעד לחופשות במשך כל השנה. הכפר מוקף ברכסי הרים שאידיאליים לפעילויות אקסטרים כמו רכיבה על אופניים וטיולים רגליים. אטרקציה נוספת שנהוגה כאן היא רכיבה על גב סוסים במסגרת טיולים מודרכים בהרים וביערות שסובבים את הכפר.

אם אתם רוצים לדוג או סתם לנוח, אגם סאבאלן הוא יעד אידיאלי עבורכם. ניתן לשוט באגם באמצעות סירות קאנו וסירות מנוע שאותם ניתן לשכור למשך יום שלם. ניתן גם להצטרף לשיט מודרך בקאנו ולבצע באגם פעילויות ספורט מים שונות.


תכנון טיולים באנר

בחורף סאבאלן הופכת למוקד משיכה לחובבי סקי הודות למסלולי הקרוס-קאנטרי הרבים שיש בה. במקום מרכז לסקי אלפיני שנפתח כל שנה בסוף דצמבר וניתן ליהנות כאן גם מנסיעה במזחלות כלבים, נהיגה ברכבי שלג ומעוד פעילויות חורפיות רבות.

airalo ad

אם ברצונכם להירגע לאחר יום של פעילות, אתר הספא סאבאלן מאפשר לכם ליהנות מג'קוזי, מבריכות ומטיפולים שונים להרגעת הגוף והנפש. הטיפולים במקום נעשים ע"י תרפיסטים מקצועיים שיבטיחו שאתם תחדשו את המצברים הגופניים והנפשיים כאחד.

אטרקציות נבחרות באיזור סאבאלן

פעילויות אקסטרים וספורט

טיולי סקי

טיולי הסקי נמשכים לאורך 8 ימים ומבוצעים באמצעות מחליקים מסורתיים עשויי עץ. הטיולים כוללים לימודי ניווט בעזרת מצפנים טבעיים, התמודדות עם איתני הטבע כמו הרוח, מזג האויר והשלג וכן התחקות אחר בעלי החיים המקומיים ולימוד אורחות חייהם. משתתפי הטיול לנים בחווה הררית או בקמפינג לצד מדורה, תלוי ברמת ההרפתקנות שלהם. ניתן לבצע טיולים אלו בהתאמה אישית כך שיכללו גם משפחות וילדים.

מחנות הישרדות בטבע

המחנות שנערכים בקיץ בלבד מתאימים ליחידים, לקבוצות ולעסקים ומתמקדים בלימוד טכניקות הישרדות, בחיזוק הקשר לטבע ובקידום התפתחות אישית. המחנות כוללים פעילויות קבוצתיות ואישיות ויכולים להיות מותאמים למשתתפים בני כל הגילים.

דייג

בסאבאלן ניתן לדוג במספר סגנונות בנהרות ובאגמים שונים ולרוב אין מגבלות מלבד גודל הדגה, כלומר דגים ממשקל מסוים יש לשחרר בחזרה לטבע. את רישיונות הדיג ניתן לרכוש באינטרנט וניתן לשלב במסגרת ההזמנה גם אפשרויות לינה שונות.

אגם סאבאלן
אגם סאבאלן

נופש פעיל בחוות Orkelbogen

חוות Orkelbogen משמשת כאתר נופש וכמוקד יציאה לטיולים רגליים, סקי, רכיבה על סוסים ומשחקי צוות. במקום ניתן לקיים אירועים עד 40 איש שיכללו אפשרויות הסעדה שונות וציוד מודרני.

רכיבה על סוסים

הרכיבה מאפשרת לחוות את סאבאלן באופן תרבותי והיסטורי ייחודי והיא נעשית בינות יערות והרים. הרכיבה מתבצעת כל השנה בשעות 10:00-16:00 והרכיבה בלילות החורף נחשבת למומלצת במיוחד.

טיולים רגליים

הר Tronfjell - סאבאלן
הר Tronfjell – סאבאלן

טיולים אלו נמשכים 11 יום בינות היערות וההרים של Nord-Østerdalen ומתבצעים בסתיו בלבד. בכל יום מגלים משתתפי הטיול נופים חדשים כמו את פסגת הר Tronfjell או מעמקי קניון Jutulhogget, הקניון הגדול בנורבגיה. במהלך היום מתנסים משתתפי הטיול בפעילויות שונות בתחום המודעות לטבע ובלילה לנים בשטח. ניתן להתאים את אופי הטיול למשתתפיו כך שחלקם מתאימים גם למשפחות עם ילדים.

