בלוגרית טיולים נורבגית ממליצה על היעדים הכי שווים בנורבגיה

reiselykke


הבלוגרית Mette Solberg Fjeldheim נבחרה לבלוגרית השנה ב-2017 בנורבגיה. בבלוג שלה שנקרא Reiselykke היא משתפת את חוויותיה מטיולים בנורבגיה וברחבי העולם מבחינת נופים, אוכל טוב, אנשים ותרבות. לבלוג קוראים מכל העולם וזו ההזדמנות לדעת מהם יעדים האהובים עליה בנורבגיה.

"מה שאני מנסה לעשות הוא להתמקד ביעד מסוים ולא בי" היא אומרת. היא טוענת ש"הכל קשור באופן שבו המקום מדבר לגולשים מבחינת החיים והתרבות בו, אבל מצד שני אני צריכה להראות לקוראים שהייתי שם".


תכנון טיולים באנר

airalo ad

"הקיץ הוא העונה האהובה עלי בנורבגיה ואהבתי מאוד לעשות סנואובורד, אבל עם הזמן התמכרתי גם לקיאקים" מבחינת יעדים עתידיים איי לופוטן נמצאים בראש הרשימה שלה. "עוד לא הייתי שם, אבל שמעתי שחופי Helgeland יפים במיוחד" .

לפניכם שלושה יעדים בנורווגיה שהיא ממליצה עליהם בהתאם לעונות השנה:

יעד חורפי – Hemsedal

היא אומרת: "הייתי פה אולי 20 פעם. בפעם הראשונה כשהייתי בת 17 ובפעם האחרונה בשנת 2014. יש פה מדרונות גדולים ומאתגרים לסנואובורד כולל מסלולים "שחורים", סצנה של אפטר-סקי לצעירים ומסעדות מקומיות עם אוכל טוב שמאפשרות בילוי שקט למבוגרים."

יעד אביבי – Hardanger

"מבחינתי זה פשוט מקום יפה וכדאי לחוות את הפיורד הן בסירה והן במכונית – פשוט כי מדובר בחוויה שונה כל פעם. בסירה מברגן אתם יכולים לראות את הנוף משתנה לנגד עיניכם, למשל תצורת הסלע ומטעי הפירות. ככה תוכלו גם לראות איך הנוף התרבותי בנוי, למשל את החוות שנמצאות במרומי הפיורד קשה לראות מהכביש". היא אומרת ומוסיפה:

"בנסיעה תוכלו לעבור דרך נופים מלאי עצי פרי ותיכנסו לאוויר הלכה למעשה. העצים פורחים בחודש מאי בצבעים ירוק וכחול שמהווים ניגוד מדהים לפסגות ההרים המושלגות. במובן מסוים זה כמו לנסוע דרך גלויה. כשהייתי ילדה נסענו פה במכונית וקיבלתי בחילה בגלל הפיתולים והסיבובים. היום אני נהנית לבוא לכאן כל פעם מחדש".

יעד קייצי – Utsira

"מדובר באי באזור Rogaland שנמצא רק כשעה נסיעה מחוץ להאוגסונד – המקום שבו גדלתי. הייתי שמחה שעוד אנשים יכירו את האי ולא רק המקומיים" היא אומרת. "מבחינת אוכלוסייה מדובר בעיירה הנורבגית הקטנה ביותר ובה חיים קצת יותר מ-200 איש".

"המשמעות היא שהמקומיים אוהבים לטפח את הקהילה, למשל יש אופניים לצדי הכבישים כדי שכל אחד יוכל לשאול אותם לצרכיו. עם זאת, ברכיבה על אופניים ברחבי האי כנראה תפגשו יותר כבשים מאנשים"…

"בפעם האחרונה נסעתי לשם כדי לכתוב פוסט על פרויקט שכלל אמני רחוב מכל העולם. הם ציירו על  קירות בניינים, טחנות רוח ואפילו סלעים. אמנם יש שם סצנת אמנות תוססת, אבל הטבע הוא השחקן העיקרי והנוף מלא בגבעות ובצמחים. אנשים רבים מגיעים לכאן כדי להכיר את החיים הייחודיים של הציפורים."