אתרי סקי מרכזיים בנורבגיה

כדי לקבל רקע כללי על סקי בנורבגיה, על האפשרויות השונות שלכם ליהנות מהספורט החורפי הזה ועל הדברים היחודיים לנורבגיה בהקשר של סקי – הקליקו כאן. אם החלטתם להתחיל ולגלוש – המשיכו לקרוא כי בפוסט הזה ריכזנו עבורכם את רשימת אתרי הסקי העיקריים שיש בנורווגיה.


ציוד סקי

טריסיל – Trysil

אתר הסקי טריסיל הוא הגדול בנורבגיה. יש בו 40 מעליות סקי, אפשרויות לסקי מחוץ למסלול, 2 אזורי סקי לילדים, 4  פארקים, 67 מדרונות סקי לאורך יותר מ-70 ק"מ בדרגות שונות, 100 ק"מ של מסלולים לסקי בסגנון קרוס קאנטרי שמחברים בין 3 צידי הר Trysilfjellet – מה שיוצר אתר סקי שכל אחד ימצא בו משהו לאהוב.

מסלולי סקי

 • 21 מסלולים ירוקים (דרגת קושי נמוכה)
 • 21 מסלולים כחולים (דרגת קושי בינונית)
 • 18 מסלולים אדומים (דרגת קושי גבוהה)
 • 11 מסלולים שחורים (דרגת קושי אתגרית)

האתר הזה כולל גם בית ספר לסקי שנחשב פופולרי בקרב משפחות ולא פחות חשוב – האתר היה הראשון באירופה שקיבל הכרה כאתר סקי בר-קיימא הודות לפעולתו האקולוגית והידידותית לסביבה.


תכנון טיולים באנר

עונת הסקי באתר

עונת הסקי במקום נחשבת לאורכה במיוחד הודות לעובדה שהיא מתחילה בנובמבר ומסתימת באפריל.

airalo ad

פעילויות נוספות

כאן יש אטרקציות נוספות כמו נסיעה במזחלות, דיג באמצעות חורים שנקדחים בקרח, צפייה בכוכבים באמצעות משקפות מיוחדות ועוד. לכל זה מתווספות 30 מסעדות, מועדוני אפטר סקי עם מוזיקה חיה ואווירת חורף אמיתית.

מלונות באתר

באתר יש מעט מלונות אבל הרבה מאוד צימרים ובתי נופש כפריים. לפירוט מקומות האירוח יש להקליק כאן

הגעה לאתר

כשמוסיפים לכך את העובדה שהמקום נמצא רק שעתיים נסיעה מאוסלו (ברכבת, באוטובוס או ברכב שכור) מתקבלת תוצאה אחת – אתר סקי שכולם אוהבים – זמין ונגיש. רק המלצה שלנו – הזמינו כרטיסים מראש לאוטובוס או לרכבת כי בתקופת החורף הן נחטפים במהירות.

מידע נוסף על טריסיל

המסדאל – Hemsedal

הכפר המסדאל אמנם קטן בגודלו אבל הוא מארח את אתר הסקי שנחשב לטוב במדינה. במקום יש שלג יציב, 20 מעליות, יותר מ-50 מדרונות, 9 מסלולים מוארים לסקי בחשיכה, פעילויות לכל הגילאים, אזור גדול לילדים, פארקים רבים והזדמנויות רבות לבילוי שהופכים אותו לאחד מאתרי הסקי הפופולריים בנורבגיה.

אתר הסקי המסדאל פופולארי במיוחד בקרב משפחות הודות לאזור הילדים שנחשב לגדול בנורבגיה כולה – 70,000 מ"ר עם 7 מדרונות, 8 מעליות, אזור לפיקניקים, זירת החלקה, מועדון ילדים ופארק פעילות. בנוסף, יש במקום בית ספר לסקי שמלמד טכניקות סקי שונות (סנובורד, סקי קרוס-קאנטרי, סקי אלפיני) באופן קבוצתי או פרטי.

