פלו Flå

דוב חום באיזור פלו
דוב חום באיזור פלו

פלו הוא איזור לא שגרתי. כאן תמצאו יופי בראשיתי ודובים פראיים. כאן תוכלו לחקור את יופיו של הטבע. מן הפיורד אל ההרים. מ-Gulsvik דרך טיפוס על הר ה-Høgevarde ועד ביקור בפארק הדובים של פלו.


לא לפני הרבה שנים פלו היה כפר קטן, שקט וללא עתיד גדול שצפוי לו. רבים מהתושבים כאן נחשב לנעימי הליכות והתיירים שבאו עברו פה במהירות. למרבה הצער, זה לא סיפור כך כך נדיר בקרב הקהילות הכפריות של נורבגיה.

אך היום לעומת זאת, תמצאו בפלו כפר מלא בעתיד וחיוני מתמיד. אנשים כבר לא רק עוברים פה אלא מגיעים לכאן כדי ליהנות מהזדמנויות הנופש המעולות שיש פה ומההרפתקאות שמזמן להם האיזור. יותר ויותר נורבגים בוחרים לבנות כאן את התא המשפחתי שלהם והתיירות ממשיכה לגדול מדי שנה.

פלו היא ביתם של כ-1000 נורבגים והיא ממוקמת בחלק הכי דרום-מזרחי של עמק האלינגדאל, רק שעתיים נסיעה מאוסלו. מוקפת אגמים, יערות ופסגות הרים, פלו מציעה הזדמנויות סקי קרוס קאנטרי מעולות בחורף. וכשהשלג נמס והחורף נמוג לתוך הקיץ, תוכלו ליהנות מהחופים היפים ב-Gulvik, או לבצע את אחד הדברים האהובים עליכם כגון דיג, קיאקים או טרקים כשביניהם מומלץ ביותר זה שמטפס אל ראשו של הר Høgevarde.


תכנון טיולים באנר

מלונות מומלצים בפלו תמצאו כאן

אטרקציות ברחבי פלו

פארק הדובים

Bjørneparken (פארק הדובים) הוא ללא ספק אחד מהאטרקציות המעניינות כאן. פה תוכלו לשוטט בסביבה הטבעית ולהתקרב לחיות הנורבגיות כגון דובים, שועלים אדומים, צבאים, איילים ועוד. ילדים יכולים להאכיל את החיות, לבדוק את עצמם על מסלול המכשולים שבאתר או לעבור בשביל הטבע וללמוד לזהות עקבות בעלי חיים. כמה פעמים בחיים עוד תהיה להם הזדמנות ללטף את מלך היער?

airalo ad

עמק Vassfaret

חלקים מעמק Vassfaret (הממלכה האגדית של הדובים) שייכים לפלו. Vassfaret הוא עמק הררי מיוער גדול שממוקם בין האלינגדאל וואלדרס (Valdres). העמק בגודל של כ-30 קילומטר, והוא מכיל אגמים גדולים, מפלים שואגים, מדרונות תלולים, פסגות הרים, חוות, בקתות וסכרים. אתם מוזמנים לעלות על שביל הטבע שבו ולצעוד מ-Øyvatn לאורך 16 קילומטר ולעבור בין 20 נקודות שונות של טבע, תרבות, היסטוריה, יערנות, ציד ודיג.

פארק הסקי שבהר Høgevarde

הפארק בהר Høgevarde הוא אתר סקי עם מדרונות שמתאימים הן לילדים והן למבוגרים. אחרי יום של גלישה, תוכלו ליהנות בחברה טובה בצריפים המחוממים של הפארק ולקנות מזון ומשקאות באוהל (Lavvu) הזכוכית שבאתר שאותו אגב גם ניתן לשכור לאירועים.

אין לכם עדיין ציוד סקי? הקליקו כאן

פארק ההר פתוח בימי שבת וראשון בעונת החורף.

איך מגיעים לפלו?

בטיסה

  • הגיעו אל נמל התעופה אוסלו ומשם סעו כשעתיים אל פלו. משדה התעופה תוכלו לנסוע ברכבת אקספרס או באוטובוס אקספרס אל התחנה המרכזית של אוסלו ומכאן להמשיך אל פלו ברכבת או באוטובוס.

ברכב

  • אם אתם באים ממזרח או ממערב, פשוט סעו על כביש RV7. הנסיעה לוקחת כשעתיים וחצי מאוסלו (140 ק"מ), וחמש שעות וחצי מברגן (344 ק"מ).
  • יש אוטובוס יומי מאוסלו אל פלו והנסיעה אורכת כשעתיים.

ברכבת

הרכבת בין אוסלו וברגן, המופעלת על ידי NSB (רשת הרכבות הממלכתית הנורבגית) עוצרת גם ליד פלו. הנסיעה אורכת שעתיים ורבע מאוסלו וחמש שעות מברגן.