המוזיאון הבין-תרבותי – Interkulturelles Museum

המוזיאון הבין-תרבותי הוקם באוסלו בשנת 1990 ובשנת 2006 הוא זכה בתואר "מוזיאון השנה" ע"י אגודת המוזיאונים הנורבגית. משנה זו הוא חלק ממוזיאון אוסלו שכולל גם את מוזיאון אוסלו סיטי ואת מוזיאון העבודה.


המוזיאון הבין-תרבותי אוסלו - Interkulturelles Museum

המוזיאון הבין-תרבותי אוסלו – Interkulturelles Museum

המוזיאון הוקם במטרה לשפר את ההבנה, הכבוד והמגוון התרבותי הקיים בנורבגיה. המוזיאון אוסף, מתעד ומקדם ידע שמתמקד בהיסטוריה של ההגירה לנורבגיה ואת השינויים התרבותיים בחברה הנורבגית. למשל באמצעות תערוכות אמנות שכוללות תמונות, מסמכים ומיצגי וידאו שמציגים מגוון של מסורות תרבותיות.


תכנון טיולים באנר

המוזיאון נמצא בבניין ששימש כתחנת משטרה ברובע Grønland ושכיום נודעת בשמה "תחנת התרבות של Grønland". מיקום המוזיאון ברובע Grønland הוא סמלי: רובע זה נחשב באופן היסטורי לרובע הרב-תרבותי של אוסלו.

airalo ad

במוזיאון יש תערוכות זמניות, אירועים קולינריים, קונצרטים, סדנאות מוזיקליות, סמינרים ועוד וכן תערוכה קבועה בשם "המרחב הקדוש שלנו". תערוכה זו מציגה את 6 הדתות הבולטות בבירה הנורבגית: נצרות, יהדות, איסלם, הינדו, סיקיזם ובודהיזם.

למלונות מומלצים ברחבי אוסלו – הקליקו פה

שיטת הדיאלוג – פתח לעולם חדש

בעשר השנים האחרונות המוזיאון מיישם את שיטת הדיאלוג שפותחה במקום. לפי שיטה זו כל תצוגה שעניינה מיעוט תרבותי נעשית בשיתוף פעולה עם אותה קהילה, כולל כל ההיבטים שקשורים לייצור התערוכה. לאור הצלחת השיטה במוזיאון זה היא מיושמת גם במוזיאונים אחרים בנורבגיה בעשור האחרון.

אירועים במוזיאון הבין-תרבותי

ניתן לקיים אירועים שונים במוזיאון כגון קונצרטים, הרצאות, דיונים, מסיבות ועוד. לרשותכם עומדים שני אולמות.

  • האולם הגדול שמתאים להופעות מחול, תאטרון, קונצרטים וסמינרים ושיכול לארח 120 איש כולל ארוחה. מחיר האולם כולל שימוש בבמה, במערכת סאונד, בשולחן וכסאות ואת שירותיו של טכנאי קול.
  • חדר הישיבות מתאים לסמינרים, פגישות, הרצאות וכו' של 10-30 אנשים. האולם כולל מקרן.

שעות הפתיחה וסיורים

המוזיאון פתוח בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-16:00 והכניסה אליו חופשית (כמובן, גם למחזיקי אוסלו פס). במוזיאון נערכים סיורים מודרכים שונים. כל הסיורים נמשכים כשעה ולכולם מטרה אחת: יצירת הבנה טובה יותר של הקשר בין תרבות ופיתוח חברתי.

סיורים מודרכים במוזיאון בשפה הנורבגית בימי שבת וראשון ב-12:00 וב-14:00 שנמשכים כשעה.

סיורים ברובע Grønland עם דגש בין תרבותי. סיור 1- Grønland לנצח – הסיור מתמקד בהגירה על גווניה השונים : היסטוריה, עבודה ועסקים וכולל ביקור בדירה של מהגרים ברובע.

סיור ברובע Grønland בנושא הגירה. הסיור מתמקד בהגירה מבחינה היסטורית, דתית, תרבותית ועסקית ועונה על השאלה: למה רובע Grønland שימש ומשמש כמקום מפגש בין תרבותי?

סיור למורים. הסיור מיועד למורים בחטיבה העליונה ומעלה נושאים בתרבות, פילוסופיה, דת ואתיקה ומציג את אתגרי החברה הרב תרבותית מבחינה קהילתית.

סיורים לכיתות בית ספר בהתאמה לתכנית הלימודים שכוללים השתתפות פעילה של התלמידים. הסיורים אינם כרוכים בתשלום כאשר מדובר בבתי ספר מאוסלו. 

פרויקטים מיוחדים

המוזיאון משתתף ברשת המגוון התרבותי (Mangfoldsnettverket) שמטרתה הכללת מיעוטים תרבותיים שונים במוזיאונים נורבגים, למשל ע"י יצירת מקומות מפגש, חילופי חוויות וביצוע פרויקטים משותפים כמו כתיבת ספר בשיתוף 8 מוזיאונים נוספים.

למלונות מומלצים ברחבי אוסלו – הקליקו פה

איך מגיעים אל המוזיאון הבין-תרבותי

אוטובוס – קו 37 עד תחנת Tøyengata.

רכבת תחתית – כל קווי התחתית שמגיעים לתחנת Grønland שהם למעשה כל קווי התחתית באוסלו.

מידע נוסף

כתובת: Tøyenbekken 5 0188 אוסלו.

אתר האינטרנט של המוזיאון

מזכרות ומתנות מנורבגיה