מרכז הסקי המסדאל
מרכז הסקי המסדאל

אטרקציות נוספות

כמו כן, במקום יש אפשרות לבצע פעילויות שונות שקשורות למשקע הלבן והאהוב, למשל סקי בסגנון קרוס-קאנטרי (120 ק"מ בעמקים וביערות ו-90 ק"מ בהרים), נסיעה במזחלות כלבים, הליכה בשלג, טיפוס על קרח, נסיעה ברכבי שלג, נסיעה לילית במזחלות שלג ואפילו הצטרפות לקורס הישרדות בזמן מפולות שלגים…

מלונות באתר

גם באתר הזה יש מעט מלונות אבל הרבה מאוד צימרים ובתי נופש כפריים. לפירוט מקומות האירוח יש להקליק כאן

הגעה

אתר הסקי המסדאל נמצא במחצית הדרך בין ברגן לאוסלו (3 שעות לכל כיוון) – מה שאומר שההגעה אליו קלה במיוחד באמצעות רכבת, רכב ואוטובוס. יש אפילו קו אוטובוס ישיר לאתר הסקי משדה התעופה של אוסלו, אבל מומלץ להזמין בהם מקום מראש הודות לביקוש הגבוה.

למידע נוסף על המסדאל

האפייל – Hafjell

אתר הסקי האפייל נבנה במקור כדי לארח את תחרויות הסלאלום באולימפיאדת החורף בלילהאמר ב-1994, אבל מאז הוא זכה לשם עולמי הודות לתנאי הסקי והסנואובורד המגוונים שיש בו –מה שהופך אותו לאחד מאתרי הסקי הידידותיים ביותר למשפחות בנורבגיה.

במקום יש בית ספר לסקי, 2 אזורים ייעודיים לילדים, 2 זירות סקי ברמה בינלאומית שמשמשות לתחרויות, מרכז להשכרת ציוד סקי עם שירותי תחזוקה ותיקונים וכמובן – עשרות קילומטרים של מדרונות סקי ברמות שונות. האתר נחשב לאחד הטובים בנורבגיה מבחינת קרוס קאנטרי הודות לאפשרויות השונות שיש בו, למשל:

מסלולים באתר

 • מסלול מואר באורך 7 ק"מ – המסלול הארוך ביותר בנורבגיה כולה
 • גלישה מטה מפסגת הר Mosetertoppen לאחר שעולים לפסגתו באמצעות נסיעה של 10 דקות ברכבל
 • סקי בשביל הפסגה Hafjelltoppen שממנו נשקפות תצפיות נופיות מרהיבות.

בנוסף באתר יש 2 מסלולי סקי מעגליים:

 • מסלול בן 7 ק”מ שמתאים לכל הגילים. מסלול זה מתחיל ב- Ilsetra ועובר דרך Pellestova  וNysetra-
 • מסלול לגדות אגם Reinsvannet לאורך 19.3 ק”מ. מסלול זה הוא חלק ממסלול ארוך יותר בין הפארק הלאומי  Rondane ולילהאמר.

מלונות באתר

גם באתר הזה יש 9 מלונות 5 כוכבים וכחמישים מלונות ארבעה ושלושה כוכבים. הרבה מאוד מקומות אירוח מתאימים לילדים והרבה דירות נופש הן דירות קרקע חד מפלסיות. לפירוט מקומות האירוח יש להקליק כאן

ההגעה לאתר

אתר הסקי האפייל נמצא 15 ק"מ צפונית ללילהאמר ו-120 ק"מ צפונית לאוסלו – מה שאומר שההגעה אליו קלה הן באמצעות רכבת, אוטובוס ורכב. למגיעים באמצעות רכבת או אוטובוס מומלץ להתעדכן מבחינת לוחות הזמנים שתדירותם משתנה בהתאם לעונה.

פארק החורף באוסלו – Oslo vinterpark

פארק החורף באוסלו אולי נחשב קטן יחסית לאתרי סקי אחרים בנורבגיה, אבל הוא פארק הסקי הגדול ביותר באזור אוסלו והוא נגיש למי שמבקר בעיר בלבד, רק 20 ק"מ בלבד ממרכז העיר. ניתן לרכוש כרטיסים ליום, למספר ימים ולעונה וכן ליהנות מכרטיס משפחתי עונתי מוזל.

מסלולים בפארק החורף

במקום 18  מדרונות, 11 מעליות, בית ספר לסקי שנחשב לוותיק בעולם, מרכז להשכרת ולתיקון ציוד ומסלול ה Superpipe שהוא היחיד במדינה שפתוח לקהל. בפארק יש פארק סנואובורד עם 30 מסילות בדרגות קושי שונות :

 • צבע כחול –אלמנטים כמו מקפצות ומעקות שמיועדים לחסרי ניסיון או לבעלי ניסיון מועט.
 • צבע אדום – אלמנטים בדרגת קושי בינונית כמו מקפצות גדולות ומסילות שמיועדים לגולשים מנוסים
 • צבע שחור – אלמנטים מאתגרים כמו מסילות ארוכות ומקפצות.

