דייג בנורבגיה

הדייג הוא חלק בלתי נפרד מאורח החיים הנורווגי. אגמים ונהרות רבים וקו החוף הארוך של המדינה לא משאירים מקום לספק בדבר היותו של תחום הדייג תחום חשוב בנורבגיה.


"היכן שאף אחד לא מאמין שמישהו יכול לחיות" הוא שמה סדרה תיעודית נורווגית שנמצאת בין תוכניות הטלוויזיה הפופולריות ביותר בעשור האחרון. זה אולי נשמע קצת מוזר אבל צריך לזכור שכמות מפתיעה של נורווגים עדיין חיים באזורים כפריים, ליד צוקים תלולים מעל הפיורדים, ביערות או קרוב לנהרות גדולים.

העובדה שכל המדינה מאוכלסת ונגישה בעיקר אומרת שיש מספר עצום של אפשרויות לדיג. החל מדי במים מתוקים וכלה בדיג במים עמוקים בים. תוכלו לנסות את מזלכם באלפי אגמים, נהרות ונחלים ולדוג פורלים, Grayling, פיקרל צפוני, Powan וצ'אר ארקטי או שתנסו את מזלכם לאורך קו החוף הפראי, המחוספס והבתולי ברובו. כאן, הים הוא שופע מגוון של דגים גדולים, ממקרל, בקלה ועד פורל ים. הודות למים הקרים והצלולים יש כאן שפע של דגים, סרטנים וצדפות.


תכנון טיולים באנר

קו החוף של נורבגיה מסתכם בכמאה אלף קילומטרים. למרות שהדייג במדינה הוא תעשייה גדולה, דייגים חובבים עדיין מקבלים כאן את המקום הראוי להם.

airalo ad

במהלך הקיץ מעל החוג הארקטי השמש לא יורדת אל מתחת לאופק ואתם יכולים ליהנות מדיג בשעות הבוקר המוקדמות תחת שמש חצות. להרפתקנים מומלץ גם לנסות לדוג בקרח בחורף. רק זכרו לשאול את המקומיים איפה יש קרח עבה מספיק והיכן בטוח לדוג.

דייג בים בנורבגיה

לנורבגיה יש חופים ואיזורי דייג פוריים בצורה יוצאת דופן. לדוג בים בנורבגיה – מהחוף או מסירה – הוא ספורט במגמת עלייה. הדייגים המקומיים ישמחו לעזור ולייעץ לכם. חלק מהתיירים הראשונים שהגיעו לנורבגיה, לפני כמה מאות שנים, בא לשם כדי לדוג. ספורט קלאסי זה נשאר פופולרי עד היום בגלל קו החוף הארוך שבו כולם יכולים למצוא מקום. מהמתחילים ועד הדייגים המקצועיים והמנוסים..

בואו לנורבגיה ודוגו על רצועת חוף פראית ובתולית (כמעט) לגמרי.

דיג במים מתוקים בנורבגיה

אם אתם בעניין של שקט ושלווה, אתם תוכלו ליהנות מדייג באגמים והנחלים הרבים שבנורבגיה עם חכה ביד. איזורי דיג טובים של מים מתוקים מפוזרים בכל רחבי נורבגיה עם רמות קושי שונות, ובדרך כלל זה לא יעלה לכם הרבה. דיג סלמון הוא עניין בפני עצמו אבל פורל חום נמצא באופן נרחב בנהרות. מינים אחרים כוללים Whitefish וצ'אר ארקטי.

האקולוגיה של אגמי המים הקרים של נורבגיה מותאמת היטב לדגים מסוג פיקרל צפוני ופרקה המספקים שעות של ספורט מאתגר לדייגים חובבים המצוידים בפתיונות ובחכות מקצועיות.

עונת הדיג בנורבגיה

העונה הטובה ביותר לדוג דגים משתנה מאוד בין דרום נורבגיה לצפונה, אבל בעיקרון עבור רוב סוגי הדגים היא מתחילה בחודש מאי. ספטמבר ואפילו אוקטובר הם טובים במיוחד לדיג Grayling.

כאן מרוכז כל המידע על סוגי רישיונות הדייג בנורבגיה

שאלות נפוצות

האם נורבגיה ידועה בתור אתר לדייג?

נורבגיה נחשבת גן עדן לדייגים כי יש בה שפע של אפשרויות בתחום הדיג, למשל דיג במים פתוחים ודיג במים מתוקים ועדיין לא הזכרנו דייג בפיורדים.

מתי מומלץ לדוג בנורבגיה?

עונת הדיג בנורבגיה היא בחודשים מאי ויוני, בעיקר באזור טרנדלוג ורצועת חוף הפיורדים.

האם נדרש רישיון דייג כדי לדוג בנורבגיה?

רישיון דיג נדרש בנורבגיה רק אם אתם מעוניינים לדוג באגמים, נהרות וזרמי מים. הרישיון נקרא fiskekort וניתן לרכוש אותו באינטרנט, בחנויות ספורט, באתר קמפינג ובמגוון של חנויות נוחות ברחבי המדינה. פרטים נוספים וקישורים במאמר.

איפה הכי טוב לדוג סלמון בנורבגיה?

המקומות הטובים ביותר לדייג סלמון בנורבגיה הם בנהרות באזור סטוונגר, טרנדלוג ובמחוז פינמרק.