5 טיפים לטסים לנורבגיה

אם אתם מתכננים חופשה בנורבגיה כדאי שתקראו את הטיפים הבאים לפני הנסיעה. אנחנו מבטיחים שזוהי רק ההתחלה כי בהמשך נספק גם טיפים לאלו שכבר נופשים בנורבגיה.

העיר ברגן בלילה - נורבגיה
העיר ברגן בלילה – נורבגיה

אז בשביל להתחיל חופשה מדהימה ברגל ימין, הקדישו כמה דקות לקריאה.

מוותרים על דיוטי-פרי

טיפ מספר 1 – אם אתם רוצים להרגיש כמו בנורבגיה עוד בנתב"ג אנחנו ממליצים לכם לוותר על הדיוטי-פרי. אין הכוונה חלילה לוותר עליו לגמרי אלא להתקדם לכיוון שער העלייה למטוס. כמעט ליד כל שער יש בית קפה קטן ודיוטי פרי ובעיקר הרבה שקט. למעשה, אתם נהנים פעמיים. לא מפסידים את חווית הקנייה וגם מרויחים שקט בסגנון נורבגי.

לבוש חם באמצע קיץ

טיפ מספר 2 – הצטיידו במעיל גם אתם טסים בעיצומו של אוגוסט. באוסלו יש לפחות 10 מעלות פחות מאשר בתל אביב. כיום הטיסות הישירות היחידות לאוסלו מגיעות ב-19:00 (ארקיע) או ב-24:00 (ישראייר) לפני האיחורים והעיכובים. הטמפרטורות כמובן בהתאם.

הביאו שמיכות מהבית והצטיידו באוזניות שמתחברות לטלפון הנייד

טיפ מספר 3 – אמנם הטיסה הישירה מגיעה לאוסלו אבל היא מופעלת ע"י חברה ישראלית (ארקיע או ישראייר). המשמעות היא שתקבלו מערכת שמע בלי אוזניות, שגיאות כתיב באנגלית, שמיכות שלא מספיקות לכל הנוסעים וגם סרט שמוקרן אבל שוב, ללא אוזניות. הטיפ שלנו: הביאו שמיכות מהבית (בכל זאת בנורבגיה אף פעם לא מזיק להצטייד בעוד שמיכה) והצטיידו באוזניות שמתחברות לטלפון הנייד או לטאבלט שקניתם מבעוד מועד. לגבי שגיאות הכתיב אין לנו פתרון…Booking.com

הזמינו מראש ארוחת ערב

טיפ מספר 4 – אם אתם מתכננים טיול בנורבגיה בקיץ הזמינו מראש ארוחת ערב במלון שבו תשהו. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהשקיעה בנורבגיה בקיץ היא רק ב-21:30, מה שאומר שני דברים סותרים: יש לכם המון זמן לטיול אבל עד שתגיעו למלון (במיוחד באזורים הכפריים) המסעדות יהיו סגורות.

מתנות מהארץ כאות הוכרה על השרות

טיפ מספר 5 – הצטיידו מראש במתנות מהארץ כמו חמסות, מחזיקי מפתחות עם אבני אילת ומגני דוד, עגילים עם מוטיבים ישראליים (אשכולות יין למשל), צלחות דקורטיביות של ירושלים וכמובן מוצרי טיפוח מים המלח. רוב הסיכויים שתרצו להגיד תודה למישהו על שירות יוצא דופן. אמנם בנורבגיה יש אתרי ספא מפנקים, אבל מוצרי טיפוח מים המלח למשל, עולים פה הון ותמיד מתקבלים בברכה.

יש לכם טיפים נוספים? נשמח אם תשתפו בהם את כולם