בנוסף, במקום יש גם שני מתקני Halfpipes:

 • מתקן בגובה 4.2 מטר, באורך 100 מטר ובשיפוע של 15 מעלות
 • מתקן בגובה 7.2 מטר באורך 160 מטר ובשיפוע של 17.5 מעלות

במתקנים אלו נערכו בשנים האחרונות תחרויות שונות כמו X-Games, אולימפיאדת החורף לנוער, גביע העולם בסנובורד ותחרות האתגר הארקטי – מה ששם אותו על מפת הסקי העולמית, בעיקר בכל הקשור לסקי ולסנואובורד.

עונת הסקי

פארק החורף כולו אמנם נפתח בהתאם למצב השלג, אבל ברגע שמתחילה העונה (לרוב מדצמבר עד אפריל) מדובר בחגיגה אחת גדולה. הודות לעובדה שכל המסלולים במקום מוארים האתר פתוח 5 ימים בשבוע גם בשעות הערב.

מלונות באתר

מלונות קרובים לפארק

מלונות ברחבי אוסלו

הגעה

באמצעות תחבורה ציבורית ממרכז אוסלו.

סנואובורד

סקיגיילו – Skigeilo

אתר הסקי סקיגיילו בגיילו הוא אמנם אחד הוותיקים בנורבגיה אבל הוא נחשב לאתר ברמה עולמית. במקום יש בו אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לסקי במורד ולסקי קרוס-קאנטרי: מאות ק”מ של מסלולי קרוס-קאנטרי, 20 מעליות סקי, 39 מדרונות לאלו שמעדיפים סקי במדרון, 2 בתי ספר לסקי, 4 מרכזים להשכרת ציוד ו- 4 פארקים ברמות קושי שונות.

המשמעות היא שהמקום מתאים גם לגולשים מתחילים וגם לגולשים מנוסים, כלומר לכל מי שמעוניין ליהנות מסקי במקסימום. בנוסף, אתר הסקי סקיגיילו נחשב לאחד יעדי הסקי הטובים למשפחות הודות ל-4 אזורי ילדים. אזורים אלו כוללים מעליות נפרדות ובתי ספר לסקי עם מדריכים דו-לשוניים (אנגלית+ לפחות שפה סקנדינבית כלשהי).

עונת הסקי

כשמוסיפים לכך את העובדה שהעיירה גיילו נמצאת בין שני פארקים לאומיים, שעונת הסקי ארוכה במיוחד (אמצע נובמבר – סוף אפריל) ושיש אוטובוס פנימי שאוסף אורחים מהמלונות השונים בעיירה לאתר הסקי – התוצאה היא אחת. אתר סקי שאסור לוותר עליו.

מלונות באתר – כאן

איך מגיעים לפה?

ההגעה לאתר הסקי קלה במיוחד הודות למיקומו על אם הדרך בין ברגן לאוסלו. ניתן להגיע למקום הן באמצעות רכב, הן באמצעות רכבת והן באמצעות אוטובוס. אחד מקווי האוטובוסים יוצא לדרכו משדה התעופה של אוסלו – או אם תרצו, מכבש המטוס היישר למעליות הסקי.

Norefjell

אתר הסקי Norefjell שנמצא 90 ק"מ מאוסלו מאפשר ליהנות מכל העולמות: סקי ברמה גבוהה, שקט ושלווה של הטבע הבתולי וקרבה לעיר. במקום יש מסלולים אנכיים, מסלולים ייעודיים לסנואובורד ונופים מרהיבים – מה שמסביר למה הוא נבחר כמקום האירוח של תחרויות סקי שונות באולימפיאדת החורף 1952.

מה באתר?

האתר כולל 14 מעליות, 30 מדרונות ופעילויות לכל המשפחה, למשל בית ספר לסקי, מרכז להשכרת ציוד ואפשרויות לינה שמתאימות לכל כיס. במקום נערכות תחרויות סקי לאומיות שונות, למשל תחרויות בסקי אלפיני, סקי במורד וסלאלום.

הגעה

הודות לקרבה לאוסלו ההגעה לאתר הזה קלה במיוחד, הן באמצעות רכב, הן באמצעות אוטובוס והן באמצעות רכב. בסופי שבוע במהלך החורף וכן בחגים אפילו פועל אוטובוס ייעודי (Nettbuss) מאוסלו לאתר – מה שמבטיח שלפחות בתחום הזה אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם.

