מורה נבוכים לשיט בקרוז לפיורדים הנורבגים

אם אתם רוצים להכיר את הנופים המרהיבים של נורבגיה מקרוב, לחוות אתרים מיוחדים שאין במקומות אחרים בעולם ובעיקר להתרשם מתופעות טבע נדירות – שיט לפיורדים הנורבגים בקרוז הוא האפשרות שכדאי לכם לבחור בה.

הנוף שתראו במהלך קרוז לנורבגיה

למה קרוז?

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאתם כבר יודעים למה נורבגיה ולכן נותרה השאלה – למה כדאי לטייל בנורבגיה במסגרת קרוז?

את הפיורדים של נורבגיה צריך לראות מקרוב כדי ליהנות ממלוא העוצמה שלהם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בשיט על ספינה. המבט שלכם אל הפיורדים יאפשר לכם להרגיש כה קטנים אל מול הגובה העצום שלהם, הטבע הפראי יקיף אתכם 360 מעלות והריח של המים והאוויר הצח יעשו לנשמה שלכם את מה שהיום יום של המאה העשרים לא מאפשר לה לקבל. צפייה בפיורדים בטיול עצמאי למשל עם רכב שכור תאפשר לכם לצפות בהם רק מגבוה וכדי לחוש אותם על אמת תצטרכו למצוא אפשרות לשייט קצר.

בנוסף, בקרוז תגיעו למקומות רבים שלא תוכלו להגיע אליהם דרך היבשה, תצפו בכפרי דייגים ציוריים, תבקרו בערים שונות ברחבי המדינה ובעיקר – תיהנו מאווירה אמיתית של חופשה. ואגב, במהלך הקרוז תגלו שנורבגיה היא ממש לא רק פיורדים, אבל זה כבר עניין אחר.

למי קרוז מתאים?

  • לחובבי טבע נלהבים, כאלו שמראה של פיורדים כחולים וטבע פראי עושה להם את זה. מכיוון שבנורבגיה הטבע הוא גולת הכותרת – שיט לפיורדים הנורבגים באמצעות קרוז הוא הדרך הטובה ביותר ליהנות ממנו.
  • לחובבי טיולים שיוכלו להכיר את האזורים השונים בנורבגיה מקרוב הודות לעגינת האוניה בנמלים שונים. אמנם השיט עובר במקומות שלא אתם קובעים אותם אבל אתם חופשיים לטיול עצמאי בכל עגינה.
  • לנמנעים מנהיגה שיוכלו באמצעות הקרוז להגיע במהירות למחוז חפצם. מכיוון שהכבישים בנורבגיה מפותלים והנסיעה בהם איטית, ארוכה וקשה – שיט לפיורדים הנורבגים באמצעות קרוז מאפשר להגיע למקומות רבים שנמצאים במרחקים גדולים זה מזה, אבל בלי לבזבז את האנרגיה על נהיגה אלא רק ליהנות.
  • לספונטנים שבינינו כי תכנון טיול עצמאי בנורבגיה הוא לא פחות מכאב ראש אחד גדול. שיט לפיורדים הנורבגים חוסך מכם הזמנה מראש של מקומות לינה ואל יקל הדבר בעיניכם – בעונת התיירות בנורבגיה מקומות הלינה נתפסים חודשים ואפילו שנים (!) מראש.
  • שיט לפיורדים הנורבגים באמצעות קרוז מתאים גם לחובבי הפינוקים שבינינו, כי איפה עוד תמצאו שקט ושלווה מסביב לשעון, מגוון של תוכניות בידור, אוכל משובח ופינוקים של מלון 5 כוכבים?

מתי לצאת?

אמנם עונת התיירות בנורבגיה נמשכת ממאי עד ספטמבר אבל הקרוזים במדינה מתקיימים כל השנה. בכל מקרה אנחנו ממליצים לארוז בגדים חמים ומעיל גשם גם באוגוסט, כי אתם יודעים – בכל זאת נורבגיה…

פיורד יירנגר

כמה זמן נמשך קרוז?

הקרוזים לפיורדים הנורבגים נמשכים פרקי זמן שונים החל מ-5 ימים וצפונה. למעשה, כאן אתם קובעים כי ניתן להתאים את הקרוזים השונים לפי עונות השנה, מיקום, אורך, אטרקציות בדרך, נמלי עגינה ואפילו נקודות יציאה וחזרה. אתם מוזמנים להקליק כאן ולראות את רשימת האפשרויות השונות שלכם לקרוז לנורבגיה ולבחור את מה שמתאים לכם. ראו הוזהרתם – הבחירה קשה…

מה יש באוניה?

אוניות הקרוז הן הרבה יותר ממלון שט. כאן תוכלו למצוא כמעט הכל: מסעדות בסגנונות שונים, תאטרון, קולנוע, בריכת שחייה, קזינו, ספא, חוגים שונים, חדר כושר, חנויות מזכרות ואפילו פעילויות לילדים כמו תוכניות בידור מתאימות ומגלשות מים. לא נעים לומר אבל מרוב שהספינות הללו כל כך מפנקות ומפוארות, חלק מהאורחים בקרוז לא עוזבים את הספינה כל משך הטיול…

פנים אחת מספינות הקרוז של הורטיגרוטן
פנים אחת מספינות הקרוז של הורטיגרוטן

מה עושים כשעוגנים?

גם כאן הבחירה בידכם ואנחנו ממליצים להצטייד מראש בקרוז פס. ככה תוכלו גם להכיר את מקום העגינה מקרוב וגם ליהנות מהנחות במוזיאונים, סיורי חוף, מסעדות, אטרקציות עירוניות ועוד.

עוד כמה טיפים לפני סיום

כדי להבטיח שיט מוצלח במיוחד בכמה שפחות כסף החלטנו לספק לכם מספר טיפים, למשל.

  • אכלו כמה שיותר ארוחות בספינת הקרוז עצמה ובכך תחסכו כסף על רכישת אוכל.
  • הכינו תוכנית גיבוי לכל סיור שאתם מתכננים מחוץ לאנייה, כי בנורבגיה כמו בנורבגיה מזג האוויר משתנה במהירות וכל תכנית מהווה בסיס לשינויים.
  • הביאו את כל המשפחה כי נורבגיה ובטח עם קרוז פשוט מושלמת לטיול עם ילדים.
  • הביאו כדורים נגד בחילה. אמנם הודות לגודלן העצום של ספינות הקרוז אתם לא תרגישו את הגלים ופשוט תיהנו אבל עצם ההרגשה הטובה שתהיה לכם כשתדעו שהם בהישג יד כבר תעזור לטיול לעבור חלק.

וטיפ אחרון

אמנם הבחירה בין האפשרויות השונות היא כאמור קשה, אבל מרגע שתחליטו ותסגרו על קרוז לנורבגיה אתם הולכים ליהנות ובגדול. למעשה, הבחירה בין הקרוזים השונים היא הבעיה היחידה שצפויה לכם כי לכל השאר כבר דאגו במקומכם מראש. אז למה אתם מחכים? הרימו עוגן ומסרו ד"ש לפיורדים מאיתנו…