ספארי לוויתנים בסירות גומי – את זה עוד לא עשיתם…

קראתם את המאמר שלנו על לוויתנים בנורבגיה ואתם רוצים גם? הצטרפו לחוויה של פעם בחיים וצאו לספארי לוויתנים שם תוכלו לחזות בלוויתני אורקה (קטלן) ולוויתנים גדולי סנפיר שמגיעים בהמוניהם לאזור Skjervoy שבין ים ברנץ לים הנורווגי בכל חורף. אתם תגיעו כל כך קרוב ללויתנים שתוכלו אפילו לשמוע ולהריח אותם…

הפעילות נמשכת 3 שעות החל מ-09:30 בבוקר וכוללת הדרכה בשפה האנגלית. את הספארי מזמינים כאן ומקבלים את כל מה שחלמתם עליו.

למה עושים את הספארי דווקא בחורף?

כי בתקופה זו מגיעים דגי הרינג בכמויות לאזור פיורד Kvanangen שבנורווגיה (3.5 שעות מטרומסו). הם מהווים את המזון של הלוויתנים ואלה האחרונים באים לשם בהמוניהם.

אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם כי בנושא הקור אתם מכוסים. מחיר הספארי כולל חליפת ציפה חמה ובסיום כריכים, תה וקפה שיחממו לכם את הגוף והנשמה. עם זאת, רצוי שתצטיידו מראש בבגדים ובנעליים חמים ואטומים למים. חליפת ההצלה כלולה במחיר וגם התחבורה בחזרה ל-Skjervoy.

עם זאת, יש מספר דגשים שעליכם לקחת בחשבון, למשל: הפעילות אינה מתאימה לאנשים שסובלים ממוגבלות כלשהי בתנועה, לאנשים שמשקלם מעל 104 ק"ג ולאנשים שגובהם פחות מ-140 ס"מ. כמו כן, אסור לעשן בכל מהלך הספארי.

איך מגיעים ל-Skjervoy?

אפשרות אחת היא לעלות על ספינת המסע החופית הורטיגרוטן בטרומסו (4 שעות הפלגה). אפשרות שנייה היא לעלות על Hurtigboat – ספינה ציבורית מהירה שההפלגה ממנה ל-Skjervoy נמשכת רק שעתיים. בכל מקרה מומלץ ללון ב-Skjervoy בלילה שלפני הספארי.

פרטים טכניים לגבי ההזמנה של הספארי

  • כרטיסים ניתן להזמין כאן
  • אישור מיידי להזמנה שאותו סורקים/מציגים (יש אפשרות להדפיס אותו כמובן) לצורך התחלת הפעילות.
  • אפשרות לביטול ההזמנה עד 24 לפני מועד הפעילות ללא דמי ביטול
  • אמצעי בריאות ובטיחות מוגברים כנגד נגיף הקורונה