לינה ומלונות מומלצים

מתחרה באליפות נורבגיה בסקי במורד
מתחרה באליפות נורבגיה בסקי במורד

Kvitfjell

משמעות השם Kvitfjell בנורבגית הוא "ההר הלבן". האתר נבנה עבור אולימפיאדת החורף של 1994 שנערכה בלילהאמר ונחשב לאחד האתרים המודרניים בעולם. במקום יש מאות ק"מ לסקי בסגנון קרוס קאנטרי ו-34 ק"מ של מדרונות.

המסלולים באתר

 • 6 מסלולים ירוקים (מדרונות בדרגת קושי נמוכה)
 • 12 מסלולים כחולים (מדרונות ברמת מתחילים )
 • 6 מסלולים אדומים (מדרונות בדרגת קושי בינונית)
 • 3 מסלולים שחורים (מדרונות בדרגת קושי מתקדמת)

האתר מארח את אליפות העולם בגלישה במורד ונחשב ללא פחות מגן עדן חורפי לגולשים. העובדה שעונת הסקי כאן ארוכה במיוחד (מסתיימת רק בסוף אפריל) הביאה למקום כבוד רב – הוא נבחר כאתר הסקי האלפיני הטוב בנורבגיה ע"י העיתון הנורבגי הגדול ביותר.

ולא פחות חשוב – במקום יש סצנת אפטר סקי תוססת, בית ספר לסקי, מרכזים להשכרת ציוד, 2 פארקים, 2 אזורים למשפחות, 14 מעליות, יותר מחמישים מקומות לינה (5 מתוכן בדירוג 5 כוכבים) ולא מגישים בו ג'אנק פוד או אוכל מטוגן, מה שאומר שהחוויה תהיה מהנה מכל הבחינות.

אתרי הסקי בווס

אתר הסקי Myrkdalen נחשב לאתר סקי מודרני מצד אחד ולידידותי למשפחות מצד שני. באתר נהנה מכמות השלג הגדולה באירופה ויש בו מדרונות בדרגות קושי שונות, 22 מסלולים רחבים ופתוחים שאידיאלים למתחילים וגם 9 מעליות.

במקום יש גם בית ספר לסקי, מלונות ובתי נופש כפריים, מרכז להשכרת ציוד ואזור מיוחד לילדים במורדות האתר שיש ממנו גישה נוחה לחנייה. באזור הילדים ניתן ליהנות מתחרויות סקי, סקי במזחלות, מתקני הרפתקאות סקי ועוד.

אתר הסקי ווס לעומתו נחשב לאחד מאתרי הסקי הגדולים בנורבגיה. האתר נמצא 5 ק"מ בלבד ממרכז ווס ויש הסעות אליו מתחנת הרכבת – מה שאומר שהגישה אליו נוחה במיוחד. אתר הסקי כולל 10 מעליות, 22 מסלולים בדרגות קושי שונות ובאורך של 40 ק"מ.

גם כאן יש אזור ייעודי לילדים: 3 מתחמים עם מעליות ופעילויות שונות בתקופות של חגים וחופשות מבית הספר. כמו כן, יש במקום בית ספר לסקי, מרכז להשכרת ציוד ושפע של אפשרויות בתחום הלינה.

איך מגיעים?

ההגעה לאתרי הסקי נחשבת לקלה הודות למיקום המושלם של הכפר – שעה וחצי נסיעה מברגן באמצעות רכב או אוטובוס. כמו כן, ניתן להגיע לווס באמצעות רכבת מאוסלו (6 שעות נסיעה) ומפלאם (כשעתיים).

גם הילדים נהנים - בית הספר לגלישה
גם הילדים נהנים – בית הספר לגלישה

Hovden

אתר סקי זה שנמצא בעמק סטסדאל נחשב לגדול ביותר באזור דרום נורבגיה.  עונת הסקי במקום נחשבת לארוכה, אך מטעמי בטיחות פתיחת המסלולים נעשית בהתאם לתנאי מזג האוויר ותנאי השלג.

באתר יש יותר מ-30 מדרונות (חלקם מוארים בלילה), 10 מעליות ויותר מ-30 ק"מ של מסלולים – מה שהופך אותו לאידיאלי לכל אחד בכל רמת מיומנות בתחום הסקי. בנוסף, באתר יש מרכז להשכרת ציוד סקי, חנות לתיקון ציוד סקי, בית קפה, קפיטריה, ביסטרו ומקומות אירוח חמימים – מה שהופך את כל הגלישה לחוויה אמיתית לכל החושים.

אתר הסקי ממוקם על כביש RV9 (כביש סטסדאל) שהוא הכביש הראשי בין ברגן לכריסטיאנסנד. המשמעות היא שההגעה למקום קלה בעיקר באמצעות רכב פרטי. עם זאת, אפשר להגיע לאתר גם באמצעות תחבורה ציבורית, למשל אוטובוסים מאוסלו, ברגן וסטוונגר.

