מוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

מוזיאון Astrup Fearnley הוא מוזיאון פרטי בעיר אוסלו שבו מוצגות תערוכות של אמנות בינלאומית עכשווית. למשל, עבודות של פרנסיס בייקון, אנדי וורהול, דמיאן הירסט ורבים אחרים. המוזיאון החל את דרכו בשנות השישים וביקש להציג אמנות עכשווית באופן שונה, כלומר להציג את יצירותיהם של אמני מפתח שדחפו את גבולות הקאנון האמנותי, שהמציאו שפה ויזואלית אמנותית חדשה ושיצרו היבטים חדשים של תרבות.


מוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

מוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

המוזיאון נמצא במיקומו הנוכחי משנת 2012 וכולל כיום שלושה חלקים שמחוברים בגשרים וביניהם זורמת תעלת מים. בחלק הגדול של המבנה מוצגות תערוכות קבועות ובשני החלקים הנוספים נמצאים חנות המוזיאון, בית הקפה וכן גלריה לתערוכות מתחלפות. גג הגלריה מעוצב בצורה של מפרש גלי ויש בכך יותר מהתייחסות גאוגרפית לנוף הסובב. הגג המעוגל מגדיר את החלל של הגלריה מבחינת גודל וגובה ומשפיע על אופן הצפייה, למשל אופן כניסת האור הטבעי דרך גג הזכוכית במהלך שעות היום השונות.


תכנון טיולים באנר

למוזיאון שתי מטרות. הצגת יצירות מרכזיות בתחום האמנות המודרנית ופיתוח דיאלוג אמנותי עם סצנת האמנות הנורבגית. למעשה, מאז פתיחתו ב-1993 המוזיאון נחשב לאחד ממוסדות האמנות החשובים באוסלו ועוד במיקומו הקודם עורר סנסציה עולמית. בשנת 2002 הוא רכש פסל פורצלן מצופה בזהב של ג'ף קונס ב-5 מיליון דולר. הסנסציה הייתה מסיבה תוכנית ולא כלכלית כי הפסל הציג את מייקל ג'קסון עם באבלס, השימפנזה האהובה עליו.

airalo ad

החוויה במוזיאון מתחילה עוד מבחוץ כי הוא מוקף בפארק פסלים עם תעלות, גשרים ושבילים. הפארק כולו משלב אמנות, אדריכלות וטבע. הגשרים למשל מאפשרים תצפית על הפיורד הסמוך שמהווה יצירת אמנות בפני עצמו. המוזיאון למעשה הוא עיר קטנה שבה יכול המבקר לחוות את הטבע במלוא עוזו, לשחות, לפגוש חברים על כוס קפה, לצפות בחיים העירוניים של אוסלו, ליהנות מאמנות איכותית ולהשקיף על הטבע הסובב.

מבקרים עם צרכים מיוחדים

ביקור במוזיאון מתאים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים והוא מפעיל תכנית לנגישות למבקרים כבדי ראייה. אלו מתבקשים לפנות לדלפק הקבלה במוזיאון או ליצור קשר מראש. כמו כן, בדלפק הקבלה ניתן להשיג מדריכים לביקור במוזיאון בהדפסה גדולה וכן תמלול של מדריך המולטימדיה. בנוסף, במוזיאון נערכים סיורים קוליים על בסיס קבוע.

מועדון הילדים Rasmus שבתוך מוזיאון Astrup Fearnley

במוזיאון פועל מוזיאון ילדים חינמי לגילאים 5-15 בימי שבת פעמיים בחודש. המועדון כולל סדנאות שמותאמות לילדים שמועברות ע"י אמנים ואנשי חינוך בנושא אמנות מודרנית ועכשווית. כל סדנא מוקדשת לנושא אחר (למשל פופארט, קומיקס, בודהיזם באמנות וכו') ולאחריה מתקיימת פעילות בנושא, אבל שימו לב, הכל קורה כאן בנורבגית.

