5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני ביקור באיי לופוטן – הפנינה של נורבגיה

אם אתם רוצים לראות את הנופים היפים ביותר בנורבגיה, טיול מאורגן לנורבגיה שכולל את איי לופוטן הוא מבחינתכם חובה. למעשה, שום מסלול טיול בנורבגיה שמכבד את עצמו אינו שלם בלי איי לופוטן הקסומים.

איי לופוטן - כשהטבע עולה על כל דמיון
איי לופוטן – כשהטבע עולה על כל דמיון

איים אלו שמשתרעים על 150 ק"מ יותר קרובים לקוטב הצפוני מאשר לבירה אוסלו, אבל הם נהנים מהכי טוב שיש: תשתיות (הם נמצאים לאורך כביש ,E10 אחד מנתיבי התיירות הלאומיים של נורבגיה) , אוכל, אדריכלות, מלונות ומאות פיורדים. לפניכם 5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני ביקור באיי לופוטן:

מזג האוויר יחסית חמים

איי לופוטן נהנים מזרם הגולף ויש בהם טמפרטורה גבוהה ביחס לקו הרוחב שלכם – מה שאומר שיש בהם שפע של בעלי חיים (חלקם מפתיעים במיוחד כמו אלמוגים) ושהם מתאימים גם לישראלים כמונו.

כנראה לא תהיו שם לבד

עד לפני כמה שנים איי לופוטן לא היו מוכרים, אבל בשנים האחרונות (ותודה לאינסטגרם) הם הפכו לאטרקטיביים. הם עדיין לא יעד תיירותי כמו הפיורדים בנורבגיה, אבל עדיין מומלץ להזמין מקומות לינה וטיסה מראש בעיקר אם מתכננים ביקור בקיץ.

תתכוננו להרפתקאות

למרות שנורבגיה נתפסת כיעד מנומנם, איי לופוטן אידיאלים לצעירים בגילם וברוחם הודות לעובדה שניתן לטייל בהם כל השנה. באיים אלו יש אטרקציות ייחודיות שאין ברוב נורבגיה: שמש חצות בקיץ, הזוהר הצפוני בחורף, עיירות אמנים, מוזיאונים ויקינגיים, כפרי דייגים ועוד.

כפר דייגים טיפוסי באיי לופוטן
כפר דייגים טיפוסי באיי לופוטן

הכינו את המצלמות

באיי לופוטן לא תוכלו שלא לצלם ואם אתם בעניין של צילום – אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס את איי לופוטן. ואל דאגה, כל תמונה שתצלמו פה תיראה כמו גלויה הודות לתנאי התאורה הייחודיים.

כדאי להצטרף לטיול מאורגן

התחבורה הציבורית באיי לופוטן מוגבלת למדי, בעיקר בישובים הקטנים והציוריים שנחשבים ליפים ביותר. אם אתם לא רוצים לשכור רכב (ובצדק, כי תהיו עסוקים בנהיגה ולא בצפייה בנוף) – כדאי לנסות טיול לנורבגיה שיבטיח שלא תפספסו את מה שיש לאיי לופוטן להציע.

זו גם הדרך שלכם להבטיח שיהיו לכם מקומות לינה וכרטיסי טיסה (כבר אמרנו שמדובר ביעד אטרקטיבי?), כך שאתם נהנים מכל העולמות. רק טיול מאורגן באיי לופוטן מבטיח חוויה של פעם בחיים לגוף, לנפש ובעיקר לנשמה, אז למה אתם מחכים?

שאלות ותשובות

איך מגיעים לאיי לופוטן?

הדרך הטובה ביותר להגיע לאיי לופוטן היא בטיסה מאוסלו, ברגן או טרונדהיים. כמו כן, ניתן להגיע לאיי לופוטן באמצעות נסיעה בכביש E10 – אחד מנתיבי התיירות הלאומיים של נורבגיה.

מה מיוחד באיי לופוטן?

איי לופוטן נחשבים למיוחדים גם בקנה מידה נורבגי הודות לעובדה שאפשר ליהנות בהם מנורבגיה האותנטית: שמש חצות בקיץ, אורות הצפון בחורף, נופים מרהיבים, כפרי דייגים ציוריים ועוד. הרחבנו על כך במאמר.

כמה זמן כדאי להקדיש לטיול באיי לופוטן?

לטיול באיי לופוטן מומלץ להקדיש לפחות יומיים, אבל דבר אחד בטוח – כל ביקור במקום יהיה קצר מדי ואתם תרצו להישאר עוד ועוד. הרחבנו על כך במאמר – כדאי להיכנס.

מתי הכי טוב לטייל באיי לופוטן?

באיי לופוטן ניתן לטייל כל השנה כי תמיד יש בהם משהו מעניין: אורות הצפון בחורף, שמש חצות בקיץ, צפייה בלוויתנים באביב ורכיבה על סוסים בסתיו. וזו כמובן רשימה חלקית בלבד…