התאטרון הלאומי הנורווגי

התאטרון הלאומי הנורווגי
התאטרון הלאומי הנורווגי

התאטרון הלאומי הנורבגי הוא אחד המקומות המרכזיים בנורבגיה בכלל ובאוסלו בפרט בכל הקשור לאמנויות הבמה. ההצגה הראשונה בתיאטרון זה נערכה בספטמבר 1899 אך מקורותיו נעוצים בתיאטרון כריסטיאניה (השם המקורי של העיר אוסלו) שנוסד ב-1829. ביומו הראשון של התיאטרון הועלו בו 3 מחזות, כולל המחזה "אויב העם" של הנריק איבסן.


התיאטרון הוקם כמוסד אמנותי פרטי ולאחר כמה משברים פיננסיים הוא הפך בשנת 1929 למוסד ציבורי. במרוצת השנים נוספו עוד מבנים ומרחהים לבמה המרכזית של התאטרון וכיום הוא כולל 4 אגפים :

  • הבמה המרכזית שמכילה כ-750 מקומות ישיבה
  • האמפיתאטרון שנפתח ב-1963 ושכולל כ-200 מקומות ישיבה
  • אולם הציור שנפתח ב-1983 כולל 60 מקומות ישיבה והוא נמצא במקום ששימש בעבר כסדנא
  • תיאטרון Torshov שנמצא במקום ששימש בעבר כספריית התאטרון. אולם זה נפתח ב-1977 ומכיל מקסימום 175 מקומות ישיבה

עושים כבוד ויוצאים בזול

תאטרון זה נחשב כתאטרון הבית של המחזאי הנריק איבסן (המחזאי הנורבגי הלאומי) ורוב מחזותיו הועלו פה. התאטרון עדיין עושה כבוד לאיבסן (את קורותיו תוכלו לראות במוזיאון איבסן בעיר) וב-26 השנים האחרונות הוא מארח את פסטיבל איבסן: 10 ימים בסתיו שבהם מועלים הצגותיו של המחזאי באמצעות הפקות מקומיות ובינלאומיות.


תכנון טיולים באנר

כיום נערכות במקום הופעות כמעט כל ערב וניתן ליהנות מהן במחיר מוזל. אם נשארו כרטיסים למופע הם נמכרים בחצי המחיר כשעתיים לפני מועד המופע (אבל הוזלה זו אינה תקפה להופעות אורח, למופעים לילדים ולהצגות ב-Torshov).

airalo ad
חזית התאטרון הלאומי הנורווגי
חזית התאטרון הלאומי הנורווגי

כמו כן, בבניין התאטרון יש 5 מזנונים שבהם ניתן לרכוש חטיפים וכיבוד. ישם גם מסעדה שנמצאת בלובי הבניין. המסעדה נפתחת לרוב שעה לפני כל מופע וניתן לרכוש בה יין, מים, קפה, עוגות ויש בה תפריט לקבוצות שמכילות יותר מ-20 איש. ניתן לקיים במסעדה זו אירועים שונים ולהזמין קייטרינג.

מלונות מעולים קרובים לתיאטרון

סיורים ברחבי התאטרון הלאומי הנורווגי

בתאטרון הלאומי הנורווגי יש 3 סוגי סיורים.

  • סיור מאחורי הקלעים – סיור זה מתחיל באולם וכולל ביקור במלתחות של התזמורת, בבמה וכן ביציעים ובאמפיתאטרון. הסיור מסתיים במסעדה,
  • סיור אמנות – הסיור מספק הזדמנות להכיר את אוסף האמנות הייחודי של התאטרון, כמו למשל את הדרך שבו תוארו שחקני התאטרון ע"י מיטב אמני נורבגיה.
  • סיור בעקבות איבסן – סיור שמתמקד במחזאי הנריק איבסו ובפעולתו בתאטרון הלאומי.

שימו לב – כל הסיורים מוגבלים למקסימום של 30 אנשים ולמינימום של 7 אנשים. עם זאת, שני הסיורים האחרונים (סיורי אמנות ובעקבות איבסן) מוגבלים למקסימום של 10 אנשים. בכל מקרה אם יהיו יותר אנשים מהמבוקש תחולק הקבוצה לשניים וייצאו 2-3 סיורים, אך לא בו זמנית אלא בהפרשים של 10-15 דקות ביניהם

הסיורים המודרכים בתאטרון נערכים בשעות 09:00-10:00 ו-16:00-18:00 ונמשכים כשעה. ניתן לשלב בסיורי אחר הצהריים גם ארוחת במסעדת התאטרון. ניתן לרכוש כרטיסים לסיורים בקופות התאטרון או בטלפון 81500811.
;