פולו Follo

במרחק 20 דקות נסיעה מאוסלו נמצא מחוז פולו. המחוז הוא ביתו של TusenFryd, פארק השעשועים הגדול בנורבגיה ושל אטרקציות נוספות. בפארק השעשועים TusenFryd תוכלו לנסוע ברכבות הרים, בקרוסלות ובעוד מתקנים שיעצרו את נשימתכם.


פולו - פארק TusenFryd

פולו – פארק TusenFryd

במבצר Oscarsborg שנמצא בפיורד אוסלו מחוץ לעיירת העצים Drøbak, תוכלו ללמוד על התרבות וההיסטוריה המחוזית בסביבה מרהיבה ביופיה.


תכנון טיולים באנר

כמעט 140,000 איש חיים במחוז פולו שכולל את המועצות המקומיות Ås, Nesodden Frogn, Oppegård, Ski, Vestby ו-Enebakk.  רבות מהעיירות והכפרים בפולו נמצאים מעבר לפיורד אוסלו, למשל: Drøbak, Hvitsen ו-Son. במחוז קיימים גם מספר חופים שהופכים לפופולריים בחודשי הקיץ בקרב המקומיים והתיירים.

airalo ad

Hvitsen, Drøbak  ו-Son התחילו כמושבות אמנים באמצע המאה ה-19. ציירים וסופרים נורווגים ידועים, כמו אדוארד מונק, נמשכו לחופי פולו הודות לנוף המרהיב של פיורד אוסלו והאור המיוחד ששורר באיזור. כיום המחוז מהווה אופציה טובה למחפשי חוויות תרבותיות ולשוחרי פעילויות בטבע כמו גולף ודייג.

לינה ומלונות בפולו

אטרקציות בפולו

Norwegian Outlet

יותר מ-45 חנויות של עודפים מרוכזות במקום אחד ויותר מ-40 מותגים, למשל : טומי הילפיגר, ליווייס ועוד. זהו האאוטלט הגדול בנורבגיה והוא כולל חנויות ספורט, אופנה, נעליים, ספרים, הלבשה תחתונה, אביזרים וכלי בית. כל החנויות מציעות את מרכולתן בהנחה קבועה של 30-70 אחוז במשך כל השנה. בנוסף, יש מבצעים מדי פעם על פריטים עונתיים ועל עודפי ייצור. המקום פתוח כל יום מ-11:00 ועד 20:00 ובשבתות מ-10:00 עד 18:00. המקום סגור בימי ראשון.

מוזיאון מבצר Oscarsborg

זהו אחד המבצרים ההיסטוריים החשובים בנורבגיה. הוא שימש למטרות צבאיות מאז 1640 הודות למיקומו האסטרטגי במקום הצר ביותר בפיורד אוסלו. מטרת המוזיאון היא להציג את ההיסטוריה של המבצר עם דגש על שהתרחש במקום ב-9/4/1940. המקום אף מציג את ההיסטוריה של תותחני החוף עד שנת 2002 .

התערוכות השונות במוזיאון מראות את השלבים ההיסטוריים השונים בחיי המבצר ושל תותחני החוף:  באגף המזרחי מוצגת ההיסטוריה של המבצר ובחרכי הירי מוצגת ההיסטוריה של תותחני החוף.

המוזיאון מציע סיורים מודרכים במשך כל השנה בנושאים שונים: סיור בעקבות המאורעות ב-1940, סיור בסוללת התותחנים, היסטוריה, בתי הביטחון והמפקדים ועוד. ניתן לשלב בין הסיורים השונים, אך חשוב לזכור שאורך הסיורים משתנה לפי הנושא ונע בין חצי שעה לשעתיים. הכניסה למוזיאון חינם אך הסיורים המודרכים הם בתשלום ובתאום מראש דרך משרד הקבלה (פתוח כל יום מ-09:30 ועד 14:30). המוזיאון פתוח כל יום מ-10:00 עד 16:00 אך הסוללה שפעלה ביום 9.4.1940. פתוחה רק לסיורים מודרכים. מ-1.10 ועד 30.3 המוזיאון סגור בימי שני ושישי.

הבית של רואלד אמונדסן

חוקר הקוטב גר בבית זה בשנים 1908-1928. הבית נשמר בדיוק כפי שהיה בעת שאמונדסן יצא למסעו האחרון. סיור בוילה זו בסגנון בקתת הרים שוויצרית מאפשרת הצצה אל חייו של חוקר הקטבים, אך נעשית בתיאום מראש בלבד.

בית הכריסמס

סנטה קלאוס בכריסטמס

סנטה קלאוס בכריסטמס

במרכז Drøbak נמצא בית הכריסמס שמעביר את אוירת חג המולד במשך כל השנה. במקום בית דואר עם אלפי מכתבים שנשלחו לסנטה קלאוס וחותמת בולאית מיוחדת וכן מבחר רב של קישוטי כריסמס ואביזרי חג.

מסעות ואוכל בפולו

מסעדת KUMLEGAARDEN

מסעדה יוצאת דופן ונעימה במיוחד ב-  Drøbak. המקום בנוי בסגנון אדריכלי שמשלב תרבות ואמנות והמסעדה מתאפיינת באוכל ביתי, בשני גנים שצמודים אליה ובחדרים בגדלים שונים לארועים. המקום פתוח כל יום מ-12:00 עד 22:00 ובימי ראשון ושני מ-13:00 עד 20:00.

SKIPPERSTUEN

מסעדת גורמה במרינה של Drøbak שמאפשר לסעוד תוך כדי צפייה בפיורד. במהלך כל השנה המקום מציע גם קפה, קורסים בתחום האוכל, קייטרינג וכן אולמות לארועים ולמסיבות. בקי. ניתן לסעוד בחוץ. המקום פתוח כל יום (מלבד יום ראשון) בשעות 12:00-22:00

הגעה לאיזור פולו

במטוס:

  • משדה התעופה של אוסלו ניתן לנסוע לתחנה המרכזית של אוסלו באמצעות Airport Express. מאוסלו אפשר להמשיך למספר יעדים בפולו באמצעות רכבת או אוטובוס.
  • ניתן גם להשתמש בשדה התעופה Rygge שמקושר למספר מקומות בפולו באמצעות רכבת ואוטובוס.

ברכב:

  • הנסיעה בין שדה התעופה של אוסלו לפולו אורכת כ-40 דקות אם נוסעים על כביש E6. הנסיעה בין Rygge לאיזור פולו אורכת כ-20 דקות.
  • ישנם מספר קוי אוטובוס שיוצאים מאוסלו למגוון מקומות בפולו. יש גם קוי אוטובוס מפרדריקסטאד שעוצרים במספר יעדים בפולו.

ברכבת :

  • מהתחנה המרכזית של אוסלו יש שירות רכבות במסגרת שירות הרכבות הנורווגי ל-Ås, Ski, Vestby ו-Sonsveien, כולם מקומות במחוז פולו.