מוזיאון קון טיקי – The Kon-Tiki Museum

מוזיאון קון טיקי שוכן באוסלו והוא הוקם לציון המסע שערך החוקר הנורבגי תור היירדאל ב-1947 מאמריקה הדרומית לפולינזיה. מסע זה נקרא ע"ש אל השמש הפולינזי (קון טיקי) והוא יצא לדרך במטרה להוכיח שאיי פולינזיה יושבו ע"י מהגרים מדרום אמריקה שהגיעו אליהם בדרך הים. לשם כך נבנתה רפסודה מעצי בלזה וצורפו למסע חוקרים נוספים, 5 נורבגים ושבדי אחד.


ציור של הרפסודה קון טיקי
ציור של הרפסודה קון טיקי

הרפסודה הגיעה לאיי פולינזיה לאחר שלושה חודשים והוכיחה מעל לכל ספק שהמסע היה אפשרי מבחינה טכנית וימית. עם שובם לנורבגיה זכו החוקרים לתהילת עולם ומוזיאון לכבוד הספינה הוקם בשנת 1950. מאז שהוקם המוזיאון ביקרו בו כ-20 מיליון איש ונערכים בו סיורים באנגלית או בנורבגית.

הרפסודה שעשתה היסטוריה

במוזיאון מוצגים ממצאים שונים מחייו של מארגן המסע תור היירדאל, למשל תערוכה ביוגרפית אודותיו, הספרייה שלו וכן תמונות, חפצים מקוריים ומוצגים ממסעות נוספים שערך. המוזיאון כולל גם תערוכות שמלוות בהסברים במספר שפות כולל תערוכה לילדים ותערוכות בנושא טיקי, אל השמש הפולינזי. במקום מוקרן כל יום בשעה 12:00 הסרט התיעודי "קון טיקי" שזכה בפרס האוסקר.


תכנון טיולים באנר

כמו כן המקום כולל חנות מוזיאון, העתק של מערה מאיי הפסחא באורך 30 מטר ותצוגה תת-ימית שבה דגים שונים ודגם באורך 10 מטר של כריש הלוויתן, הכריש הגדול בעולם כדי להמחיש את החיים התת ימיים שבהם נתקלו החוקרים במסעם. גולת הכותרת של המוזיאון היא הרפסודה קון-טיקי, הרפסודה שעשתה היסטוריה.

airalo ad

מלונות מומלצים ליד המוזיאון

סיורים ומחירי כניסה

הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום, אך מחזיקי אוסלו פס, כיתות בית ספר במהלך שנת הלימודים וילדים עד גיל 6 פטורים מתשלום. ניתן להיכנס למוזיאון במסגרת כרטיס משולב עם המוזיאון הימי הנורבגי ומוזיאון Fram. (מקנה הנחה של 10% למבקרים גם במוזיאונים הנוספים). במוזיאון יש סיורים מודרכים בתשלום לקבוצות של מקסימום של 30 תלמידים. כמו כן, המוזיאון מארגן סיורים מודרכים לקבוצות במהלך שעות הפתיחה או אחריהם בתיאום מראש.

שעות פתיחה של מוזיאון קון טיקי

  • נובמבר – פברואר: 10:00-16:00
  • מרץ-מאי: 10:00-17:00
  • יוני- אוגוסט: 09:30-18:00
  • ספטמבר- אוקטובר: 10:00-17:00

איך מגיעים למוזיאון קון טיקי

כתובת – Bygdøynesveien 36 – 0286 אוסלו.

  • באוטובוס – קו מספר 30 שיוצאת מתחנת האוטובוס המרכזית של אוסלו כל 10 דקות.
  • במעבורת – קו מעבורות מרציף Rådhuskaien פועלת בחודשים אפריל- אוקטובר כל 20 דקות. יש לרדת בתחנה מספר 2 ב- Bygdøynes שנמצאת 200 מטר מהמוזיאון.

מידע נוסף ודברים חשובים