רולדאל – שלג, שלג ועוד שלג | Røldal

מרכז הסקי רולדאל בעמק Hordadalen ידוע בכך שהוא מקבל את כמויות השלג הגדולות ביותר בכל נורבגיה. זהו אחד מאתרי הסקי הפתוחים הטובים במדינה. הכפר הקטן הזה במחוז Hordaland  נבחר כאתר הסקי הפתוח הטוב בנורבגיה ע"י העיתון הנורווגי Dagens Næringsliv.


מסלול סקי בעיירה רולדאל
מסלול סקי בעיירה רולדאל

עונת הסקי כאן יחסית ארוכה ואתם לא צריכים להיות גולשי סקי מנוסים כדי ליהנות מהמקום. מרכז הסקי של רולדל הוא סביבה בטוחה ויש בו מעלית שמתאימה במיוחד למתחילים ולילדים.

מעלית סקי זו תקח אתכם לגובה של 1000 מטר מעל פני הים. כאן תהנו מנוף עוצר נשימה של העמק ושל ההרים התלולים. במרכז הסקי יש בית קפה, מעלית למתחילים ואזורים מצוינים לפיקניקים ולמשחקים בשלג.


תכנון טיולים באנר

גולשי סקי מנוסים יעשו שימוש ב-4 מעליות סקי שמגיעות עד לגובה של 1300 מטר מעל פני הים. מכאן כל מה שתראו זה קילומטרים על קילומטרים של שלג, שלג ושלג.

airalo ad

לינה ומלונות ברולדאל

פעילויות מעניינות באיזור רולדאל

כנסיית רולדל

הכנסייה היא האטרקציה התיירותית המרכזית באזורים הכפריים של רולדאל. הכנסייה זוכה למספר גדול של מבקרים הודות ליופיה ולהיסטוריה שלה. הכנסייה נבנתה בין השנים 1200 ו-1250 ושופצה בתחילת המאה ה-20 לפי העיצוב המקורי מהמאה ה-13. הכנסייה היא כנסיית הצליינות המפורסמת בנורבגיה והשנייה בחשיבותה בעולם הקתולי וזאת הודות לצלב שלה. לפי האגדה הצלב מזיע פעם בשנה ב-6 ליולי ולהזעה זו יש יכולת רפוי. כל שנה בתאריך זה נאספים הצליינים בחצות ומקבלים טיפות מהצלב. פעילות זו נאסרה בתקופת הרפורמציה אך הצליינים המשיכו להגיע לכנסייה זו עד 1835. למעשה, כנסייה זו היא האתר הצלייני בעל השימוש הממושך ביותר בנורבגיה. סיורים מודרכים במקום נערכים בעונת הסקי ויש מספר שבילי צליינים המקושרים לכנסייה זו.

אתר הסקי רולדל

בסיסו של אתר הסקי נחשב לאחד מגבוהים בצפון אירופה (800 מטר מעל פני הים) ויש בו 6 מעליות שמגיעות עד לגובה של 1300 מטר מעל פני הים. מספר מסלולי הסקי משתנה לפי תנאי האקלים, אך לרוב יהיו 12 מסלולים באורך של 15 ק"מ. מעליות הסקי יכולות לשאת 5680 אנשים כל שעה והנסיעה בהן אורכת כ-10 דקות. עונת הסקי במקום מתחילה מנובמבר-דצמבר עד אמצע מאי וכמות השלג הממוצעת היא 1100 ס"מ (הכי גדולה באירופה). המקום מספק גם קיר טיפוס בדרגות קושי משתנות ומרכז להשכרת ציוד.

איך מגיעים לרולדאל?

  • במטוס: שדה התעופה הקרוב הוא Haugesund והוא נמצא כשעתיים נסיעה מרולדאל.
  • ברכב: קוי אוטובוס יוצאים לרולדל מדי יום מערים גדולות כמו Haugesund (שעתיים וחצי נסיעה), ברגן (4 שעות), סטוונגר (ארבע וחצי שעות) ואוסלו (6 שעות).