הר שראג – Kjerag

הר שראג
הר שראג

הר שראג (Kjerag) מתנשא לגובה של 1084 מטר מעל פני הים והוא הנקודה הגבוהה ביותר בפיורד ליסה שבנורבגיה. כאן תוכלו ליהנות מהמראה המרהיב של הסלע התקוע Kjeragbolten ותבינו למה המקום פופולרי בקרב מטפסי הרים וקופצי בסיס.

הר שראג בקיץ

ההר הוא יעד לטיולים עונתיים בחודשים מאי- אוקטובר/נובמבר, תלוי בתנאי השלג. עד חודש מאי, בו נפתחת הדרך בין סירדאל ל-Lysebotn הגישה אליו מיועדת למקצוענים בלבד, כלומר אלו שמצוידים בציוד המתאים ובמדריך טיולים. מכיוון שהשלג במקום עמוק נדרשים מגלשיים או נעלי שלג.

מלונות מומלצים בליסה פיורד

טיול של יום שלם

להר שראג מגיעים בהליכה מעגלית של 11 ק"מ במשך 6-10 שעות. ההליכה מצריכה כושר גופני טוב כי המסלול כולל טיפוס של 800 מטר. במקומות מסוימים נדרשת העזרות בחבלים והטיפוס נחשב לתובעני גם בקרב מטפסים מנוסים. נקודת המוצא לטיפוס היא במגרש החנייה ב-Øygardstøl ואנחנו ממליצים להתייעץ שם עם איש צוות, למשל לגבי תנאי מזג האויר הנוכחיים, מידת החלקלקות של השביל ועוד. בכל מקרה אם אתם לא בטוחים לגבי המסלול או לא מנוסים, מומלץ מאוד להצטרף לסיור מודרך.

לא לשכוח – ציוד מתאים

לצורך טיפוס על ההר אתם נדרשים להצטייד בתרמיל גב בנפח 30 ליטר לפחות שיכיל: מפה, מצפן, ציוד עזרה ראשונה, טלפון סלולרי טעון במלואו, פנס ראש עם בטריות ועוד. כמו כן, יש להצטייד בנעלי הליכה, מעיל ומכנסיים עמידים לגשם ולרוח, בגדי צמר (כולל בגדים תחתונים), בגדים להחלפה כולל גרביים, כובע, צעיף וכפפות. אנחנו ממליצים לא לשכוח לארוז מספיק אוכל ושתייה, להצטייד בקרם הגנה ובמשקפי שמש, להביא שקיות אשפה, סכין ומקלות הליכה נורדים.

ההגעה להר שראג

במעבורת

מעבורת פועלת מסטוונגר ל-Lysebotn ומשם ניתן להמשיך להר שראג ברכב או מונית.

באוטובוס

בקיץ יש שירות אוטובוסים מסטוונגר ל-Kjerag/Øygardsstøl. האוטובוסים יוצאים מוקדם בבוקר וחוזרים לסטוונגר בשעות אחר הצהריים, כך שחובה להתעדכן בלוח הזמנים.

מלונות מעולים בליסה פיורד