כללי בטיחות לסקי בנורבגיה

 • תכנון וניווט – תכננו את הסקי מראש והודיעו לאחרים באיזה מסלול בחרתם. ככה בעת הצורך יידעו בדיוק איפה אתם נמצאים. בנוסף, עשו שימוש באמצעים שונים שיאפשרו לכם לדעת איפה אתם נמצאים. למשל, מפה ומצפן הם בגדר חובה.
 • התאמת המסלול – התאימו את המסלול הן ליכולות האישיות שלכם והן לתנאי מזג האוויר. בעת גלישה במורד יש לקחת בחשבון פרמטרים נוספים, למשל תנאי השטח, תנאי השלג ועומס המבקרים באתר
 • סימני אזהרה – אל תתעלמו מאזהרות שונות בנוגע למזג האוויר או למפולות שלגים וכבדו את הסימנים, הסימונים וההוראות השונים.
 • ראיית העתיד – התכוננו תמיד לגרוע ביותר, למשל קחו בחשבון אפשרות של מזג אוויר גרוע גם לפני גלישה קצרה. כמו כן יש תמיד לקחת בחשבון תנועות לא צפויות של גולשים אחרים.
 • ציוד – הצטיידו בציוד מגן (קסדה היא חובה !) והצלה לכל מקרה שלא יהיה. למשל, הצטיידו ברצועות לסנואובורד וודאו שהם מותאמים כראוי.
 • שתייה מופרזת – אל תשתו אלכוהול ואל תשתמשו בחומרים מסוכנים לפני הגלישה.
 • בטיחות – בחרו אך ורק במסלולים בטוחים והיצמדו לצד ימין במסלולים של סקי במורד. כמו כן, התחילו תנועה רק לאשר שהבטחתם מעל לכל ספק שהיא בטוחה, כלומר לא מסכנת גולשים אחרים. כלל זה חל גם לתנועה מחודשת לאחר הפסקה.
 • מניעת פגיעה בגולשים אחרים – עשו הכל כדי למנוע פגיעה עצמית או פגיעה בגולשים אחרים, למשל בסקי במורד הגולש שנמצא גבוה יותר במעלה ההר אחראי למניעת פגיעה בגולש שמתחתיו.
 • גלישה נעימה – בזמן הגלישה אל תעצרו בחלקים או באזורים צרים של המסלול. שדה הראייה במקומות אלו מצומצם והעצירה יכול להסתיים בתאונה. כמו כן, במידה והגלישה שלכם הפכה להליכה – פנו את מרכז המסלול לגולשים ולכו בצד המסלול.
 • התנהגות בזמן חירום – בעת הצורך (למשל מפולת שלגים) חסכו באנרגיה ככל האפשר ותפסו מחסה. ואל תשכחו- בעת צרה כלשהי מחובתכם לעזור לגולשים אחרים ולמסור פרטים מזהים במידה ותידרשו לכך.
האם בנורבגיה יש תנאים טובים לסקי?

בוודאי. מלבד מיקומה של נורבגיה בסקנדינביה (מה שמבטיח שלג כמעט כל השנה) יש בה שפע של אפשרויות סקי לכל אחד ובכל רמה. למשל, ב Hovden שבדרום נורבגיה יש תנאים מעולים לגולשים בסגנון חופשי ולגולשים מהירים. עוד על סקי בנורבגיה קראו כאן

מהי עונת הסקי בנורבגיה?

עונת הסקי בנורבגיה לרוב מתחילה בנובמבר ומסתיימת באפריל, מה שהופך אותה לאחת מעונת הסקי הארוכות בעולם. בנוסף, נורבגיה נחשבת לאחד מיעדי הסקי הטובים בעולם, כך שאם אתם חובבי סקי כדאי שתזמינו טיסה לנורבגיה כבר עכשיו.

האם ניתן לעשות סקי בנורבגיה גם בקיץ?

כן. בצפון נורבגיה ניתן לעשות סקי גם בקיץ ויודעי דבר מדווחים על חוויה יוצאת דופן. השילוב בין מזג האוויר החם יחסית ונוף הפיורדים המרהיב תחת שמש חצות הוא בלתי נשכח. קראו על כך כאן

האם הויקינגים עשו סקי?

כן, אבל רק בשביל הכיף. הסקי הומצא בסקנדינביה לפני כ-6000 שנה והוויקינגים בנורבגיה עשו שימוש בסקי בעיקר כדי להגיע ממקום למקום.