נורבגיה – אחת מ-6 היעדים החמים בשנת 2020

לקראת שנת 2020 המגזין פייננשל טיימס פרסם את ששת היעדים הכי המומלצים לטיולים השנה. המומחים בתחום התיירות של המגזין אמנם לא דירגו את היעדים השונים, אבל זה ממש לא משנה כי נורבגיה התברגה לשישייה המכובדת וזה הזמן להבין למה.

נורבגיה – אחת היעדים החמים ל-2020

למה נורבגיה?

במגזין טוענים שנורבגיה היא מקום אידיאלי לצפות בשינויי האקלים המתרחשים בכדור הארץ, בעיקר באזור הארקטי אבל לא רק. העובדה שהתשתיות בנורבגיה משובחות ושהתחבורה הציבורית מגיעה כמעט לכל מקום כל השנה – הופכת את ההגעה לנורבגיה לקלה במיוחד.

וכמובן – השנה יצא לאור הסרט "לשבור את הקרח 2" (או באנגלית – פרוזן 2) שעלילתו מתרחשת בנורבגיה, כך שטיול בנורבגיה בעקבות הסרט היא פנטזיה שבהחלט אפשר להגשים השנה.

האטרקציות שאתם חייבים להכיר בנורבגיה

המסעדה התת-ימית הראשונה באירופה

במגזין מצאו אטרקציות נוספות בנורבגיה שאתם פשוט חייבים להכיר. למשל, מסעדת Under שהיא המסעדה התת-ימית הראשונה באירופה שנפתחה לקהל באביב 2019.

מלון אקולוגי בלב החוג הארקטי

אטרקציה נוספת שהמליצו עליה במגזין הוא מלון Svart שנמצא בלב החוג הארקטי. המלון אמנם ייפתח לקהל רק ב-2021, אבל זו הזדמנות מצוינת לראות איך בונים מלון אקולוגי לחלוטין – מה שיהווה תוספת לאדריכלות המיוחדת גם ככה של צפון נורבגיה.

העיר טרומסה

ולא פחות חשוב – במגזין המליצו על ביקור בעיר טרומסו שאותה הגדירו "אלטרנטיבה מצוינת למחפשי טיול שקט". ואנחנו ממליצים להזדרז ולהגיע לעיר בהקדם מסיבה אחרת לגמרי – בעיר נערך בימים אלו (סוף השבוע השני של ינואר 2020) פסטיבל Arctic Whisky Festival.

פסטיבל הוויסקי בטרומסו

פסטיבל הוויסקי הארקטי

פסטיבל זה נחשב לצפוני ביותר בעולם ובו ניתן ללגום ממגוון מותגי ויסקי בינלאומיים, אבל גם ליהנות ממשקאות אלכוהוליים אחרים ומעניינים לא פחות.

בפסטיבל ייערכו ימי עיון ע"י מומחים לוויסקי ונערכת הצבעה דמוקרטית (כלומר מי שמחליט הוא הקהל ולא חבר שופטים כלשהו) לבחירת הוויסקי הטוב ביותר.

הפסטיבל נערך במלון Scandic Ishavshotel שנמצא רק 200 מטר ממעגן ספינת המסע החופית הורטיגרוטן, מוזיאון הקוטב וספא Vulkana שממוקם בספינה עוגנת ושנבחר כמקום ההרגעות הטוב מכולם באזור הנורדי.