דראמן – Drammen

דראמן נמצאת 30 דקות נסיעה מאוסלו והיא בירת מחוז Buskerud. למרות תפקידה החשוב, עד לפני מספר שנים אף אחד לא ספר אותה כי היה לה מוניטין של עיר תעשייתית אפורה. אך כיום דראמן היא עיר אופנתית בסביבה חופית מודרנית ונחשבת לבחירה אורבנית מצוינת. הסיבה לכך היא העובדה שניתן לשלב בה אטרקציות עירוניות שונות עם גולף, טיולים רגליים בחיק הטבע, סקי ופעילויות ספורטיביות נוספות.

דראמן - Drammen
דראמן – Drammen

בעשורים האחרונים נעשה רבות לשיפור חזותה של העיר, למשל : נפתח גשר Ypsilon להולכי רגל ולרוכבי אופניים, נבנה חוף חדש והנהר עבר ניקוי. במסגרת מתיחת הפנים לעיר נוספו לה יחידות דיור נוספות, מרכזי קניות, מסעדות, בתי קפה וברים וכן נתיב נסיעה חדש לאורך נהר דראמן. בסופו של התהליך הפכה דראמן לאחת הערים בעלות הצמיחה המהירה ביותר בנורבגיה כולה.

מלונות בדראמן

נהר Drammenselva מפריד בין שני חלקי העיר והוא מקום אידיאלי לדיג סלמון (ציוד תוכלו לרכוש כאן). ואל תדאגו – כמעט כל מקום לאורך הנהר מאפשר לדוג כמות מרשימה של דגים. אנשי הלילה שבינינו ישמחו לדעת שבדראמן יש סצנת מוזיקה חיה בועטת, בעיקר ב-Union Scene -אולם המופעים שמארח אמנים נורבגים ובינלאומיים. העיר היא גם ביתו של תאטרון דראמן שהוא אחד התאטראות הותיקים בנורבגיה.