טיולי קיץ

טיולי הקיץ נמשכים 11 יום ומשלבים שיט בקאנו, דייג וטיולים רגליים וכן פעילויות לחיזוק הקשר של משתתפי הטיול לטבע. בלילה ילונו משתתפי הטיול בחופים או ביערות וייהנו מארוחה לאור המדורה. חלק מהטיולים מתאימים למשפחות ולילדים.

שמורות טבע

שמורת הטבע Grønntjønnan

שמורת הטבע נמצאת בפארק הלאומי Forollhogna ויש בה אפשרויות רבות לטיולים רגליים.

אזור השימור Knutshø

אזור זה הוא חלק מהפארק הלאומי Dovrefjell/Sunndalsfjella ויש בו אפשרויות רבות לטיולים רגליים וצמחייה עשירה.

מרכז הפארק הלאומי Kvikne

המרכז נמצא במבנה ששימש בעבר כרפת וניתן לקבל בו מידע תיירותי ולצפות בתערוכות שונות. המרכז נמצא בחוות Vollan ההיסטורית שהוקמה עם תחילת הכרייה במקום במאה ה-17. שטח החווה משתרע על פני 20 ק"מ והיא אחת היחידות בנורבגיה שכוללת קפלה משלה. מלבד הרפת שמשמשת כמרכז הפארק, ניתן לבקר בשאר המבנים המשופצים של החווה שמשמשים כמוזיאון.

שמורת הטבע Ripan

שמורה זו והאגם שבמרכזה נוצרו במהלך עידן הקרח האחרון לפני 10,000 שנה. כיום ניתן ליהנות מיופי המקום באמצעות טיולים רגליים או באמצעות רכיבה על אופניים.

אטרקציות היסטוריות

ביקור במכרות

הכרייה במכרות Grøtådalen החלה במחצית הראשונה של המאה ה-19 ונמשכה כ-50 שנה. במקום נכרו מתכות שונות וכיום ניתן לטייל במקום וליהנות מהיסטוריה עם פעילות ספורטיבית קלה.

Kvikne נחשב למכרה העתיק בנורבגיה. במכרה זה התגלתה עופרת עוד במאה ה-17 וכיום ניתן להתרשם מציוד הכרייה במקום מהמאה ה-18.

המכרה Røstvangen פעל מ-1904 עד 1921 ובתקופתו היפה ביותר פרנס 500 איש. במקום התגוררה קהילה שלמה עם בית ספר, חנות, בית קפה, אולם כנסים, מאפייה ועוד. במקום הייתה פעילות חברתית עשירה שכללה קבוצת תיאטרון, תזמורת ומועדוני כדורגל וריקודים. כדי לספק אנרגיה למכרה הוקמה בסמוך תחנה הידרואלקטרית וכיום ניתן לצפות בשרידיה. המקום כיום מעוטר בשלטים שמלווים בתמונות המספקות הסברים על ההיסטוריה שלו.

מוזיאונים

המוזיאון הפתוח Tylldalen bygdetun

המוזיאון הוקם בסוף שנות ה-50 לצד הדרך ששימשה בעבר את עולי הרגל. אחת ממטרותיו הוא ללמד את ההיסטוריה המקומית מימי הביניים ואילך, למשל באמצעות 3 מחזות על ההיסטוריה המקומית שמוצגים במקום ברציפות מ-1976.

המוזיאון הפתוח Tynset

המוזיאון הוקם ב-1923 והוא משתרע על פני 20 דונם וכולל מספר מבנים, למשל בית מ-1706, מחסן משנת 1740, חווה מ-1707 ובית מתקופת מלה"ע ה-2.

למלונות בכפר Tynset הסמוך הקליקו כאן

איך מגיעים אל סאבאלן?

דרך האוויר

בכביש

  • אם אתם שוכרים רכב בנורבגיה, רחו בחשבון שסאבאלן נמצאת 190 ק"מ דרומית לטרונדהיים וניתן להגיע אליה מטרונדהיים באמצעות כביש E6. יש לנסוע דרומה על הכביש כ-90 ק"מ ולפנות לכביש  Rv3 לכיוון Elverum ו- Tynset. הנסיעה אורכת כ-3 שעות.
  • המרחק מאוסלו לסאבאלן הוא 330 ק"מ ומי שמגיע מאוסלו צריך לנסוע צפונה לאורך כביש E6. לאחר כ-110 ק"מ יש לפנות לכביש לכביש  Rv3 לכיוון Tynset. הנסיעה אורכת כארבע וחצי שעות.

בנסיעה ברכבת

  • עלו על קו הרכבת מררוס ל- Tynset. קו זה פועל מספר פעמים ביום באמצעות שירות הרכבות הנורבגי. ניתן להגיע לסאבאלן מ-Tynset באמצעות אוטובוס או מונית.