המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים באוסלו

המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים (Det Internasjonale Barnekunstmuseet) באוסלו הוא הראשון מסוגו בעולם שמוקדש לאמנות ילדים וכולל יצירות של ילדים מ-180 מדינות. במוזיאון זה ניתן לראות את העולם מבעד לעיניהם של הילדים באמצעות עבודות ציור, פיסול, טקסטיל ועוד. אל תתנו לגיל לבלבל אתכם – היצירות במוזיאון נבחרות בקפידה על פי סטנדרטים של איכות אמנותית, ממש כמו עבודות של אמנים בוגרים. ההוכחה לאיכות היצירות שבמוזיאון היא העובדה שהוא נבחר להיות חבר בשני ארגונים: איגוד המוזיאונים של נורבגיה לאמנות ולהיסטוריה חברתית והאגודה הבין לאומית למוזיאונים של אונסק"ו.


ציור המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים באוסלו
ציור המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים באוסלו

המוזיאון הוקם בשנת 1986 ויש לו אני מאמין אחד: הזכות לקיים ולייצר תרבות במסגרת זכויות הפרט בכלל והילדים בפרט. המוזיאון מאמין שאמנות של ילדים היא אמנות עממית ויש לה חשיבות תרבותית לאומית ובינ"ל. לכן המוזיאון לקח על עצמו שלושה תפקידים עיקריים.

  • שימור – אסוף יצירות של ילדים מכל העולם ושימורה למען העתיד
  • יצירה – המוזיאון מאפשר למבקריו בני כל הגילים להשתתף בפעילויות אמנותיות שונות: מוסיקה, שירה וציור. בקיץ פעילויות אלו נערכות בחצר המוזיאון.
  • תצוגה – המוזיאון מציג את תערוכותיו שמוקדשות לנושאים שונים ברחבי העולם. כמו כן המוזיאון מפרסם רפרודוקציות של ציורי ילדים במגזינים, קטלוגים וספרים ומקיים תחרויות לאומיות ובינ"ל והיצירות הזוכות מוצגות במוזיאון תערוכה שנתית.

בתי מלון מומלצים באוסלו

שעות הפתיחה של המוזיאון הבינלאומי לאמנות ילדים

  • במהלך שנת הלימודים (עד 24.6) – בימים שלישי-חמישי בשעות 09:30-14:00 וסופי שבוע (שבת וראשון) מ-11:00-16:00.
  • בקיץ – (25.6-20.8) – בימים שלישי-חמישי ושבת-ראשון מ-11:00-16:00.
  • המוזיאון סגור בימים שני ושישי והכניסה אליו כרוכה בתשלום, אך למחזיקי אוסלו פס הכניסה חופשית. המוזיאון עורך סיורים מודרכים בתיאום מראש.

דגשים לפני ביקור במוזיאון

שימו לב. המוזיאון משתרע על מספר קומות ולכן לא כולו נגיש לנכים ולעגלות תינוקות. כמו כן, אין חניה בקרבת המוזיאון ומומלץ להגיע אליו בתחבורה ציבורית, בעיקר בקו 1 של הרכבת התחתית עד תחנת Frøen או כל הקוים לתחנת Majorstuen. אמנם התחנה השנייה רחוקה יותר, אך גם ממנה ההליכה למוזיאון קצרה – רק עשר דקות.


תכנון טיולים באנר

airalo ad

כמו כן, במוזיאון יש חנות מתנות שמוכרת צעצועים, ספרי ילדים, גלויות, כרזות וכן חפצי אמנות שנעשו ע"י ילדים באמצעות מחזור. החנות פתוחה באותן שעות כמו המוזיאון.

כתובת המוזיאון היא Lille Frøens vei 4, N-0371 אוסלו. ואתר האינטרנט הוא: http://www.barnekunst.no/en/