אוכל נורבגי

המטבח הנורווגי בשנות השבעים והשמונים היה קצת מדכא. אותן המנות היו בתפריט כמעט כל יום. ארוחות "מיוחדות" כמו פיצות, טאקו ואוכל מיובא אחר היה מוגש רק בסופי שבוע ובאירועים מיוחדים.

בשנים האחרונות, מתרחשת בנורבגיה מהפכה קולינרית שקטה ובעיקר בגלל שמשק הבית הנורווגי יכול היום להוציא יותר כסף על מוצרים באיכות גבוהה. למרות כל זאת עדיין יש גאווה גדולה בבישול אוכל מסורתי נורבגי ושפע המרכיבים שיש במדינה בהחלט עוזר גם הוא.

הנורבגים שהולכים לחופשה באיטליה ובצרפת נהנים מהאוכל המקומי והטעים שם. המטבח הנורווגי שונה מאוד מהמטבחים האירופאים הקלאסיים. האם אנחנו נוכל עדיין להשיג את אותה תחושה של הנאה ממנו?

הבישול הנורווגי המסורתי

הדבר הראשון שכדאי לעשות, הוא להבין מה באמת מאפיין את הבישול הנורווגי. התשובה במידה רבה נמצאת בחקלאות ובשדות המרעה הנורבגיים:

  • כבשים ועיזים שרועים בשדות מרוחקים לאורך החוף ובהרים.
  • אקלים קר ובלתי מזוהם שאידאלי לגידול פירות, פירות יער וירקות ללא שימוש נרחב בחומרי הדברה.
  • חוות קטנות וצנועות שמייצרות חלב, גבינה ובשר בקר בסביבות בריאות, כמעט ללא מחלות עקב הכפיפות שלהם לחוקים הנוקשים ותקנות מחמירות הנוגעות לרווחת בעלי החיים.
  • ואחרון אחרון, אבל בהחלט לא פחות חשוב, קו החוף הנרחב של נורבגיה ובו מסורת ארוכת שנים של דייג וציד פירות ים.

העבודה הקשה של הנורווגים ביצירת שרשרת מזון מקומית נוחלת הצלחה גדולה. התוצרת המקומית בסופרמרקטים משווקת לצד מוצרים מיובאים ויצרנים חדשים בקנה מידה קטן של סחורות כגון גבינה, דבש, מאפים ובשרים המיוצרים באופן אקולוגי צצים חדשות לבקרים בכל רחבי הארץ. שלא לדבר על מאות מבשלות הבוטיק שמבשלות פה סוגים שונים של בירה.

פסטיבלי אוכל בנורבגיה

את מגוון הטעמים המסורתיים תוכלו לטעום בפסטיבלי האוכל הרבים שיש פה וביניהם:

במקביל, הרבה שפים נורבגיים עם מוניטין עולמי חיים פה ומקימים סצנת אוכל משובחת. ראו לדוגמה את מסעדת Maaemo באוסלו שהפכה למסעדה הנורווגית הראשונה שקיבלה שלושה מתוך שלושה כוכבי מישלן אפשריים.

ארוחת הערב הנורווגית שלכם כבר מוכנה. אתם יותר ממוזמנים להצטרף…