מיצג במוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

מיצג במוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

סיורים במוזיאון

 • סיורים פרטיים – הסיור נמשך שעה ומתאים לקבוצות שכוללות עד 30 אנשים. סיורים אלו זמינים בשעות פתיחת המוזיאון ויש אפשרות לבחור באחד מהסיורים הבאים: סיור בתערוכה הקבועה, סיור בתערוכה זמנית, סיור בפארק הפסלים (בחודשים מרץ-אוקטובר בלבד) וסיור בדגש על אדריכלות עם סיור חיצוני. כמו כן, ניתן להזמין סיור משולב שכולל בתוכו את המיטב מכל הסיורים. סיורים אלו נערכים בהזמנה מראש בלבד
 • סיורים ציבוריים – סיורים אלו נערכים בימי ראשון בשעות 14:00 ו-15:00 בלבד. הסיור הראשון כולל את התערוכה הזמנית ואילו השני כולל את אוסף Astrup Fearnley. סיורים אלו כרוכים בתשלום נוסף על דמי הכניסה, אך חברי מועדון האמנות Astrup Fearnley פטורים מתשלום. אין אפשרות להזמנת כרטיסים מראש אלא רק ביום הסיור ושימו לב- אלא אם לא צוין אחרת כל הסיורים מתבצעים בנורבגית.
 • סיורים פרטיים מחוץ לשעות פתיחת המוזיאון – סיורים אלו מצריכים הזמנה מראש כי הם מבוצעים ע"י שני אנשים בלבד מצוות המוזיאון. ניתן להוסיף לסיורים אלו כיבוד שיוגש במוזיאון טרם התחלת הסיור.
 • סיורים לפעוטות – סיורים אלו מתאימים למשפחות עם ילדים בגיל 0-2 ונערכים בימי שישי בשעה 14:00. הסיורים משתנים לפי חודשי השנה השונים וכרוכים בתשלום נוסף על דמי הכניסה (חברי מועדון האמנות Astrup Fearnley פטורים מתשלום). שימו לב- הסיורים מתבצעים בנורבגית בלבד.
מוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

מוזיאון Astrup Fearnley לאמנות מודרנית

ניתן לשלב את הסיורים במוזיאון עם קיומם של אירועים שונים במקום כגון מסיבות, קבלות פנים, פגישות וכנסים. לרשותכם עומדים מספר אולמות.

 • אולם Kiefeer – האולם משתרע על כ-500 מ"ר ומתאים לקבלות פנים, כנסים וארוחות ותפוסתו משתנה אופן הבא – 300 אנשים לאירועים בעמידה, 200 אנשים להקרנת סרטים ו-150 איש לארוחה.
 • אולם הכניסה – האולם משתרע על כ-1200 מ"ר ומתאים לקבלות פנים ולמסיבות. האולם כולל  שתי כניסות והוא יכול להכיל 400 איש בעמידה בלבד .
 • האולם הראשי – האולם משתרע על כ-600 מ"ר ויכול להכיל 350 איש בעמידה בלבד.
 • אולם בקומת הביניים – האולם משתרע על כ-250 מ"ר ויכול להכיל 100 איש בעמידה בלבד.
 • מרפסת – המרפסת מתאימה לקבלות פנים ויכולה להכיל מקסימום 75 איש בעמידה עקב גודלה : רק כ-200 מ"ר.

שימו לב כי תפוסת האולמות יכולה להשתנות בהתאם לתערוכות שמוצגות בהם וכולם כוללים מלתחה, מעלית, שירותים ואינטרנט אלחוטי. בנוסף, ניתן לשכור ציוד כמו שולחנות מיקרופונים שונים, במה, מסכים בגדלים שונים, מקרנים שונים ועוד. כמו כן, ניתן לשכור את חדר הישיבות של המוזיאון שגודלו כ-40 מ"ר ושיכול להכיל 12 איש. החדר כולל מרפסת, שולחן וכסאות, מטבחון, מחשב נייח עם חיבור USB, גישה למחשב נייד, אינטרנט אלחוטי, שירותים, מעלית וכן מסך ומקרן.

מלונות מומלצים ליד המוזיאון

בית הקפה Vingen

בית הקפה נמצא במוזיאון ומאפשר ליהנות מקפה איכותי, מאפים שמוכנים במקום ומארוחות בוקר, בראנץ' וערב 7 ימים בשבוע. בימי חמישי, שישי ושבת המקום הופך לפאב ולרחבת ריקודים בערב ומגיש קוקטיילים ומנות מיוחדות. המקום מרוהט ברהיטים נורבגים בלבד ופתוח בימים הבאים.

 • בימי שני שלישי ורביעי מ-10:00-21:00
 • בימי חמישי, שישי ושבת מ-10:00-24:00
 • בימי ראשון מ-11:00-20:00

שימו לב – מטבח המקום פתוח בשעות 11:00-20:00 בלבד וניתן לקיים במקום אירועים.

ההגעה אל מוזיאון Astrup Fearnley

שעות פתיחת המוזיאון

 • ימים ג, ד, ו – 12:00-17:00
 • ימי חמישי – 12:00-19:00
 • שבתות וימי ראשון – 11:00-17:00

המוזיאון סגור בימי שני. שימו לב, הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום אך צעירים עד גיל 18 נכנסים בחינם.

כתובת : Strandpromenaden 20252 אוסלו.

מלונות מומלצים ליד המוזיאון

אתר האינטרנט