מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter

מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter, או בקיצור HOK, נמצא ב-Høvikodden מחוץ לעיר אוסלו עצמה בפארק שמשתרע על שטח של כקילומטר רבוע אחד. המקום הוקם בשנת 1968 ומהרגע הראשון הוא הוגדר כמרכז אמנות ולא כמוזיאון כי הוא במהותו שונה. הוא מתיימר להיות במה של אמנות עכשווית ניסיונית.


‏‏מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter
‏‏מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter

כיום המקום משתרע על 3500 מ"ר של שטחי תערוכות ויש בו חנות מזכרות, מסעדה בשם Bølgen & Moi וחדרי ישיבות. המקום נחשב מוסד מוביל בכל הנוגע לאמנות בינלאומית עכשווית מהמאה ה-20 בנורבגיה ויותר מכך – זוהי זירה פעילה לאמנות עם מומחיות ייחודית בתחום האמנות הבינתחומית, למשל שילוב של אמנות פלסטית ומוזיקה.

כמו כן, כיום נערכות במקום פעילויות שונות כמו קייטנות קיץ לילדים, סדנאות באמנות חזותית ובצילום, סיורים, סמינרים ואפילו ימי הולדת. בנוסף, בכל יום שלישי האחרון של החודש נערכת במקום הרצאה בנושא תערוכה עכשווית כלשהי. ההרצאה מתקיימת בשעה 12:00 ואינה כרוכה בתשלום נוסף מלבד דמי הכניסה.


תכנון טיולים באנר

במקום פארק הפסלים שנמצא צמוד לאוקיינוס ​​והכולל מסלולי הליכה, מזחים וחופי רחצה. במשך שנים שימש פארק הפסלים כמרכז אמנות שבו הוצגו תערוכות מתחלפות ומיצגים שונים.

airalo ad

מלונות מומלצים באוסלו

חדרי הישיבות והאירועים של מרכז התרבות

  • חדר הישיבות Onstad – החדר מתאים לאירוח מקסימום 20 איש וכולל במחירו שימוש באינטרנט אלחוטי, במקרן וידאו, במערכות התצוגה וההדמיה השונות וכניסה חופשית למרכז התרבות.
  • חדר הישיבות Henie – מתאים לאירוח של מקסימום 18 איש.
  • אודיטוריום Weidemann – מתאים לאירוח 100 איש מקסימום וכולל במה, מקרן, מסך וכניסה חופשית למרכז התרבות. לאודיטוריום לובי שמתאים לקבלות פנים ויש ממנו יציאה לחצר.
  • סטודיו – מתאים לאירוח 250 אנשים מקסימום וגם השכרתו כוללת כניסה חופשית למרכז התרבות.

חנות המזכרות במרכז האמנות

חנות המזכרות כולל מגוון של ספרי אמנות, קטלוגים של תערוכות שנערכו במקום, חפצי עיצוב נורבגיים ונורדיים (למשל מגנטים, פוסטרים, גלויות, סרטים ודיסקים) וכן מתנות ומזכרות אומנתיות שמשקפות את התערוכות שמתקיימות באותה העת במרכז האמנות. החנות פתוחה באותן השעות כמו מרכז התרבות. פריטי אמנות נורבגית אפשר למצוא גם כאן.

מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter
מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter

מסעדת Bølgen & Moi

המסעדה מגישה מנות בינלאומיות בסגנון גורמה וכן משקאות ועוגות. במקום נערכים קורסים קולינריים שונים וניתן להינות ממטעמי המסעדה גם בעזרת טייק-אווי או קייטרינג אך האופציה האחרונה מוצעת רק למי ששוכר את חדרי הישיבות של המקום לאירועים שונים.

שעות הפתיחה של מרכז האמנות Henie Onstad Kunstsenter

המקום פתוח כל השנה בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-17:00 וסגור בימי ראשון. הכניסה כרוכה בתשלום, אך לילדים מתחת לגיל 10, כיתות בי"ס וחברי מועדון הכניסה חינם.

סיורים מודרכים במרכז

סיורים מודרכים מתקיימים כל שעה במהלך השנה וניתן ליהנות גם מסיורים פרטיים, אך שימו לב: משרד ההזמנות עבור סיורים פרטיים סגור ביולי ולכן יש להזמין סיור בחודש זה מראש. בימי ראשון בחודשים יולי ואוגוסט, ניתן גם להשתתף בסיור מודרך בפארק הפסלים בשעה 12:00. הסיורים כרוכים בתשלום ואין צורך להרשם מראש רק קחו בחשבון שהם נמשכים כשעה.

כתובת: Sonja Henies vei 31 1311 Høvikodden

אתר האינטרנט של המרכז

מלונות מומלצים באוסלו