נורדקין – Nordkyn

בחצי האי נורדקין, באזור הצפוני ביותר ביבשת אירופה בצפון נורבגיה, תוכלו ליהנות מנוף בראשית יפהפה, איזורי דיג ברמה עולמית, הרפתקאות ארקטיות וחוויות סאמיות אותנטיות.


נורדקין Nordkyn

כפרי דייגים אקזוטיים ונופי בראשית הם מסימני היכר של חצי האי נורדקין אך תוכלו גם למצוא בו גם חופים, מגדלורים ופיורדים.

שפע הדגים בים ברנץ הביא את האדם לנורדקין לראשונה בסוף עידן הקרח האחרון והעושר של הים ממשיך להתקיים באזור עד עצם היום הזה. כאן תוכלו להיות דייגים במשך יום, ללמוד את רזי המקצוע מאנשי המקצוע, להצטרף לדיג במים עמוקים או לשכור סירה ולנסות את מזלכם בעצמכם. לרוב, תוצאות טובות מושגות פה גם עם חכה מהמזח או המזח המקומי ומה טעים יותר מאשר ארוחה קלילה ישר מהים? הליבוט, בקלה, סרטני מלך ועוד מעדנים נפוצים כאן מאוד.


תכנון טיולים באנר

נורדקין הוא מקום בו הולכים הרבה ברגל. בחצי האי יש מסלולי הליכה רבים מסומנים היטב. האזור כולו אידיאלי לטיולים ברגל. המסלולים עצמם מיועדים גם למיטיבי לכת וחסרות ניסיון – ואתה יכול להיות בטוח שהשלווה, שטחים פתוחים עצומים ואת האופקים ישפיעו עליך באופן כלשהו. לכו על טיול באמצע הלילה ולתת הנוף הנורבגי הצפוני להראות לך את הצבעים האמיתיים שלה. אור הלילה הבהיר נותן ההרים מבט קסום.

airalo ad

הכפרים העיקריים על חצי האי הם Mehamn, Gamvik, ו-Kjøllefjord. כולם ממוקמים בחוף הצפוני. אם אתם רוצים לחוות את התרבות הסאמית, יש סיורי תרבות רבים במקום. אתם גם יכולים לבצע הזמנות לארוחת ערב סאמית באוהל אותנטי (Lavvu), ואפילו לשכור אחד כזה ללילה.

הקיץ בנורדקין הוא קצר וקריר. במהלך החורף הטמפרטורות רק לעתים נדירות יורדות הרבה מתחת לאפס לפרק זמן ארוך, סופות שלגים נפוצות כאן אך מזג האוויר יכול להשתנות מהר מאוד. אבל אין צורך לדאוג כל עוד אתם מוכנים להחליף בגדים מדי פעם כי כאן יש משפט ששגור בפי הנורדקינים: "אין דבר כזה מזג אוויר גרוע, רק בגדים בלתי הולמים".

בחורף תוכלו ליהנות מקילומטרים רבים של מסלולים סקי קרוס קאנטרי מסומנים או להצטרף לטיול אופנועי שלג בין גבעות ואגמים כשמעל לכל מרחף הזוהר הצפוני המרהיב…

מלונות ולינה בנורדקיין

פעילויות מעניינות באיזור נורדקין

ספארי NORDKYN NORDIC

ברוכים הבאים לעולם של הרפתקאות מרגשות בטבע הפראי על שפת הים של האוקיינוס הארקטי.

בנורדקין יש המון אטרקציות מהם תוכלו להנות, בין היתר גם ספארי, שיט על סירה צפונית מסורתית (Nordlandsboat) מהמאה ה -18, סירות מפרש, דיג במים עמוקים, דיג סלמון בנהרות, רכיבה על אופני הרים, טיולי אופניים, לינה בשטח, חגיגות חג המולד עם איילים, טיולים לשפיצברגן או לשאר איי סבאלברד ועוד ועוד…

צפרות בפיורד FRIAR

סעו אל ראש הפיורד לאורך כביש Rv98 בין טאנה ל-Lakselv.

צפרות ליד מגדלור SLETTNES

Slettnes מגדלור
Slettnes מגדלור

מגדלור Slettnes ממוקם בצפונו של חצי האי והוא פונה אל ים ברנץ. המקום נחשב לאחד הטובים – אם לא הטוב ביותר באירופה לצפייה בעופות נודדים כגון ברווזים צפוניים, צוללנים, שחפים, שחפיות ועוד באביב ובסתיו.

איך מגיעים לנורדקיין?

בטיסה: שדה התעופה Mehamn משרת את חצי האי וסביבתו. יש אליו טיסות יומיות מטרומסה וגם מהאמרפסט.

יש גם טיסות ישירות מאוסלו וערים גדולות אחרות אל אלטה ומשם אפשר להמשיך הלאה ברכב פרטי או באוטובוס.

בנסיעה: יש קווי אוטובוסים מ-Lakselv מדי יום אל נורדקין.

ניתן לנוע על הדרך לנורדקין (הכביש המחוזי 888) המחבר את הכפרים גמביק, Mehamn, ו-Lebesby לכביש E6 בחצי האי ומשם הוא ממשיך אל העיירות קירקנס במזרח ואלטה במערב. יש סוכנויות להשכרת רכב בלייקסלב, באדסו, קירקנס ואלטה .

בסירה: רשת התחבורה הימית Hurtigruten המפורסמת עוגנת את ספינותיה בנמלים של Kjøllefjord ו-Mehamn מספר פעמים ביום. השייט בין Kjøllefjord ו-Mehamn אורך כשעתיים.